Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan van ennyi pénze mostans...

Honnan van ennyi pénze mostanság az embereknek?

Figyelt kérdés
Szinte évek óta azt veszem észre, hogy egyre több és drágább autók vannak az utakon. És közel sem kommersz kocsik, hanem felsőkategóriás prémium luxusautók. Mostanában jöttek ki a legújabb Audi Q8-asok, BMW X7-esek meg hasonló új csúcsmodellek és máris rengeteg van belőlük az utakon. És hangsúlyozom nem a fővárosban élek hanem Debrecenben. A jó idő beköszöntével ráadásul a kabriós menőcsajok és pasik is előmerészkednek. A szomszéd most vett egy vadiúj Mercedest, csak a saját és szomszédos utcánkban épül min. fél tucat vadiúj családi ház, a bevásárlóközpontok parkolói és még a kisebb külvárosi utak is sokszor dugig vannak, a városháza vagy Nagyerdő környékén pedig sokszor csakis 30 millió feletti autókat lehet látni. Arról már nem is beszélve, hogy a járdák meg hemzsegnek a babakocsijaikat tologató 3-4 gyerekes újgazdag családoktól (2 csecsemő a kocsiban másik kettő idősebb pedig rohangál mellettük). Gondolom ennyi gyereket se olcsó felnevelni. Akkor képzelem mi lehet a fővárosban mondjuk a II. kerületben. Eközben meg mindenhol azt hallani, hogy élhetetlen az ország és folyamatosan csúszunk lefele meg külföldre mennek a magyarok. Persze biztos van egy szerencsétlen réteg, mert én pl. egyetemista vagyok és vért kell p****nom azért, hogy egyáltalán felvegyenek egy gyakorlati helyre, miközben a lebetegedett édesanyám alig kap pár tízezret hónapok óta. De úgy látom ebből van kevesebb. Még azt se lehet mondani, hogy inkább falun katasztrofális a helyzet, mert ott is gyakran látok kölyköket, ahogy a nem éppen olcsó BMW-jüket nyúzzák vagy kisgyerekes anyukákat, akik az 5-8 milliós kommersz SUV-jükkel szállítgatják a gyereküket ide-oda. Szóval én így látom a magyar valóságot pedig azért nem vagyok szemellenzős, hiszen a rossz dolgokat legalább annyira szívesen észreveszem, de azokra alig látok érdemi példát.

2019. ápr. 4. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Mert a 100 alsókategóriás és középkategóriás autó közül könnyebb kiszúrnod azt az 1 csúcsjárgányt, jobban megmarad. De ne aggódj, az ország minimum fele még mindig tömegközlekedik/biciklizik/gyalogol, a nagyon nagyrésze átlagos autóval járkál, és egy része, akik gazdagok ilyen-olyan okból, azok járkálnak ilyen autóval. Ja, és ne felejtsd el, hogy hitelre szinte akárki tud venni autót. Csak vannak, akik tudják ennek hátrányát.
2019. ápr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Most gondold el hogy mennyi nagy multi cég van. Mindegyiknek van vezetősége. Befutott vállalkozók, magán praktizáló orvosok, ügyvédek, rendszer kegyeltjei, bűnöző kiskirályok. Ezeknek a rokonsága, gyerekei. De annak ellenére ez mindig még csak egy szűk réteg, az átlag boldogulni akaró magyar ember meg szarul él...
2019. ápr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Ambíciózusság,piacképes szakma,vállalkozók,...stb.


Amúgy én akkor nézek nagyot amikor a 22 éves kisgyerek 5-ös Bömössel száguld vagy amikor a 24 éves kislánynak odaadtak havi nettó 600e,úgy hogy nem 3 év gyakorlata van.

2019. ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Hitel, hitel hátán mindenhol, mindenki. Ugyebár megint ott tartunk, hogy kb utánad dobják a hiteleket
2019. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Én is debreceni vagyok, tényleg rengeteg drága autót látni és egy panel lakás is elmegy 25 milliòèrt.

Szerintem főleg hitelből veszik ezeket az emberek.

Nem nagyon fizetik meg az alkalmazottakat a városban és a környéken szerintem. Párom jó szakmàval és sok tapasztalattal nettò 300 ezres bérigényt mondott eddig interjúkon. Nagyjából kinevetik és teljesen esélytelennek tartják.

Nekem pályakezdő diplomásként a 200 ezer nettót nevettèk ki igenykent.. Ilyen fizukbol esélytelen hitel nélkül több milliós kocsi szerintem.

Szerintem vállalkozóként van esély többet keresni, vagy ha nagyon magas pozícióban vagy multinàl.

A családomban van pl műszakvezető, boltvezető. Jól hangzik, de gyakorlatilag többet nem keres vele, mint aki alatta van.

2019. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Bünözök, politikusok, multi igazgatók, hitel.

És néhány évtizedekig kuporgató átlagember...

2019. ápr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Pupusz ***** válasza:
55%
100-ból 3-5 ilyen autó van. Az ingatlanokat hitelre veszik leginkább. 5% alatt van a kamat, szinte ingyen van. A luxus kocsikat lízingelik, vagy tartós bérletre veszik, általában cégre. El lehet számolni, tartós bérletnél visszajár a teljes Áfa és vásárlásnál egy csomó kedvezményt is kap az ember. Új autónál általában 4 év garancia van, tartós bérletnél nem kell rá költeni egy fillért sem a bérleti időszak végéig. Akkor meg bele ül az ember megint egy újba. Az eladással sem kell bajlódni, azt is a bérbeadó cég intézi. Szerintem kényelmes megoldás és költséghatékony. Nagyon kellemes szolgáltatásnak tartom. Így az ember akár évente új autóban ülhet. Ingatlant pedig most nagyon megéri hitelre venni és kiadni. De megvenni, várni és eladni is. Építtetni és eladni is. Aki teheti, most átköltözik egy újba. A 3-4 gyerekesek CSOK-ot is kapnak, ami nagy előny. Nekik kár lenne kihagyni ezt a lehetőséget. A legtöbb emberre, 200ezer körüli alkalmazotti fizetéssel mindez nem nagyon vonatkozik, legfeljebb az olcsó hitelre újabb, nagyobb lakás, ház vásárlás. Mivel elszálltak az albérlet árak is, olcsóbb hitelre venni és azt fizetni, mint bérelni. Most pörög a gazdaság, ki kell használni. Aki teheti, kihasználja.
2019. ápr. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Most pörög a gazdaság, ki kell használni."

Köszönjük a narancsködös propaganda szöveget. Úgy pörög a gazdaság, hogy már Románia is lehagy minket.

[link]


"Aki teheti, kihasználja."

Igen, azok akik a rendszerváltáskor is megtehették meg azoknak a gyerekei, akiknek semmi gondjuk nem volt az életben.

2019. ápr. 5. 13:12
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Recepciós állásinterjún 150 ezret mondtam bérigénynek, és megkérdezte a főnök, hogy bruttó, vagy nettó? Nettót mondtam. XD Nem nevetett ki, meg semmi, fel is vettek, de nyilván nem kapok ennyit, sajnos. :( Amúgy heti 3x 12 órát vagyok bent, levelező mellett ennyit tudtam vállalni, pénteken és szombaton nem tudnék dolgozni. Ellenben ez 0-24-es meló, vagy éjszakás vagyok adott héten, vagy nappalos. De legalább rugalmasak az egyetemre nézve. :D
2019. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Bocsánat, nem akartam elküldeni még.


Amúgy teljesen egyetértek, szinte az emberek 90%-a nem tud önerőből lakást meg új autót venni Magyarországon, ha nem többen...

2019. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!