Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bújnak sokan az introver...

Miért bújnak sokan az introvertáltság mögé?

Figyelt kérdés
Valaki kijelenti magáról hogy introvertált és akkor az mindenre felmentés. Megtörtént velem, hogy alapvető illem dolgok hiányát fogták erre a szóra. Volt aki meg is sértődött, amiért közösség szinten elvártunk volna egy normális viselkedést tőle, csak mert ő introvertált. Pedig ez nem betegség, ez csak egy beállítottság, ami önmagában még nem feltételezi az intelligencia hiányát. Más az, ha valaki nem szeret kommunikálni és más az, ha nem is tud. A kettő nem ugyanaz. Előbbi azért talán csak megerölteti magát ha fontos dolgokról van szó. Utóbbinak pedig nem az introvertáltság a baja. Máshol is olyan gyakran repked ez a szó, mint az én környezetemben? Rosszul látom?
2019. ápr. 8. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz konkrét példát?
2019. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az introvertált az a személy, akit a tömeg lefáraszt nem számít milye kapcsolatban vannak. Engem egy Playit is úgy letud szívni, hogy egész hétvégén alszok és nem akarok embereket látni.

De ez nem azt jelenti, hogy nem tudok viselkedni vagy nem ismerem az illemet. Szimplán csak azt, hogy inkább a saját burkomba érzem jól magam (itthon, a szobámban, családdal, párommal, cicával, könyvvel stb).

2019. ápr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Èn csak itt a gyakorin làtom, hogy minden màsodik boldogtalan felhasználó emögè a szó mögè bújik, ès pontosan azèrt, amit te is írtàl: azt hiszik, hogy ez minden jellemhibàjuk alól felmentèst nyújt ès leveszi a felelőssèget a vàllukról. Könnyebb magukra aggatni ezt a tulajdonsàgot ès a vilàgot hibàztatni, mint venni a fàradtsàgot ès megpróbálni kis lépésenként megvàltozni, akàr önerőből, akàr segítsèggel.
2019. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy látom, még mindig nagyon sokan nem értik a lényegét és tisztelet a kivételnek, aki igen. Lehet, hogy sokan tényleg elbújnak emögött, és egyszerűbb olyasmire fogni a hibáikat, ami nem rajtuk múlik, de a másik oldal képviselői (legalábbis néhányan) azt hiszik, hogy az introvertált ember azért az, mert valami problémája van, amin szakember segítségével tudna segíteni. Szerintem a két típus között nincs átjárás, legalábbis nincs semmi köze az akarathoz. Valaki ilyen, valaki meg olyan, és tény, hogy vannak, akik kifogásként használják, de tényleg megnehezíti a szociális kapcsolatok kialakítását. Én in introvertált vagyok, lefáraszt, ha sokáig emberek között kell lennem, ez vonatkozik a közeli barátaimra is, utána másra sem vágyom, csak hogy hazamehessek, és legyen egy kis énidőm. Lefárasztanak a bulik, a tömeg, de például konfliktusaim nem igazán szoktak lenni, mindent megteszek, hogy elkerüljem őket. Nem mondom, hogy minden tulajdonságom erre vezethető vissza, de nagyon sok igen.
2019. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem csodálom, hogy sokan introvertáltak szeretnének lenni, mert a sok duma, elektromos kütyük zajai a sírba tudja az embert küldeni, és inkább választja a magányt.
2019. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Clay Morrow ***** válasza:
84%
A legtöbb ember való életben azt se tudja mit jelent, hogy extro- vagy introvertált, nemhogy még erre fogják bármilyen hibájukat. Talán félrediagnosztizálták/tad és valójában nagyon nagy szorongás és szociális fóbia ostromolja..
2019. ápr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem szeret kommunikálni, az jellemzően gyakorlatlanabb is benne, szóval de, a kettő összefügg. Ami pedig az udvariatlanságot illeti, nem mindegy, hogy aktív, vagy passzív, az introvertáltak személyiségükből adódóan utóbbit "követik el" gyakran.
2019. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem írok konkrét esetet, nem hiányzik, hogy bárki megtalálja. Értem én azt is, hogy fárasztó, nehezére esik, de attól még szüksége van a többi emberre, mert dolgozni/tanulni kell, ha az ember meg akar élni. Tehát nem kerülhet el minden esetben mindenkit. A másik oldalról nagyon kellemetlen, ha együtt kell dolgozni egy ilyennel és nem lehet vele beszélni. Ha harapófogóval kell valakiből kihúzni a fontos infókat az nagyon megterhelő, sok időt vesz el, gyakorlatilag feltartja a többieket. Az még inkább fárasztó, ha úgy kell "üldözni" a közös döntések előtt mert kerüli a csoportot, de persze kihagyni sem szabad arra hivatkozva, hogy nem lehet vele beszélni.
2019. ápr. 9. 09:55
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg sok introvertálttal könnyebb megbeszélni a munkával kapcsolatos dolgokat, mint egyes extrovertáltakkal. Ez teljesen más dimenzió, a lényegi különbség nem ebben van, hanem pl. a soft talkban, az extrovertáltak nehezen értik meg, hogy nem mindenki akar arról beszélgetni,hogy ki mit csinált a hétvégén, hogy van az unoka, milyen az időjárás, mi volt a TV-ben, stb., stb. És ha az illető nem akar soft-talkolni, azt elkönyvelik udvariatlannak, bunkónak.
2019. ápr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nem divathóbort és nem is betegség. Képzeljétek el, ha mindenki állandóan pofázna (már elnézést). Az introvertáltak sokkal kevesebbet beszélnek, de több a mondanivalójuk. Sőt kapaszkodjatok meg; az sem igaz, hogy nem járnak el szórakozni.
2019. ápr. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!