Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarország tényleg ennyire...

Magyarország tényleg ennyire kegyetlen?

Figyelt kérdés

Na jó, kezdjük az elején. 19 éves meleg srác vagyok. Nem szeretnék én itt semmilyen veszekedést elindítani, egyszerűen csak szeretnék válaszokat. Méghozzá a legegyszerűbb kérdésre: miért vannak a melegek ilyen szinten utálva Magyarországon? Na most, tudom én hogy ez nem mindenkire igaz, nem mindenki ilyen, viszont van pár. Most ez az indította ki, hogy a Marvel univerzumban lesz(nek?) meleg karakter(ek?), gondoltam elolvasok pár kommentet. És merem állítani, hogy a kommentek 95%-a negatív volt ez felé. Ezért szeretnék választ kapni arra az egyszerű kérdést, amit fentebb írtam. Viszont szeretnék őszinte, erős érveket látni. Hanyagoljuk a “fúj”-ozást, azzal nem megyünk semmire. Érveket szeretnék. Viszont pár (gyakori) érvre már most írnék valamit. Először is nagyon gyakran kapom azt, hogy “Nem lehetnek gyerekeik a melegeknek” erre az a válaszom, hogy nagyon sok meddő nő, illetve férfi van, viszont valamiért azokra sohasem mondják, hogy “tönkre teszed a világot, miattad fog kihalni az emberiség!” gondolom a meddő emberekre azért nem mert arról nem ők tehetnek. Viszont mi sem. Szerintetek tényleg választanánk azok lenni, akiket más országban nyilvánosan kivégeznek csak azért mert LMBT? A másik az az amit gyakran kapok hogy “nekem mindegy, amíg négy fal között csinálod” na ez is egy szép hozzáállás. Erre csak annyi a válasz, hogy te miért nem csinálod négy fal között? Azért mert a heteró a normális? Miért? Melegek talán csak most léteznek? Nem, melegek mindig is léteztek még a királyok uralkodása alatt is, sőt több királynak volt férfi hárame, de ezt most hagyjuk. A másik dolog a vallásos rész. Amire az a válaszom, hogy a Biblia egy réges-régen írt feljegyzések, amiket több száz nyelvről fordítottak le. Csak hogy jobban is értsétek miről beszélek, itt van pár bibliai “parancs” amik... nagyon érdekesek.


“Ne borotválkozz, vagy vágj hajat “


“Ne ülj olyan helyre, ahova egy menstruáló nő már ült. “


“Ha valaki, még a saját családod is, egy másik Isten imádását javasolja, öldd meg őket. “


“Ha tudsz egy olyan városról, amely egy másik istent imád, pusztítsd el a várost, megölni az összes lakóját, még az állatokat is.”


“Minden embert, aki az anyját vagy apját átkozza, meg kell ölni.”


“A nőknek alázatosnak kell lenniük, és csendesnek, soha nem taníthatnak, és semmilyen hatalmat nem gyakorolhatnak a férfi felett. Csak hallgatniuk kell.”


Na jó, szerintem itt hagyjuk is abba, mert a lista még mehetne tovább, tovább és tovább...


A másik ok, amit kapok az az hogy “nézz más országokat! Örülj hogy itt ennyire el vagy fogadva” ... miért nézzünk más országokat? Miért kell más országhoz hasonlítanunk magunkat? Akkor így nézhetünk tényleg más országokat, ahol komoly erős szabályok vannak “nők nem ülhetnek az asztalhoz, nem szólhatnak a férfi előtt, takarják be mindenüket stb” nem! Nekünk nem más országot kell néznünk hanem magunkat! Azt ahol élünk! Tényleg úgy éljünk, hogy a másikat ennyire nagyon lenézzük csak azért mert nem azt szereti amit mi? Ha te pizzádra ananászt teszel, akkor most én is utáljalak? Nem, mert azt a pizzát nem én fogom megenni hanem te, ezért a világon semmi közöm nincs hozzá. De a lényeg a lényeg, már így is rengeteget beszélek, szeretném látni az erős érveket amiket a “melegek nem kedvelők” (direkt nem használtam a homofób kifejezést mert szeretik azt mondani az emberek hogy “csak mert nem bírom őket még nem vagyok homofób”) hoznak fel, mert rengeteg igazi homofóbbal beszéltem már de az “undorító gyökér”-en kívül nem tudott sok mindent felhozni... szóval lássuk, kinek mi a véleménye.



2019. ápr. 2. 21:17
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
83%

Ja, sok ilyen homofób van, de szerintem a saját egójukat doppingólják ezzel és a barátok előtt játsszák az agyukat.

És bárkit lebziznak ma aki unszimpatikus, az ilyen retardáltakkal nem kellő foglalkozni, vagyis nem kellene, ha nem esne rosszul.

