Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a személyiségben...

Szerintetek a személyiségben tükröződnie kell a személy külsőjének?

Figyelt kérdés
Vannak személyiségjegyek, tulajdonságok amelyek működőképessége, hitelessége a személy külsőjétől is függ?
2019. ápr. 6. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Engem mindig félre ismernek.

Többnyire azért, mert felszínesek az embrerek és én meg nem adok a külsőre, de nagyon részltese, pontos, segítőkész, csapatszellemet erősítő és nem csak mérnöki, hanem hétköznapi nyelven is jól magyarázó szakember vagyok, aki nagyon szabadszájú és túlzóan őszinte. Emellett heti 1x borotválkozom, nem hordok inget, csak farmert és pólót sport cipővel, még akkor is, ha konferencián kell beszélnem. Az asztalomon mindennek meg van a kijelölt helye, bár sokan ezt nem látják, mert az egész egy halom káosznak néz ki.


Szóval az emberek elsőre a külső alapján ítélnek. Itt regetek információt buknak. Aztán azon akadnak ki, hogy szemükbe mondom a nyílvánvalót és nem kenterfalazok, mert nincs időm jópofizni és hazugságokkal traktálni őket. Aztán elmennek máshoz, majd elhiszik a bullshitet, amit a másik mondanak, aztán megpróbálnak visszajönni, mert látják, hogy amiket mondtam, hogy hibásan ítélnek meg és nem lehet úgy megoldani és át kéne gondolni más megközelítésben, azt más sem tudja megoldani, hiába hitegették őket.


Szóval igen.

Külsőre és első benyomsára sokat adnak az emberek.

Minőségre és belső értékekre meg keveset.


A "kell" szónak meg nagyon erős jelentése van.

Szerintem az őszinteség a legnagyobb gyengeségem és erősséggem egyszerre. Ezért nekem nem fér bele, hogy másnak mutassam magam, mint ami vagyok. Nem fogok öltönyben és nyakkendőben programozni, mert hiteltelen.


A látszat = marketing = manipuláció = pszichológiai érzelmeken alapuló hazugság a nagyobb bevétel érdekében.


Nem KELL látszat embernek lennie senkinek.

2019. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább fordítva egyes személyiségjegyek megléte/nem megléte hat a külső megjelenésre (ld. pl. Szondi). És itt nem csak olyanokra gondolok, hogy pl. a személyiség alapvetően befolyásolja pl. az öltözködést hanem ennél mélyebb összefüggések is vannak.
2019. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Én úgy nézek ki, mint egy baltás gyilkos, ennek ellenére kedves, és szerény vagyok.
2019. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Itt én inkább a társadalmi elfogadottságra utalok a kérdésben. Az emberekben vagy egyfajta elvárás az emberektől a külsőjük alapján? Ahogy az egyes írta például, hogy az emberek meglepődnek amikor megmutatja magát, mert külsője alapján nem ezt várták volna el.


És ilyen alapon az ember elnyomhat bizonyos tulajdonságokat magában (akár tudat alatt) mivel nem részesült jó fogadtatásban.


Én gyerek korban egy nagyon magabiztos, domináns gyerek voltam és a környezetem ezt elfogadta. Ám amint nőttem egyre több leszólást, ellenzést kaptam pedig csak folytattam ott ahol abbahagytam gyerekkoromban.


Manapság már nem vagyok olyan, nem vagyok egy társaságban domináns, pedig érzem, hogy belül megvan ez a skill , ez a tulajdonság mivel anno ezt meg is éltem, de manapság nem működik. Nem túl pozitív a fogadtatása. Tehát arra gondoltam, hogy ahhoz, hogy valaki például domináns és hangadó legyen egy társaságban ahhoz kell egy ahhoz illő külső is. Én szép gyerek voltam, ám a felnövés nem volt túl szerencsés és nincsenek olyan külső jegyeim amelyeket karakteresnek ítélnének meg ( megkaptam már azt is, hogy béna mivel vékony voltam, beesett volt az arcom)


Remélem érthető, hogy értem ezt az egészet.


Vannak alapvető tulajdonságaink de nem mindet gyakoroljuk csak azokat amelyeket úgymond elfogad az emberek többsége. És itt nyilván azokra az emberekre értem akikkel a sors összehozott, ami ugye véletlen.

2019. ápr. 6. 22:48
 5/7 anonim ***** válasza:

"pedig érzem, hogy belül megvan ez a skill"

Ez kevés, hogy van egy megérzésed. Gyakorolni kell és tudatosítani. Átalakítani gondolattá egy halvány megérzésről, keresni a módszereket és a lehetőségeket.

2019. ápr. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5


Tudom, hogy megvan a skill mivel anno használtam és működött. Most már nem használom mivel nem működik és úgysem vennének komolyan ha használnám is.


Ezért keresem a választ a külső és belső kapcsolatára.

2019. ápr. 6. 23:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, én az elmúlt 3 évben több soft skill képzésen vettem részt és nagyon sok mindent todok belőlük használni. Egyáltalán nem tartom feleslegesnek őket.
2019. ápr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!