Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak a munka, iskola...

Miért csak a munka, iskola érdekli az embereket találkozáskor? Csak ez lenne a fontos?

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban is utáltam, hogy akármilyen rokoni összejövetel volt, vagy találkoztam egy felnőtt ismerőssel, az első kérdése mindig az volt: "Hogy megy az iskola? Milyenek a jegyeid? Hol fogsz továbbtanulni?"

Felnőttként ugyanez van, csak a munkával. "Hol dolgozol, mit dolgozol? Jól keresel? Milyen beosztásban vagy?

Azt soha, vagy csak nagyon ritkán kérdezik pl. hogy "Boldog vagy amúgy? Elégedett vagy az életeddel? Mik a céljaid? Pároddal jól megvagytok?"

Mindig mindenkit csak a munka, iskola érdekel, mintha ezek lennének a legfontosabbak a világon, és akinek nincs, vagy nem jól teljesít, az értéktelen ember. Tök mindegy, hogy amúgy depressziós vagy, és túlhajszolt, munkád legyen az a lényeg, a többi senkit sem érdekel.

Nektek is sok ilyen ismerősötök/rokonotok van?

Szerintetek mi az oka annak, hogy ez a legelső kérdés, amit feltesznek valakinek??



2019. ápr. 2. 10:47
1 2
 1/14 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

"Már gyerekkoromban is utáltam, ... Hogy megy az iskola? Milyenek a jegyeid? Hol fogsz továbbtanulni?" Én is, de felnőttek a párkapcsolatról akkor még nem kérdezhetnek, a képregényekhez, a G.I.Joe-hoz nem értettek.


"Felnőttként ugyanez van, csak a munkával." Mert ezek az alapparaméterek, mint a teljesítmény, évjárat, stb egy kocsin. A többi az eléggé intim dolog. Kérdezzék azt? Van barátnőd? Jó vele a szex? Feláll annyiszor, mint akarod? Mennyi gyereket akartok?


"Boldog vagy amúgy? Elégedett vagy az életeddel?" Az esetek 99%-ában itt terelés és hazudozás jönne, mert az emberek egy része nem akarja a kudarcait bevallani, a másik fele meg sikereket hazudna.


"Mindig mindenkit csak a munka, iskola érdekel" Nem, de ezek jó bszélgetésindító, relatíve semleges témák.

"mintha ezek lennének a legfontosabbak a világon" Nem.


"és akinek nincs, vagy nem jól teljesít, az értéktelen ember." Nem az, csak annak nem vesszük annyi hasznát. Szociális, társadalomszervező állatfajta vagyunk ugyanis.

2019. ápr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos érdekli őket, csak már megszokásból ezeket kérdezik meg először, vagy nem tudnak mit mondani.. Szerintem.
2019. ápr. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap amúgy pont ezen kattogtam én is. :D De mint írtam, szerintem csak megszokásból kezdik ezzel a beszélgetést, bár igaz, hogy idegesítő..
2019. ápr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég gáznak érezném, ha bárki, de pláne egy távolabbi rokon a szerelmi életemről kezdene el faggatni. A “Boldog vagy-e?” kérdésre a jó magyar emberek 90%-a meg rögvest panaszáradatba fogna vagy éppen letagadná a problémát, arról nem is beszélve, hogy elég fura, tolakodó kérdés. A “Hogy vagy?” szerintem teljesen megfelelő alternatíva rá és azt azért ne mondd, hogy ilyet sem kérdeztek tőled soha. A “Mi leszel, ha nagy leszel?” felénk szintén egy állandó kérdés volt gyerekkoromban, teljesen ugyanaz, mint a “Mik a céljaid?”

Az iskola, munka pont az a téma, ami bár lehet kínos, de mégsem annyira, mint az, ha a nagynéni másodunokatestvére arról érdeklődne, hogy mi van a pároddal. Bár egyébként felénk kifejezetten divat a fiatalokat arról is kérdezgetni, hogy mikor lesz gyerekük.

2019. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Mit kérdezzen, milyen a szexuális életed?
2019. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szerintem is roppant idegesítő, hogy előbb érdeklődnek a munkádról, mint arról, hogy amúgy hogy vagy.

Egyébként középiskolásként volt egy kirohanásom ezzel kapcsolatban. Karácsony volt, rokonlátogatás. És jöttek megint ezek a kérdések, hogy "Hogy megy a tanulás? Melyik egyetemre mész? Milyenek a jegyeid?"

Éppen akkor egy rosszabb időszakomat éltem, és akkor szakadt el a cérna nálam. Közöltem a kedves rokonokkal, hogy igen, jók a jegyeim, megvan már, hogy hová jelentkezem. De amúgy meg gyűlölöm az iskolát, mert kiközösítenek és bántanak, a tanárok egy része abszolút alkalmatlan a tanításra, túl vagyunk terhelve. Szóval csak úgy mellékesen, nagyon sz@rul érzem ott magam. Persze ez nyilván sokkal kevésbé lényeges dolog, mint az, hogy milyenek a jegyek.

Néhány percnyi dermedt csend után témát váltottak.

2019. ápr. 2. 11:11
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Valahol el kell kezdeni témázgatni, de ha nem tetszik vedd át te az irányítást. Nem csak nekik kell téged kérdezgetni, te is kérdezhetsz. Pl. Miért pont azt a szakmát, munkát választotta, mit takar a foglalkozása stb...
2019. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Ez a mai undorító világ. :(
2019. ápr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Mert ezek általános témák, míg az általad leírtak személyeskedők. Nem minden helyzetben van helye a személyes beszélgetéseknek, sőt... sokszor azt is csak illemből szokás megkérdezni "hogy vagy?". Erre a mai világban az illendő válasz az, hogy hát köszönöm megvagyok, vagy kevésbé jól, stb. Aztán a másik fél eldöntheti, hogy kíváncsi-e a válaszod okára és te is eldöntheted, hogy akarsz-e róla beszélni. A lelkizés megmarad a közeli szeretteknek, barátoknak.
2019. ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Mert az, hogy boldog vagyok-e, vagy milyen a párkapcsolatom, privát dolgok, egyáltalán nem biztos, hogy én arról akarok beszélni egy akármilyen rokonnal.

A munkahely, iskola, stb., publikus dolgok, de a párkapcsolatom minősége meg a boldogságom már közel sem annyira.

2019. ápr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!