Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet tébnyleg antiszociális...

Lehet tébnyleg antiszociális vagyok azért, mert nem akarok szomszédolni, nem akarok a város közösségében részt vennio, csak hazamenni az aglomerációban lévő trapézlemezzel teljesen elkerített telkemre és pihenni munka után?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 2. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem megérdemled a nyugalmat
2019. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez egy fárasztó munkanap után van, akkor nem antiszoc viselkedés, egyszerüen csak pihenni szeretnél. Ha szabadnapokon is így van, és annak a ténye zavar, hogy társaságban/emberek között kell lenned, akkor az lehet antiszoc. viselkedés, amunek a hátterében nagyon sok dolog állhat. Kérdés, hogy téged ez az állapot mennyire zavar, vagy hátráltat a mindennapokban és szeretnél e változtatni rajta magad és nem mások miatt?
2019. ápr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, de még nem jutott eszembe, hogy ez gáz lenne. Nem mindenki vágyik társaságra kikapcsolódás képpen.
2019. ápr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem tartom magam antiszociálisnak emiatt. Vannak barátaink, a kollégáimmal is szervezünk közös programokat, és ott van persze a család is.


Az, hogy a szomszéd erzsinéni pletykáit hallgassam (ki kinek a kicsodájával van együtt, ki halt meg, ki merre járt és mit csinált, tojnak-e a tyúkjai) pont kihagyom.


Attól,hogy egymás mellett laktok, még nem kötelező országos cimboráknak lenni.

2019. ápr. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, antiszociális nem vagy semmiképp. Az mást jelent, mint amire te gondolsz.


Más emberekkel érintkezel?

- Ha nem: Asszociális vagy


- Ha igen és nem akarsz minél hamarabb elvonulni: Nem vagy asszociális, csak megválogatod kivel akarod tölteni az idődet (ami egy jó dolog)


- Ha igen, de minél hamarabb el akarsz vonulni: Szerintem erre tudod mi a válasz

2019. ápr. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Ezt introvertáltságnak hívják. Teljesen normális, veleszületett jellemző. Az extrovertáltak véleménye személyiségükből eredően hangosabb a társadalomban, így mindenhonnan azt táplálják belénk, hogy aki szeret egyedül lenni, azzal valami gond van. Pedig az égvilágon semmi baj nincs ezzel. Néhányan az egyedülléttől töltődnek fel, mások a közösségi programoktól. Te az előbbi csoportba tartozol.
2019. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vree ***** válasza:

5ös: aszociális. “a-“ = fosztóképző; “szociális” = tarsasági. Az “asszociáció”, amire gondolsz, azt jelenti, hogy valamiről valami más ugrik be, mint most neked. :D

6oshoz annyit tennék hozzá, hogy (ahogy 2es is mondta) nagyon könnyű valakit körülményei miatt rossz pszichológiai kategóriába rakni, de a valódi pszichológiai tesztelés ennél részletesebb, Extravertáltaknak ugyanúgy szükséges a magány és a pihenés (és introvertáltaknak ugyanúgy rossz a teljes magány) tehát ha valaki egész nap hajt, és este már nincs kedve máshoz, mint aludni, az nem introvertált, hanem csak fáradt.

Hogy valaki egyik vagy másik, azt inkább abból lehet megállapítani, hogy társaságban hogyan viselkedik. Ha csöndes, gondolkodó, jobb szeret 1-2 közeli barátot és feszélyezi, ha egyszerre több ember figyelme irányul rá, az az introvertalt. Egy munkás lehet hogy nem jár buliba, mert nem ér rá, de kollegák, haverok társaságában oldott, nyitott, tehát nem introvertált.

2019. ápr. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!