Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudtok mondani valami olyat,...

Tudtok mondani valami olyat, amire büszke lehetek mint magyar? És ne történelmi szirszarokat, vagy péolitikát, hanem inkább természeti kincseit az országnak, már ha vannak.

Figyelt kérdés
Már nem élek életvitel szerűen itt, de hazajárok anyuhoz.
2019. ápr. 8. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Fort-T modell :) Galam József tervezésével valósult meg
2019. ápr. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

A rengeteg szép termálfürdők, szép kirándulóhelyek amire büszke vagyok. Angliában élek, és évek óta mindig rábeszélem az angol barátainkat, hogy Magyarországra menjenek nyaralni. Van egy angol családbarát akik lassan 5 éve csak oda járnak nyaralni, mert imádják a fürdőket, főleg a termálfürdőket. Magyarország természete nagyon egyedi, és szép. Csodálatos tájak, helyek vannak otthon. De ugye ha valaki a politikával foglalkozik, az nem akarja látni a szépségét az országnak.

Pl:

Egerszalók sódombjai

Rám szakadék

Aggteleki cseppkőbarlang

Miskolctapolcai barlangfürdő

Szalajka völgy

Eger

Hollókő

és még sok szép hely.

2019. ápr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Még valamit. Egy kis történet. 10 éve amikor kijöttem Angliába nem tudtam angolul. Ezért elmentem egy angol tanfolyamra angolt tanulni.

Már egy ideje odajártam, már félig meddig beszélgettünk, amikor a tanár azt a feladatot adta, hogy mindenki készüljön egy kis beszédre az országáról. A csoportban voltak brazilok, kínai, lengyel, olasz, és én egyedül magyar. Amikor sorra kerültem, meséltem én is egy kicsit az országról, és megneveztem pár híres embert akik magyarok, de a találmányuk ma az egész világon ismert.

Először Szent-Györgyi Albert nevét mondtam mint C vitamin feltalálója. Bíró József a golyóstoll feltalálója. Itt már az angol tanárom mosolygott, hogy egy kicsit túlzok..mert ő úgy tudja, hogy egy amerikai találta fel.. Ok: Google megnyit, megnézzük, igazam volt.. Na gondoltam mondom még érdekes dolgot. Rubik Ernő: Rubik kocka. Tanár: De hisz ő francia.. Google megnyit, megint igazam volt. Gábor Dénes hologram feltalálója.. Tanárom: Az kizárt! Azt angolok találták fel, a british múzeumban is van róla szó.. Google megnyit, igazam van ( de később elmentem a múzeumban, és tényleg nem említik Gábor Dénest ,de a hologram ott van mint angol találmány)

A végén gondoltam döfök egyet a nagy angol szívébe. Meséltem nekik a magyar Rhédey Claudia grófnőről aki II. Erzsébet királynő ükanyja volt. Az angol tanárom nem tudta. Google megnyit, és csak pislogott..

Na azt hiszem azon a napon irtó büszke voltam arra, hogy magyarnak születtem..

2019. ápr. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
A Balaton elég nagy kincs! ❤️
2019. ápr. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
Szakíts egy kis időt arra, hogy járd a városokat, kiülj egy parkba, kicsit megpihenj. Felfog tűnni, hogy milyen sok szép helyünk van.
2019. ápr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


stb...................

2019. ápr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!