Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az amerikai...

Miért van az, hogy az amerikaiak sokkal lazábban, tramplibban öltözködnek, mint az európiak?

Figyelt kérdés
(A trampli szót nem negatív értelemben írtam.)

2019. ápr. 5. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ mit vetsz össze mivel.


Amennyi utcaképet látok nagy amcsi városokról, azokon az embereket simán ugyanolyan ruhákban látom Budapesten is.


De amúgy ha nem hallanám a magyarul orditozó benszülötteket, akkor a Nyugati aluljárót simán el tudnám képzelni Brooklynban is.


Amúgy a susogós adidas melegitős szlávokra nem tudom azt mondani hogy ne lenne laza.

2019. ápr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Általánosságban ez nem igaz. Az USA egy hatalmas ország, különböző éghajlatokkal. Nyilván délen, amit a legtöbbször látsz filmekben, ott lengén öltöznek, mert meleg van. Kicsivel Kanada alatt meg úgy öltöznek, mint az eszkimók, hogy ne fagyjanak meg, csak ezzel ritkábban szembesülsz.
2019. ápr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nos, olvastam egy olyat, hogy az európai hölgyek nem lépnek ki smink nélkül az utcára, míg az ameriakiak ha kell, még pizsamában is elmennek vásárolni. Erre lennék inkább kíváncsi, hogy ez igaz, vagy csak tévhit? Amúgy igazatok van, amiket eddig írtátok,ment a zöld kéz.
2019. ápr. 5. 19:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaaa, ez a kényelmesség, komfortosság mindenek felett féle laza.


Hát...


Én már nem tudom megkülönböztetni hogy a lányok egy része most toppot vagy fehérneműt vesz fel utcára, vagy éppen a fürdőköntösében jár e az utcán, vagy valami fura anyagú vékony... pulcsi kabát és fürdőszobai köntös közti akármi az...


Pedig nem vagyok se vénember, se tanyasi...

2019. ápr. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van, aki pizsamában jár az utcán is, de pl. Torontóban azért megnézik.

Ennél rosszabb, hogy a kórházi nővérek a kórházi munkaruhában járnak az utcán, a buszon, otthonról abban mennek a kórházi munkahelyükre. Magyarul nem öltöznek át.

2019. ápr. 8. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hatalmas az orszag, tobb mint 300 millio lakossal, nyilvan nem lehet altalanositani.

En csak azt latom, ahol en elek, Los Angeles, es bizony itt nagyon sok az igenytelen. Reggel pizsamaban mennek le kutyat setaltani az utcara, kocos hajjal, smink nelkul, buta szormecsizmaban... egy ora mulva viszont ugyanaz az ember beszall melled a liftbe, ki van furodve, kenve, illatozik, csinos es megy dolgozni.

De mikor hazamegy ujra felveszi a kiult seggu, foltos treningatyat es papucsban leslattyog a kavezoba.


Tovabba itt kocsival kozlekedik mindenki, sima otthoni ruhaban ul be es vezet a sarki boltba vasarolni. Nyilvan aki tomegkozlekedesre kenyszerul, az kicsit jobban ad magara.


Persze ahol dolgozom, irodahazak kozott, ott viszont mindenki tipp topp, oltony, kosztum, nyakkendo.


Mivel a legtobb ember, amikor nem dolgozni megy, nagyon kenyelmesen es divattol fuggetlenul oltozkodik, ezt masok is atveszik. Tizeneve itt elunk, mindenhol ezt latjuk, mindket is megfertoznek a lazasagukkal, es siman elmegyek en is egy almos hetvegi delutan a boltba ugy, hogy se fesulkodes, se smink, se csini ruha, hanem ahogy otthon vagyok 'jatszo' ruhaba, teszek egy sapkat a fejemre es indulok (remenykedve hogy nem akkor futok ossze vmi fontos emberrel :D

2019. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!