Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi történne, ha...

Szerintetek mi történne, ha IQ-szinthez kötnék a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

Hanyas IQ-val kellene rendelkeznie minimum egy embernek ahhoz, hogy rá lehessen bízni egy vagy akár több gyereket? Illetve milyen tényezőknek kellene az IQ mellett befolyásolnia a gyerekvállalást (pl. nem lehetnek súlyos mentális problémái az adott egyénnek, stb.)? Illetve hogyan lehetne ezt kivitelezni, akik nem érnének el elég pontot, azokat ivartalaníttatnák, még ha ezzel meg is fosztanák őket az egyik legalapvetőbb emberi jogtól? Egyáltalán egy demokratikus országban meg lehetne ezt tenni?

Ha pl. tényleg be akarnának vezetni egy ilyen törvényt, ti elleneznétek vagy támogatnátok?


2019. ápr. 7. 17:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Mindenképp fontos lenne, hogy bizonyos mértékű érzelmi intelligenciával rendelkezzen az, aki gyermeket szeretne. Szerintem ez fontosabb.
2019. ápr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
24%

Ellenezném. Ha mégis megszavaznák, akkor elhagynám az országot.


42F (tanár)

2019. ápr. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

A nevelőszülőknek is vizsgát kell tenniük, meg egy csomó vizsgálaton kell átesniük.

Szerintem ez nem ártana gyerekvállalás előtt sem.

2019. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
Az IQ-nál van egy fontosabb tényező. Az anyagi helyzet. Puzsér pont azért fizetne, h ne szüljenek a szegénységbe/nyomorba. Orbán ezzel is a aljanépnek kedvez. Normális értékrendű egyén nem fattyazik 4 kölyköt ebbe a kilátástalan világba.
2019. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
2. Miért elleneznéd?
2019. ápr. 7. 17:57
 6/27 anonim ***** válasza:
0%
A nácik már annak idején kitaláltak és meg is valósítottak egy hasonló gyerekcsináló központot. Az eredmény nem várt volt: az értelmi fogyatékosok aránya jelentékenyen megugrott. Akiben egy ilyen gondolat megfogan, annak fogalma sincs arról, hogy a biológia hogyan működik.
2019. ápr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
A valóságban ilyen sose fog létezni, de jó lenne valamihez kötni a gyerekvállalást. Az örökbefogadásnál sem passzolják oda minden jöttmentnek a gyerekeket. Aki azt mondja, hogy az vállal gyereket, aki akar, lényegtelen mennyire buta vagy szegény, azzal probléma van.
2019. ápr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen sőt IQ,EQ,vègzettsèg,anyagi kilàtàsok.

Konkrètan elèrnèm,hogy csòrò ember ne szüljön meg ne csinàljon gyereket.

2019. ápr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
67%
Ezt az elméleti kérdést nem lehet párhuzamba állítani a náci kísérletekkel.
2019. ápr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
49%

Az IQ még a jó álláshoz, jó keresethez se feltétel, mostanában kezdnek rájönni, hogy az EQ(érzelmi intelligencia) is fontosabb a társadalmi/munkahelyi boldogulásban mint az IQ. (Kis példa: egy haverom 90-es IQ-val éli azt az életet amit én szeretnék közben meg nekem 130-as és egy csődtömeg vagyok(lehetőségek szempontjából is jobb helyzetből indultam))


Szerintem bőven elég amit a jelenlegi kormány csinál, hogy megpróbálja szűkíteni az alanyi jogon járó támogatásokat és inkább adókedvezményt/kedvezményes hiteleket ad, hogy azok tudjanak gyereket nevelni akik képesek tisztességesen eltartani őket és ne a megélhetési gyerekcsinálók szaporodjanak.


Mindenképp elleneznék egy ilyen törvényt. De szerintem még a kívánt hatást se érné el, ettől nem lennének se okosabb se lelkileg kiegyensúlyozottabb gyerekeink.

2019. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!