Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Budapestiek! Ti mit csináltok...

Budapestiek! Ti mit csináltok a buszon, hogy ne legyen kínos?

Figyelt kérdés

[elég nehéz megfogalmaznom a problémát, bocsi!]


Tegyük fel, felszálltok a buszra és nincs hely.

Nem szeretném bámulni a többi ember fejét. Mit tudok tenni, mit nézzek?

hogy ne legyen kínos a szitu...


(én általában a telefont szoktam nyomkodni, de van amikor ez az opció nem játszik)


Ti mit szoktatok nézni a buszon?


(azon kívül, hogy a telefont nyomkodod / újságot olvasol)



2019. ápr. 2. 20:34
1 2 3
 1/25 Neni83 válasza:
92%
Ki az ablakon,vagy ha van hírdető tv akkor azt,telefon,tablet,vagy csak zenét hallgatok,és merengek.
2019. ápr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten kívül szerinted nem jár busz, vagy miért kellett ezt kihangsúlyozni?

Amúgy nézz ki az ablakon.

2019. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem tudok még az ablakon se kinézni, van hogy pihentetem a szemem és becsukom, vagy magam előtt a földet nézem, vagy egyszerűen csak járatom a tekintetem semleges pontok közt.

De amúgy elég vacak, főleg ha már találtam egy kényelmes pontot, el vagyok világomban, aztán egyszer csak beáll oda valaki pont úgy, hogy a képébe "bámuljak". Kb minden reggel ezt játszom.

2019. ápr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Zenét hallgatok, így olyan mintha egy burokban lennék, sokkal levésbé zavar, hogy az arcomban állnak 6an. És csak kibamulok az ablakon.
2019. ápr. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Én az az ember vagyok, aki azokat nézegeti, akik a telefonjukat vagy könyvüket nézik.
2019. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
36%
de jó h mindenki összecsinálja magát a szemkontaktus gondolatától:D engem már szólítottak meg idősebbek buszon, villamoson, és jól esett elbeszélgetni velük. Ilyenre jó ha 2x volt példa, de végre nem éreztem azt a totális közönyt...jobb mint fél órán át kínlódni az adott járaton, ide-oda vinni a tekinteted csakhogy ne kelljen másokra nézni. A sértődések elkerülése végett, nem személyeskedek egyikőtökkel sem. Persze tisztában vagyok vele h amit mondok elég utópisztikus. Nem várom hogy minden utas komolyabb eszmecserét folytasson....de nevetségesnek tartom ahogy ott kínlódik mindenki egész úton, mindenki a maga nyomott hangulatával és közönyével. Ezen az egyszerű buszos példán keresztül megérthetjük egész társadalmunk egyik legégítőbb problémáját. De hopsz, elkanyarodtam:D
2019. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Miskolci vagyok, szerintem okkal emelte ki kérdező Pestet.

Mikor fent vagyok olyan fura érzés villamosozni, hogy senki nem néz a másikra, bezzeg itthon néha még el is beszélgetek öreg bácsikkal stb. Itt nincs abból gond ha bámulsz, én is szoktam, engem is szoktak

2019. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nézem kik szállnak fel/bámulok ki az ablakon/ telefonozom. :D 20L
2019. ápr. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

6-os, bár jó amit írsz, nálam pl azért nem működik, mert

1 - alapból rühellem az embereket

2 - hajnalban 0 a szociális készségem és még a saját kollégáimmal se állok szóba, mert egyszerűen... nem. Olyankor csak hagyjon mindenki békén. Nem mindenki életképes ébredés után... (minden más "rendszerem" azonnal maxon pörög, kivéve ezt... csak... ne kelljen kommunikálni...)

2019. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%

Az utolsó dolog amire utcán/tömegközlekedésen vágyom az az, hogy idegen emberek szólítsanak meg és beszélgetni akarjanak. Egyszerűen nem vágyom rá, néha még a hozzám közel állók, barátok, kollégák, család társaságát sem igénylem és nekik is megmondom, hogy most hagyjanak.


Na meg azért valljuk be, nem ugyanaz egy kényelmes, nem túlzsúfolt járat meg egy 7-es busz csúcsidőben ahol az arcodban állnak idegenek.

2019. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!