2019. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
5%

1.: Semmi bajom a melegekkel, amíg nem deviáns módon csinálják.

2.: Zavar, hogy 40 éves, egészséges, hetero férfiként támadnak, mert fiatal, gimis csajaim is vannak néha, miközben el kellene fogadni és tapsikolni a melegekhez.

3.: Zavar, hogy nem lehet kérdezni sem a melegektől, mert ha megteszi az ember azonnal törlik a kérdését, és nem csak itt!



Én valóban örülök, hogy egyre több a fiatal homár, mert az utóbbi években, lassan 40 évesen, könnyebb tini csajokat felszedni, és sokan el is mondják, hogy a korosztályukban sok a homi srác, ezért is fordulnak az érettebb férfiak felé.

2019. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim válasza:
31%

Én nagyon "tisztelem " a meleg embereket, mert szerintem el sem tudja senki képzelni,milyen lehet, ha egyszerűen más vagy, erről nem tehetsz, de attól ellenségesek veled az emberek, és azt mondják,hogy ez egy betegség, menj el pszichológushoz, és talán KIGYÓGYULSZ belőle. Nagyon zavar ez a hozzáállás az emberekben, és igen, ők a homofóbok, akik akár rasszistának is beillenének. Ez a "négy fal között " dolog pedig annyira alávaló. Mert tegyük fel lenne egy ország tele melegekkel. Az lenne a mindenki által elfogadott. És a hetero emberek ott lepődnének meg, hogy nem ülhetnének be egy moziba a párjukkal mert ujjal mutogatnának rájuk.



A másik pedig amire nem tudok mit mondani az a Biblia. Értem hogy vallásosak az emberek, de az már egy másik évezred tanítása. Már rég nem ilyenek a dolgok.



Ami nagyon ki tud akasztani az a lenézése a meleg embereknek. Mikor a meleg embert a b*zi, homokos,páva, vagy akármelyik ilyen degradáló szóval illetik az ki tudja verni a biztosítékot.



Egyvalamit tényleg nem értek: a felvonulásokat más országokban. Nem értem a célját. Az ismerkedés? Az egyenlő bánásmód attól függetlenül,hogy melyik nemhez vonzódsz? Vagy egyszerűen csak egy "hívjuk fel magunkra a figyelmet" mozgalom? Nem tudom. De szeretném megérteni.



Remélem tudtam segíteni valamennyit.


Heteró 13/l

2019. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
71%

Én nem vagyok homofób, de azért válaszolok. A magyarok jelentős része nagyon nagyon konzervatív. Nem csak a melegség tekintetében, hanem mindennemű “másság” tekintetében is. Mindenféle politizálás nélkül jegyzem meg, hogy a kormány is ezeket az értékeket képviseli, lásd a család fogalma pl. Ilyen esetekben nem használható szerintem a “normális” vagy a “nem normális” kifejezés, mert mindenkinek más fogalmai vannak erről. A heteroszexualitás az a társadalmi normák szerint elfogadott nemi identitás, a melegség pedig nem. Nyílván ennek elsősorban biológiai alapjai vannak. A hetero férfiak szerintem azért “undorodnak” ettől, mert ők egyrészt a nőkhöz vonzódnak, másrészt a vizualitás fontos nekik, így ha két férfit látnak együtt az ellentétes érzéseket vált ki belőlük, mintha két ellenkező neműt vagy éppen két nőt látnának együtt. És ez már bőven a tudatalatt indul el.

Szerintem erről bárkit is kérdezel meg, észérveket nem fog tudni mondani, hogy miért utálja a melegeket. De ugyanígy szerintem mellette sem lehet érveket felhozni, azért mert nincsenek. Ez nem egy döntés, hogy érvekkel alá lehessen támasztani, az érzéseket meg különösképp nem lehet. Mellesleg kutatások szólnak arról, hogy aki homofób az jellemzően alacsonyabb IQ-val rendelkezik. (Persze nem kizárólagosan)

2019. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:

4. Válaszoló

Amivel nem értek egyet az az hogy a heteró férfiakból undort vált ki két azonos nemű, ugyanis a leszbikusokkal nincs problémájuk, sőt vonzónak találják őket.

Érveket viszont akkor is szeretnék, mert kell lennie valaminek, hogy MIÉRT is van valkiben az a hatalmas utálat, viszont kétlem, hogy erős érveket fogok kapni.

2019. ápr. 2. 21:52
 6/59 anonim ***** válasza:
44%

2-es válaszoló!


Ha 40 évesen, fiatal gimis csajaid vannak, hogy áll párhuzamban azzal, hogy a melegséghez “tapsikolni” kell? Mellesleg ez a fölösleges információ, amit többször is hangoztattál elég sokat mondó.....


