Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igazam van, vagy tényleg...

Igazam van, vagy tényleg túlreagáltam?

Figyelt kérdés

Építkeznek az otthonunk előtt már lassan egy hónapja. Először egészen más miatt, a héten kezdték a vízvezeték miatt.

A héten otthon vagyok, most fordult elő először, hogy egyszer csak nem volt víz. Rendesen megijedtem, nemhogy eltörtek valamit, vagy tudnak-e arról, hogy nincs víz, és most én tudatlanul megnyitottam a csapot.

Felhívtam a férjem, hogy tud-e valamit, normális -e ez.

Erre kinevetett, hogy tipikus én, ahelyett, hogy felhívom, lemehettem volna megkérdezni a munkásokat. Utólag tényleg mondjuk.

Megtudtam tőle, a tulajnak szóltak, hogy a héten itt-ott nem lesz víz, mivel nem rájuk tartozik, hogy itt ki lakik, ha albérlői vannak, értesítse ő. A tulaj szólt is a páromnak, az viszont nem szólt nekem.

Szerinte logikus, hogy ha építkeznek, akkor bizonytalan időre nem lesz víz, ne kelljen már nekem erről külön szólni. Akire tartozik (a tulaj és a bérlő, akinek a nevén a szerződés van) tudtak róla.

A munkások tudják, hogy otthon vagyok, hiszen a héten már kétszer én voltam lent velük beszélni, illetve én engedtem be őket az alagsorba is.


Hivatalosan lakom itt én is, de a tulaj csak a férjemnek szólt, minek telefonáljon külön kettőnknek.

A férjem végig röhögött a telefonba, hogy megnézte volna a fejem, ahogy lemegyek toporzékolni a munkásoknak, hogy mi az, hogy nincs víz, többet biztos nem mernek majd kérdezni semmit tőlem.

Utána lementem, és mondták, hogy ilyen fél órákra nem lesz csak, nem kell megijedni. 18-kor minden nap befejezik, onnantól meg már végig lesz.

A férjem szerint akár egész napra is elzárhatnák teljesen, amíg tartanak a munkálatok (8-18 minden hétköznap), mert normális ember ilyenkor munkában van, a kivétel (tehát otthonról dolgozók, anyukák gyesen, nyugdíjasok, fiatalok szabadságon, stb) meg érdeklődjön náluk, ráér, nem harapnak.


Tudom, hogy luxus, hogy folyik víz a csapból, az Föld lakosságának több mint fele el sem tudja képzelni, ez milyen, illetve le lehet slattyogni az élelmiszerboltba, venni egy karton vizet, annyit még én is elbírok, aztán maximum nem mosok/mosogatok/zuhanyzok este hatig.

Csak az zavar, hogy nem szóltak be, amikor beszéltem velük, hogy ezzel számoljak.


2019. ápr. 10. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kapura is kiírhatták volna például, nem került volna semmibe.

Ahogy férjed reagált, az a "tipikus férfiak nőkkel szembeni viselkedése, ha műszaki dolgokról van szó" vagy nem is tudom miképpen fogalmazzam ezt meg.

2019. ápr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi erővel a férjedre inkább haragudhatnál meg, mint valamelyik 77. munkásra. A szerelők jelezték, az, hogy téged a férjed annyiba sem néz, hogy kinyissa a száját, vagy ha elfelejtette, legalább ne röhögjön rajtad, hanem esetleg bocsánatot kérjen, az inkább az ő saját szegénységi bizonyítványa.
2019. ápr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eleve nem szóltak. Neten néztem utána amikor a feleségem hívott, hogy nincs víz és ott volt egy eldugott közlemény, hogy felújítják a vízvezetékeket.
2019. ápr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én a férjedre rágtam volna be a helyedben. Tud róla, hogy nem lesz víz, tudja, hogy otthon vagy, facé nem szól? Az meg nem, nem egyértelmű, hogy ha építkeznek a szomszédban, egész napra elzárják a vizet. A munkásokra nem lennék morc, ők abban a tudatban voltak, hogy szóltak, akinek kell, és biztos tudsz róla te is.
2019. ápr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudhatták volna, hogy te nem tudod? Mint írod a tulajnak szóltak, feltételezhették, hogy ő szólt nektek, ami így is volt. Az, hogy a párod nem szólt neked az már inkább bosszantó, de, hogy még ki is nevetett...
2019. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem zárták el egész napra, csak amikor megkérdeztem, mondták, hogy napközben váratlanul ilyen fél órákra nem lesz, erre lehet számítani a napokban.


Szerinte vicces volt a reakcióm, megért ennyit.

Hát, nem értek ezzel egyet, majdnem szívrohamot kaptam, mikor megnyitom a csapot, beszappanozom a kezem, elzárom, majd mikor újra megnyitom, nincs víz.

Ennél kellemetlenebb már csak akkor lett volna, ha épp a hajam samponozom a zuhany alatt....

2019. ápr. 10. 12:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugtass meg kérlek, hogy jól kiosztottad a bunkó férjedet. Vagy ha azt nem, akkor seggbe rúgtad?
2019. ápr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Bunkó viselkedés volt a férjed részéről. Amúgy szerintem simán elfelejtette (pasiból van), és utána próbálta így elhumorizálni, hogy ne legyen égő előtted, hogy milyen szita agya van.
2019. ápr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem értem miért a munkásokra vagy kiakadva, és miért nem a férjedre. Együtt éltek, nem szoktatok beszélgetni? Vagy ezek nem tartoznak rád?
2019. ápr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!