Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen, hízelgés vagy mi ez...

Az ilyen, hízelgés vagy mi ez visszataszító az emberek számára?

Figyelt kérdés
Ha valaki rendszeresen dícsérgeti az ismerősét amikor beszélgetnek hogy tök jófej vagy, milyen ügyes vagy, olyan tehetséges vagy, te vagy a legjófejebb ismerősöm, és más, ehhez hasonló dolgokat mond neki. Ez a másikban nem pozitív érzéseket vált ki, hanem visszataszító?
2019. ápr. 5. 18:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában az ember érzi, hogy ez nyalizás, vagy őszinte, és attól függ, hogy pozitív vagy negatív hatása van.
2019. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Zavarbaejtő és abból kifolyólag kellemetlen inkább, nem visszataszító.
2019. ápr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem genetikailag alávaló embertől szánalmasnak érzik, persze valahol örülnek, hogy felülkerekednek rajta és még alá is nyal. Átlagos embertől, pláne akire ők is felnéznek valahol, vagy tetszik nekik attól marhára örülnek.
2019. ápr. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezt nem lehet őszintének érezni. Ez legtöbbször arra szolgál, hogy elkendőzzön valami negatívat. Féltékenységet vagy kétszínű, ártalmas személyiséget. Mondhatnánk úgy is, hogy miközben valaki így bókol valakinek, másik kezében tartja a nagykést és elvonja róla a figyelmet.

Nagyon nincs jó tapasztalatom (se személyes, se megfigyelés alapján) az ilyen típusú emberekkel.

Bár az se kizárt, hogy pusztán arról van szó, hogy egy ilyen szépen dicsérgető emberke simán csak meg szeretné hódítani a dicsért személyt.


Mindegy, melyik áll a háttérben, nekem instant hányingerem van az ilyentől. Néha néha belefér, hogy méltatnak, de ha valaki túlzásba viszi, a szándékait meg a józan ítélőképességét is megkérdőjelezem. (mert ha valaki netán tényleg komolyan gondolja, hogy ilyen-olyan kimagasló képességem/tulajdonságom van, akkor sajnálom szegényt, mert nem lát objektíven, ugyanis nem vagyok nagy szám xD)

2019. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
4-es vannak emberek akik megérdemlik a jó szót, őszintén, 2 lányt dicsértem az egekbe eddig, egyrészt azért mert megérdemelték, másrészt mert szeret(t)em őket, ha megakartam volna őket hódítani tudom, hogy ez nem jó módszer, de mivel nincs esélyem és haverkodással sem tudok az ő életükhöz semmit sem hozzáadni, megpróbáltam építeni egy kicsit az önbizalmukat azzal, hogy őszintén elmondtam a véleményemet róluk (amit persze nyilván nem vettek komolyan, mert csak tőlem hallották, pedig ha tudnák ilyen szempontból mennyire nem tévedek...).
2019. ápr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

5ös. Nem fiam, te csak elvakult voltál (az érzelmek már csak ilyenek). Egyszer talán majd belátod.

Egyébként nem azt mondtam, hogy nem érdemli meg valaki a dicséretet, de mint minden mást se, ezt se kell túlzásba vinni.

2019. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A válaszomhoz annyit még, hogy talán azért is idegesítő szokás, mert "illik" viszonozni a bókot vagy érezhetjük úgy, elvárja, hogy cserébe mi is dicsérjük, ami különleges esetekben rendben is van (ergo segített nekünk vagy olyat tett, ami elismerésre méltó), de alap járaton egy ember nem bókolgat és nem is várja el cserébe a folyamatos dicséretet.
2019. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
6-os nem voltam elvakult, az egyik lány az egyetem legjobb nője minden szempontból. A másik az életem szerelme, a legjobb csaj akivel valaha találkoztam, egy igazi angyal. Nekem ennyi jutott, persze szánalmas ez valahol, de nem tudtam nekik ennél többet nyújtani.
2019. ápr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Visszatetsző igen.
2019. ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Ez neked miért probléma 73%-os azt nem értem. Nyilván nem ez a normális, az a normális ha két ember építik egymást mindenféle nyalizástól, dicsérgetéstől mentesem, pusztán úgy mert jól megértik egymást, jól érzik magukat, segítenek egymáson, betöltenek egy olyan szerepet ami a másikból hiányzik, de én nem vagyok normális, nem tudom betölteni azt a szerepet mellettük amit érdemelnek sem párként, sem haverként.
2019. ápr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!