Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A sovány emberek testalkatát...

A sovány emberek testalkatát miért lehet nyilvánosan is kritizálni, miközben ugyanezt egy túlsúlyos emberrel megtenni nagyon súlyos sértés?

Figyelt kérdés

Pl. teljesen megszokott ha egy sovány embernek azt mondjuk hogy "Úristen rossz rád nézni, egyél már többet!"


De ugyanezt egy túlsúlyosnak mondani:""Úristen rossz rád nézni, NE egyél már többet!" - ez nagyon sértő.


Miért van ez a különbségtétel?

A soványnak nem sértő?



2019. ápr. 6. 08:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a soványnak is sértő, és baj, hogy ez a társadalmi norma. Van, akinek ugyanolyan nehéz meghízni, mint másnak lefogyni.
2019. ápr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja ezt en se ertem. Én bàrmennyit eszem akkor is igy maradok csak a hasam lesz nagyobb. De az se igazi hàj hanem ilyen zsigeri zsir vagy mi a tököm. Az internet szerint. Dagadtnak lenni am sokkal kàrosabb mint sovànynak lenni.
2019. ápr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Én már mindkettőről hallottam, ez azért van mert senkinek sem lehet teljesen megfelelni mind különbözőek vagyunk, két egyforma ember nincs.
2019. ápr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Én is a sovány testalkatú emberek közé tartozom, így sokszor megkapom ezt, pedig nem tehetek róla. A genetikámból adódik ez, így minél többet kell ennem, hogy meglátszódjon. Sajnos rögtön ítélkeznek, hogy úristen biztos anorexiás stb. Sokszor fájt, amit mondtak, de megtanultam kezelni a dolgot. Vissza szólók, hogy legalább azt eszek, amit akarok és nem kell a kalóriákat számolnom. Én se szólók, oda egy kövérebb embernek, hogy milyen 'zsírdisznó', mert senki sem tudja mi állhat a háttérben, hogy ilyen.

Úgy gondolom ez az emberi primitívség,hogy a soványakat lehet bántani stb.

2019. ápr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért van, de egész életemben bántottak a súlyommal és nekem is rosszul esik néha, hogy viccet csinálnak abból, hogy vékony vagyok, hosszú végtagokkal, ráadásul hajlékony is.

Voltam én már guminő, cukipici (rohadt idegesítő, ha egyébként teljes ellentmondásban áll a személyiségeddel), csont és bőr, elöl deszka hátul léc, lapos, miegymás.

Kapott is az önbizalmam jó nagy pofont. Felnőtt fejjel kezdem felfogni, hogy igenis vannak idomaim és határozottan nem vagyok göthös gebe.

Volt, amikor stressz és életkörülmények miatt leugrott vagy 10 kiló és akkor már én is rosszul éreztem magam, akkor tényleg sovány voltam (és együtt érzés helyett folyamatos beszólásokat kaptam, hogy egyek már, hogy nézek ki) és 5-6 évembe telt utána, hogy sikerüljön pár plusz kilót felszedni, felhízni a normál súlyomra. Pedig ettem, akkor is.

Ja és nincs szervi betegségem, voltam többször orvosnál ezzel.


De én ne rinyáljak, mert szegény dagadtak. Főleg azok, akik csak saját hibájukból olyanok.


Ismertem molett embereket, sőt az egyik közeli rokonom is az, de ők mind szervi betegség miatt híztak el, nem tehettek róla. Soha nem szóltam egy rossz szót se a súlyukra, de azokat akik kontroll nélkül zabálnak, és közben ők szólnak le mindenkit, nagyon nem kedvelem.

2019. ápr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért is lehet, mert sok (nem mind!) kövér ember, ha ezt mondja soványakra, csak irigykedik, az beszél belőle. Sovány viszont sosem azért szól be egy kövérebb embernek, hanem automatikusan sértésből.

Tisztelet a kivételnek!

2019. ápr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem a kövérek szóltak be sose. Hanem az átlag alkatúak.
2019. ápr. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, ti hol éltek, de én ezt csak fordítva tapasztaltam...160 cm vagyok és amikor ehhez voltam kb. 57-58 kg, már sorra kaptam a bedzólásokat, hogy egy kövér disznó vagyok, fogyjak le...Ellenben aki ugyanehhez a magassághoz van vagy 42 kg, azt mindenki dicséri, hogy milyen csinos, mintha rajta múlna, hogy ilyen..

Lehet lepontozni :)

21L

2019. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én is sovány vagyok. Elég idegesítő hogy folyton mindenki mondogatja hogy egyek többet, meg nem eszek eleget?

Van hogy azzal viccelődnek hogy anorexiás vagyok vagy tényleg azt hiszi.

Megpróbálok ezzel nem foglalkozni.

2019. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Mert nagyobb gáz, ha valaki dagi, mintha piszkafa. A dagit lustának, büdösnek, otrombának képzelik, még, ha nem is azok. A gebéket meg szerencsétlennek, gyengének.
2019. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!