Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vallásos embereknek milyen...

A vallásos embereknek milyen érzés az a tudat, hogy a nemhívő barátaik el fognak kárhozni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 12. 08:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért valószínűleg nem jó érzés nekik és térítenek is.


Én kitettebb vagyok a térítésnek, mert régen kacsingattam a keresztény/keresztyén egyház felé.

Régebben is mindig kilógtam a sorból, nem volt igazán az enyém ez a dolog.

Mára az egyház tanításaival nem értek egyet és 5-10 perc Igemagyarázat, ima, vagy pár soros szöveg felidegesít.


Néhány barátnőmmel már fogalmam sincs, miről beszélgessek, hogy ne jöjjenek folyamatosan azzal, hogy Isten akarata így, Isten akarata úgy, ima így, ima úgy. Az egyikük valami szekta írott imáit meg szövegeit mutgatja állandóan. Hívnak gyülekezetbe állandóan.


Pedig alapvetően mindkettőjükkel beszéltem erről...

Persze erre is van kegyelemdöféssel felérő válaszuk: megértik, hogy most így érzem / a Gonosz miatt érzem így stb-stb.


Tehát nem képesek elfogadni, hogy én nem hiszek / nem úgy hiszek, de én fordítva hallgassam őket végig.

2019. ápr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem aki ilyen mélyen vallásos, az nem barátkozik hitetlenekkel. Illetve gondolkozni sem szoktak ilyen kérdéseken.
2019. ápr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen hülyeséget! Ha jó emberek, akkor nem fognak elkárhozni, ha nem azok, akkor meg hiába pörgetik a rózsafüzért.
2019. ápr. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mint vallásos ember mondom, nem fognak elkárhozni

A hited elsősorban a neveltetésed és kulturális közeged határozza meg, ergo az esetek jó részében nem rajtad múlik


Az ember tettei jobban számítanak, mint a hite

Mellesleg Ha tényleg csak a katolikus hit számítana, akkor a Föld lakosságának vagy 80%-a elkárhozna, tehát minden ateista és más vallásban hívő. Valljuk be igencsak egocentrikus Isten lenne az ilyen, és nem is kérnék belőle


Pont az ilyen hülye állítások miatt riad el mindenki a vallásoktól. Látszik hogy nagyon nem esett le neked a lényeg.

2019. ápr. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én vallásos vagyok, megtartom magamnak a hitem, nem traktálom velük az ismerőseimet. Illetve az én hitem szerint, nem jut mindenki instant a pokolba vagy a purgatóriumba csak mert nem hitt egy bizonyítatlan dologban. Szerintem inkább a tettek és a nézetek határozzák meg a hovajutást és nem az hogy hiszel e egy a felhőkben élő szakállas ipsében vagy nem.
2019. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#2

Ezt cáfolnám, az egyik volt gimis osztálytársam nazarénus, nagyon komolyan veszi az egészet és a mai napig jóban vagyok vele, ahogyan sokan mások is. Teljesen normálisan viszonyul mindenkihez, nem próbál téríteni. De ezt valamiért még nem kérdeztem meg tőle. (Minél több véleményt hallok, annál jobb.)

2019. ápr. 12. 08:33
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, rossz lehet, amikor megszólított Isten akkor az összes hitetlent ignoráltam, gyerekeim is azok szóval velük sem tartom a kapcsolatot, az én házamban csak hívő embernek van maradása.
2019. ápr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"Látszik hogy nagyon nem esett le neked a lényeg."

Nem a hasamra ütöttem, találkoztam már olyan kijelentéssel, miszerint csak az nem jut pokolra, aki ebben vagy abban hisz, ilyen vagy olyan tant követ, erkölcsösnek lenni nem elég. De örülök, hogy te másképp gondolod.

2019. ápr. 12. 08:37
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem fognak elkárhozni,mivel nincs pokol,sem mennyország.
2019. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Baptista barátnőm egyszer még gimiben sírt, mert annyira sajnált minket (a barátait) , hogy a pokolra fogunk jutni. Egy időben állandóan imádkozott értünk.

Szóval gondolom, hogy rossz érzés.

2019. ápr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!