Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aspergeresként öntelt, nagykép...

Aspergeresként öntelt, nagyképű, bunkó embernek hisznek, mondanak?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta egyedül szerettem lenni, egyedül játszottam, elvoltam a magam kis világában. Ha átjött hozzám valaki, alig vártam hogy elmenjen. Nagyobbként szó szerint bujdokoltam az osztálytársak előtt csak hogy ne kelljen velük lenni, egyedül lehessek. Fizikai fájdalmat okoz nekem a szemkontaktus és sok hang is, a tömeg, így nehezen teremtek kapcsolatot. A mozgásom is tanult és furcsa. Ez egy átlagos embernek furcsa lehet, de folyamatosan oda kell figyelnem a járásomra, mozgásomra hogy ne nézzek ki furának. Néha viszont így túl gépies vagyok.

A mai világhoz igazodva el kell járnom helyekre. Az orvosom sportra is kötelezett. Sok helyen hallom, látom hogy bunkónak mondanak és nagyképűnek amiért nem állok le senkivel beszélgetni, nem megyek oda senkihez. Azt is mondják hogy én lenézek mindenkit és többnek hiszem magam. Valójában ez egyáltalán nem igaz! Nagyon is nagyra értékelem ezeket az embereket, csak nem tudok kommunikálni velük. Szeretem megfigyelni az embereket a normális határokon belül és a családtagjaimnak gyakran beszélek róluk, mintha ismerném őket. Pl munkahelyemen nem nagyon szólok senkihez de sokmindent hallok, tudok meg.


Mit tehetek betegként, hogy ne higgyék ezt rólam? Elmondani nem akarom a betegségemet, mert gyerekként amikor elmondták a szüleim a tanároknak és kitudódott, akkor ki is kellett venni az iskolából annyit bántottak a többiek. Ez rossz élmény nekem!


26/F



2019. ápr. 6. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok Aspergeres, csak simán zárkózott, de nekem is sokszor meggyűlik a bajom az előítéletekkel. Ha nem állsz bárkivel szóba vagy nem olyan gyakran vagy nem társz ki mélységeket a családod, kapcsolataid, munkád - bármi - tekintetében, jellemzően bunkónak és önteltnek fognak tartani.


Ne foglalkozz velük, aki meg beléd köt, annak mondd, hogy nézzen utána az Asperger szindrómának és az Autizmus spektrumzavarnak, mielőtt problémázna.

2019. ápr. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is aspis vagyok. És teljesen egyetértek azzal amit írtál. Kb. ugyanez. Nekem annyiból könnyebb, hogy nekem enyhébb, és ha nem face-to-face hanem cseten, emailban kell kommunikálni az működik. Amúgy meg én pont lesz*m ki mit gondol (azért ebben "segít" ez az állapot). Abszolut nem foglalkozok ezekkel. Csinálom amit kell, elvagyok mint abefőtt. Munkahelyemen szerencsére olyan, hogy ne nagyon kell másokkal érintkezni csak emailban. Az, hogy ki mit gondol meg nem érdekel.
2019. ápr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha olyasmit csinálnál, ami mindenkinek kellemes, de nem feltétlenül kell hozzá beszélgetni. Olyasmire gondolok, hogy szépen feldíszíted (pl húsvéti dekoráció) a közös helyeket a melóban, az irodát vagy az ebédlő. Vagy viszel néha egy kis sütit vagy valami nasit, amire rá írod, hogy vehet belőle mindenki. Egyből nem hinnék, hogy nagyképű vagy.


Egyébként szerintem elmondhatod a munkában, hogy milyen problémád van. Ez már nem az iskola, itt nem lehet ebből bajod.

2019. ápr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Ha jol lätom, mär megkaptad a megfelelo välaszokat a kerdesedre :)


Igy csak annyit fuznek hozzä, hogy en szemely szerint semmikepp nem lennek azon a velemenyen, hogy bunko, esetleg nagykepu vagy. Mindig is felkeltettek az erdeklodesem az olyan emberek, akik mäskepp gondolkoztak, kilogtak a sorbol. Mindig megszerettem volna az ilyen szemelyisegeket ismerni, megerteni az o gondolatvilägukat. :) Igy semmikepp nem itelnelek el, ha tisztäban vagyok a betegsegeddel, ha nem.


Legyen nagyon nagyon szep napod! :)


(Bocsänat az ekezethiäny miatt, csupän nemet a billentyuzetem)

2019. ápr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek!
2019. ápr. 6. 16:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Mutasd meg nekik ezt a filmet:


[link]

2019. ápr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!