Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szeretet nyelv milyen és...

A szeretet nyelv milyen és hogy alakul ki?

Figyelt kérdés
Milyen az az ember aki szeretetnyelvvel kommunikál milyen a viselkedés valamint ez mitől alakul ki és kikre jellemző?
2019. ápr. 11. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szeretetnyelv azt jelenti, hogy milyen módon kedveskedsz a másiknak és milyen módon szereted, ha kedveskednek neked.

Az öt alap szeretetnyelv a apró szívesség / minőségi, együtt töltött idő (férfiaknál ez a favorit) / érintés (retartáltak kedvéért nem a szexuális értelmeben) / elismerő szavak (nőknél ez nagyon sokat számít) / ajándékozás.


Rengeteg cikk van. Nyugodtan olvass utána. Értsd meg, hogy te miként adsz és miként vágysz ezekre. Tanuld meg megérteni, hogy a másik miként mutatja ki a szeretetét és tanuld meg értékelni.


Jó önismeretet!

2019. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És akkor ha valakivel nem egyezik a szeretet nyelvem akkor lehet hogy úgy érezzük mintha nem szeretnénk egymást?
2019. ápr. 11. 22:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha nem egyezik a szeretetnyelved mással. Attól még szerethitek egymást. Az, hogy megismered a szeretetnyelveket, annyival leszel előbbre, hogy meg tudod, a másiknak melyikkel tudsz igazán kedveskedni és ő is megtudja hogy neked hogyan tud. Valamint azt is megtudod, hogy ő hogyan kedveskedik és ő, hogy te hogyan kedveskedsz.


Én pl ki nem állhatom az ajándékozást. De szeretem a minőségi együttöltött időt. A feleségem meg nem szereti a minőségi együtt töltött időt és imádja az ajándékozást. De én szeretem masszírozni, meg néha átölelni, megsimítani a fejét és ő is szereti ezt. Én viszont nem bírom, ha simogatnak, mert van egy bőrbetegségem, amitől égető érzés az egész. Szóval ő nem tudja viszonozni ezt a szeretetet, pedig szívesen tenné.


Ettől még szeretjük egymást és nem csak az 5 szeretetnyelven. Szeretjük egymást úgy, hogy segítünk egymásnak, biztatjuk egymást.

2019. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, ha a szeretetnyelvetek egyezik, akkor sokkal erősebb kapcsolat alakulhat ki.
2019. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!