Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme idézeteket posztoln...

Mi értelme idézeteket posztolni (face, insta)?

Figyelt kérdés
Sosem értettem a idézetposztolás meg az ilyen frankómegmondás okait. Nem mindenkire vonatkozik akik látják, ráadásul nem a saját gondolata és többnyire idegesítő. Persze nemkövetéssel láthatatlanná tehető, de az indítékokra lennék kíváncsi.

#idézet #poszt #üzenőfal #ok-okozat #kultúrszenny #zavarótartalom
2019. ápr. 2. 16:20
 1/8 anonim válasza:
53%
a többségnek kurv*ra nincs semmilyen üzenete csak azt akarják másokkal tudatni hogy elfogadók és soha nem csináltak semmi rosszat, hanem a többi ember hibás mindenért
2019. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem sincs értelme, többnyire tiniknél szoktam látni, de a legtöbben kinövik.


Azzal még nincs bajom, ha valaki önreflexív módon oszt meg idézetet, tehát olyas valamit, ami a saját helyzetét tükrözi, csak épp nem saját szavakkal. Ilyenkor nem is az a célja, hogy mindenkire vonatkozzon, miért kellene mindenkire vonatkoztatni????

Ha nem is saját gondolata, de nem egy közhelyes gszöveget oszt meg, hanem mondjuk egy kevésbé-népszerű, de nagyon jó könyvből vett gondolatot, az még jó lehet. Viszont a közhelyes idézet posztoktól egyenesen hányni tudnék.

2019. ápr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Mert van olyan, hogy egy idézetet olvasva kapásból az ugrik be: "Hű, mintha ez pont rólam szólna, csak én nem tudom ilyen szépen megfogalmazni!"

Ha esetleg nem vagy a szavak embere, de burkoltan tudatni szeretnéd az ismerőseiddel, hogy mi foglalkoztat, akkor jól jön egy ilyen idézet, amit megoszthatsz, és közvetíti a gondolataidat.


Persze ez nem vonatkozik arra, amikor az insta ribik a pucsítós, csücsörítős képeik alá írnak ki velős gondolatokat. Ők csak simán azt hiszik, hogy ettől okosabbnak tűnnek.

2019. ápr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az se mindegy, hogy milyen gyakran posztol. Még komolyabban lehet venni azt, aki ritkábban, csak akkor amikor tényleg kivételesen megfogja egy idézet... mintsem azt, aki naponta tolja a nagy bölcsességeket, és minden idézetrōl azt gondolja, hogy róla szól:D


De amúgy általában nem a frankómegmondás a célja és az sem, hogy mindenkire vonatkozzon, lehet hogy te értelmezed rosszul.

2019. ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Mert mindegyik belelátja a saját kis nyomorát, megy rá 50 lájk, és a posztoló ettől nagyon jól érzi magát, mert manapság ez teszi boldoggá az embereket.
2019. ápr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert jó mutatni, hogy "így" szeretnék élni, de képtelen vagyok rá...
2019. ápr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ; (nem csak idézet, de gondolat, versike, hasonlók) van értelme, ha az pozitív vagy valamit tanít esetleg.


Az ilyen - csalódtam a világegyetemben - posztokat feleslegesnek tartom. Nem nagyon látom értelmét, hogy ezzel hogyan segítik vagy milyen mély benyomást érnek el a többiekben.


(Nagyon off - Alapjáraton az online önmagunkra való figyelem felhívást mindig is utáltam; ha valaki összeveszik a barátjával, a boltosnéni beszól neki, az utcán nem segítenek neki, ha unatkozik és nincs vele senki, stb, ne a Facebook-on, Instán élje ki. A családban egyik rokonnál van egy közelgő műtét, ami miatt borzasztóan izgulok és mégsem ragadok megafont és üvöltöm bele az érzéseimet ezzel kapcsolatban az ismerőseimnek. :D )

2019. ápr. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy előadáson hallottam, az előadó, aki lelki témákat boncolgatott, nemes egyszerűséggel "szellemi önkielégítés"-nek nevezte. Amúgy köszi a válaszokat.
2019. ápr. 6. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!