Azt mondod, nem lehet tőlük kérdezni. Amíg “homárnak” hívod őket, nem is fogsz tudni kérdezni tőlük.

2019. ápr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Igen, ezt írtam, félre értelmezted :)
2019. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:

6. válaszoló

Igen, igazad van, én néztem el. :)

2019. ápr. 2. 21:58
 9/59 anonim ***** válasza:
31%

Először is: ha beszélgetést kezdeményezel amit korrekten megtettél, remélem tényleg akkor nyitottan állsz hozzá a normális válaszokhoz.


"Marvel univerzumban lesz(nek?) meleg karakter(ek?), gondoltam elolvasok pár kommentet. És merem állítani, hogy a kommentek 95%-a negatív volt ez felé"


Ez annak szól, hogy sok ember úgy érzi hogy úton-útfélen az arcukba van tolva a homoszexualitás. A legtöbb ember hetero, így a homoszexuálisok egy kisebbség, mégis szinte minden filmben/sorozatban van már rájuk utalás. Nagyon úgy tűnik politikai okokból.


“Nem lehetnek gyerekeik a melegeknek” erre az a válaszom, hogy nagyon sok meddő nő, illetve férfi van [...]"


Igen, de a meddő párok általában heterok. Itt magát a homoszexualitást vonják kétségbe a gyereknevelés kapcsán. A meddő párok hetero-k, tehát az ő akaratuk szernt egy "normális kapcsolatból" származhatNA gyermek. A meleg kapcsolat nem irányul gyerekmnemzésre biológiai okokból. Szóval hogy eleve a premisszája az a meleg kapcsolatnak, hogy gyermekmentes és csak erőltetve, mesterségesen lehet megoldani.


"“nekem mindegy, amíg négy fal között csinálod” na ez is egy szép hozzáállás"


Elvárod hogy mindenki megértő legyen veled és a melegekkel, de te azt nem vagy hajlandó elfogadni, hogy a társadalom többségének a homoszexualitás egy fura, nem természetes dolog. Ez mindig is így volt.


"Azért mert a heteró a normális? Miért?"


Mert az evolúció folyamán férfi és női nem alakult ki, és ennek a két nemnek a nemzőszervei alkotnak egy újabb életet. Mondhatni férfi és nő egészíti ki egymást testileg legalábbis. Ha egynemű léynek lennénk, akkor senkit se érdekelne ki kihez vonzódik, így a homoszexualitást valamilyen hiva okozza, ezért nem szeretné a többség hogy ezt normálisnak kiáltsák ki.



Mellesleg nem vagyok vallásos, a bigott értelmetlen utálatot én is elítélem. Nincs baj azzal ha valaki meleg, csak ők is tartsák tiszteletben hogy nem ez a megszokott dolog.

2019. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:

7. válaszoló


Hogy hogy az arcukba van tolva a homoszexualitás? Egy Amerika miért nem így gondolkodik? Ők ennek miért örülnek? Miért örülnek ha a kisebbség többet szerepel egy filmben mint a fehér heterók?



Mondjuk, hogy igazad van és ezért van ez, mert a melegeknek nem lehet gyerekük... de és akkor mi van? Ahogy magad is mondtad a heterók többségben vannak, akkor mitől félnek, ha a melegeknek nem lehet gyerekük? Hogy kihal az emberiség? Hogy halna ki a heterók többen vannak, akiknek vannak gyermekeik?



Kivéve hogy nincs igazad. Kanadában miért nem nagy dolog ha két lány kézenfogva sétál? A heteróknak a melegség egy fura és természetellenes dolog. Viszont mi így nem gondolkodhatunk a heterókról, mert ők többségben vannak? Ez a számokról szól? Ki az aki eldöntötte, hogy a heteró a normális? Na mindegy, ebbe ne menjünk bele. Menjünk bele inkább abba megint csak hogy ez miért baj! Konkrétumot akarok, hogy ez miért zavarja a heterókat ha két fiú kézenfogva sétál. És az “ez nem természetes” mert még az állatokban is vannak homoszexuálisok.


Az utolsót nem igazán értem. Attól hogy a nő és a férfi képes csak új életet létrehozni se igazán erős érv, mert térjünk vissza a meddő emberekre megint. Ők sem természetesek?


Amit én őszintén nem értem az az hogy .. miért baj ez! Konkrétumot szeretnék. Valakinek ezzel rákot okozunk? Akkor is a kedvencem az hogy “ne mutogatjátok a gyerek előtt mert ELKAPJA” ... mert ha két fekete embert látsz sétálni az utcán akkor te is fekete leszel.

2019. ápr. 2. 22:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!