Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha találnátok 1 millió forinto...

Ha találnátok 1 millió forintot, és kiderülne hogy egy olyan ember vesztette el, akinek egy betegség kezelésére volt a félretett pénze, visszaadnátok?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 11. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Muszàj visszaadni. Föleg ha tudod kié. Ha nem teszed büncselekményt követsz el. De ha nem tudnàd kié akkor se tarthatnàd meg. Elég ha egy kamera làt amikor elrakod elkapnak és baj lesz.
2019. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Persze. Ha nem jelentkezik a tulaj megtartanàm, de ha jelentkezik, aki elhagyta és tényleg igazat mond , akkor gondolkodás nélkül visszaadnam. Ha kezelésre kell, akkor szerintem még egyértelműbb, mi a helyes lépés.
2019. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2019. ápr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudnám ki a tulaj akkor egyértelműen visszaadnám, betegségtől függetlenül.


1 millióval személy szerint nem vagyok se előbbre se hátra.Nem mondom, hogy nem örülnék neki, de az életemen nem változtatna. Másrészt viszont hiányozni jobban hiányozna ha ennyit elveszítenék.

2019. ápr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A jogszerűen szerzett, majd elvesztett tulajdont vissza kell adni.
2019. ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Tudom milyen amikor kezelésre kell gyűjteni milliókat. Azonnal vinném neki vissza.
2019. ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A kérdés természetesen elméleti.
2019. ápr. 11. 20:46
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Mengeléék gyógyítása úgyse segítene rajta, csak húsevőbaktériummal gazdagodnak és meghalna. És mivan a pénzzel? Na, ezért nem adnám vissza. Előrelátó gondolkodás!
2019. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2019. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%

Sajnálom, de a család az első. A szüleimnek adnám a pénzt, hogy állni tudják a saját kezeléseiket.


Ha esetleg a rendőrök kopognának, hogy hol a pénz, azt mondanám, hogy megijedtem, hogy vmi rabolt pénz, és eldobtam xy helyen (ahol természetesen nincs kamera). Fogalmam sincs, hogy mivel járna az a tett, hogy eltettem, de lehet, hogy leülném akkor, úgysem voltam még börtönben, és legalább a nép eltart :)


Vaagy... Kiszakítanék belőle mondjuk pár százezret, felvinném a rendőrségnek a maradékot, és azt mondanám, hogy így találtam.

2019. ápr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!