Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire beteges,...

Szerintetek mennyire beteges, ha valaki a kórházakban érzi "otthon" magát?

Figyelt kérdés

A megnyugtató színű falak, a szokásos tisztítószer-és gyógyszerszag, az ismerős, hosszú folyosók és műanyagszékek látványa biztonságérzettel töltik el.

Gyerekkorában egy krónikus betegsége miatt sokszor volt huzamosabb ideig kórházban, ahol sokat szenvedett a betegsége miatt, ugyanakkor az ápolónők és orvosok általában kedvesek voltak hozzá, és sok kezelés alatt álló emberrel is megismerkedett, akikkel barátok lettek és máig tartják a kapcsolatot. Szóval pozitív élményeket szerzett a kórházakban töltött ideje alatt.

Viszont az otthoni helyzete pocsék volt, a szülei bántalmazták őt, ezért soha nem érezhette magát biztonságban a házban, ahol lakott. Így a kórházakhoz kezdett kötődni, ahol legalább törődtek vele és biztonságban érezhette magát. Ez mennyire beteges?


2019. ápr. 10. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Részben érdekes éa szomorú történet is. Az ember ilyen, ahol rossz neki menekül nem érzi jól magát. Ahol jó neki szívesebben tartózkodik ott. Pszihológia. Nem beteges hanem inkább normális.
2019. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én kiskoromban szerettem. Alsóban apám nevelt, nem a legjobban, szóval volt egyszer olyan, hogy szándékosan szinleltem, hogy nagyon rosszul vagyok, hogy befektessenek 2 hétre. Előtte és utána is csak pozitív élményeim voltak ott, pedig háromszor akkora fájdalmak miatt mentem be, hogy ordítottam, kétszer meg is kellett műteni, de miután megoldották a dokik a helyzet minden nagyon jó volt, én is egy csomó havert szereztem, meg akkor még nem volt divat a mobilnet, wifit meg nem kaptunk, szóval a többi gyerekkel fel kellett találni magunkat, hogy lekössük a figyelmünket és az addigi életemig nem nevettem akkorákat mint ott, a többiek is ezt mondták, szóval mindenki kellemes emlékekkel távozott.

Egyszer kaptam egy csbcs-t egy sráctól és elkezdtem sírni, az az egyetlen rossz emlékem onnan. :DDD

2019. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ismertem én is hasonló illetőt, nagyrészben ráillik a leírás. Később egészségügyi pályát választott.

Teljesen érthető és nem fura egyáltalán. Mindenki másként éli ezt meg.

Nekem kiskoromtól kezdve (ha ritkán voltam kórházban) mindig egyfajta idegen, hideg-rideg, riasztó közeg volt, ahol "nem tudhatom, melyik pillanatban jöhet valami fájdalmas vizsgálat", de ezt mindenki másképp éli meg, mindenki más betegséggel kerül oda, mondjuk olyan betegséggel, ahol nem szükségesek fájdalmas vizsgálatok.

2019. ápr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Érthető, és logikus, hospitalizációnak hívják.
2019. ápr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én sajnos voltam kórházban kiskoromban, és még mindig viszolygok a helytől.

Tehát ez lehet fordítva is.

2019. ápr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Itt inkább a kulcsszó az hogy BIZTONSÁGBAN érzi magát. És az ember olyan, hogy ahol biztonság van, ott szerett lenni. Nem beteges ez.
2019. ápr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*szeret
2019. ápr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hospitalizmusnak hívják, és az orvosi szemszögből nézve magatartászavarnak számít.
2019. ápr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is a párom rengeteget volt kórházban fiatalon és bizony valóban jobban érezte ott magát mert nem volt könnyű gyerekkora. A kórházban szerették, becsülték, később ott dolgozhatott. Szomorú de van ilyen. Aztán evek mulva persze amikor más miatt beteg lett meg már együtt voltunk, akkor utált bevonulni a kórházba :-(
2019. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem túl ritka, Münchausen-szindrómának hívjuk a súlyosabb változatait, ebben az esetben már direkt sérüléseket is okozhat magának a beteg, csak hogy kórházban lehessen.
2019. ápr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!