Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyit csökkent volna a pénz...

Ennyit csökkent volna a pénz értéke pár év alatt?

Figyelt kérdés

Nem gazdasági kérdés, csak nem tudtam, hogy fogalmazzam meg.


€-ban írok, mivel határontúl nőttem fel, illetve most is olyan országban élek, ahol € van.

Nem tudom, mennyiből éltünk a szüleimmel, vagy mennyit költöttek élelmiszerre, sose avattak be. Maximum annyit mondtak rendszeresen, hogy "nincs pénzünk".

Havonta 3-5€ költőpénzem volt (1000-1500Ft mostani árfolyam szerint is), ebből vettem magamnak a csajos apróságaim, mint a sampon, tusfürdő, szempillaspirál, arckrém...És furamód elég is volt rá.

Ruhát venni egyedül nem mehettem, azt beiskolázási utalványból vettünk többnyire, vagy a rokonok adtak pénzt ünnepekre.

Ha kaptam 10€-t (mert 16-18 évesen a nagyszülők már inkább nekünk adták az ajándékpénzt, vagy pontosabban, egy részét), akkor az hatalmas szenzáció volt, vagyon, ennyiből hónapokig el lehetett lenni.

Most külföldön élek. Az árak (a lakhatást és az élelmiszert nem számítva, mert az drágább) ugyanazok, mint otthon, tehát egy nadrág vagy egy pár cipő itt sem drágább ugyanabban a boltban, a kozmetikumok pedig valamivel olcsóbbak.

Mégis nemhogy 10€, de 100€ sem érződik egy vagyonnak, sőt, 4-500€ is "olyan kevés pénz", holott amíg otthon éltem, azt se tudtam, ennyi pénz hogy nézhet ki egyben.

Amikor kollégista voltam otthon, 15€-ból kijöttem élelmiszerrel, háztartással egy hétre (7 nap).

Most ugyanerre 75€ megy el egy héten, igaz, kettőnkre.


Míg otthon anno 10€ volt a nagy pénz, amit csak ünnepnapokon láttam egyben, most ugyanez a 10€ egy ebéd valahol egy főre.


2019. ápr. 1. 10:38
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha most 5€-t kéne beosztanom egy hónapra, fognám a fejem, holott akkor már csoda volt, mert papírpénz.
2019. ápr. 1. 10:40
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez így van. 10 éve 100 Ft volt egy szelet csoki. Ma ugyan azt a csokiszeletet a legnagyobb Forint érmével sem tudom kifizetni, mert 220 Ft-ba kerül. Gyerekkoromban 100 Ft volt a legnépszerűbb kólaízű üdítőital, a BKV jegy 80. Ma előbbi átlag 330 Ft, utóbbi 350. Ezzel arra is szeretnék rávilágítani, hogy egyes dolgok ára mennyire irreálisan változott az elmúlt időben.
2019. ápr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínű. Az infláció, így működik.
2019. ápr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!