Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, aki egyetemen ne...

Van olyan, aki egyetemen ne volt kitűnő, esetleg csúszott is valamennyit, mégis, mikor végzett, el tudott helyezkedni, tudott valami karriert építeni, végső soron egy stabil egzisztenciát és tisztességes életet?

Figyelt kérdés

Sajnos csúszok és úgy érzem nem megy ez nekem. Van egy jó közösség amibe belépte,, de ők inkább a szak elitej, én meg bukdácsolok. Segítséget nem merek kérni, mert gimiben végég kitűnő voltam, sosem kellett, illetve szüleim is maguknak valók, inkább mindent megcsinálnak maguk, nehogy másvalakire szoruljanak rá.


Így is lehet tisztességes életem később? El tudok helyezkedni majd, lehet rá esély, hogy majd ha végzek, legalább egy minimálisan is érdekes munkát végezhessek és legyen időm és pénzem arra amire szeretném (hobbi, barátok, saját fejlődésem pl nyelvek tanulásam utazás)



2019. ápr. 13. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Meglehetősen naiv és együgyű dolog azt gondolni, hogy a diplomájával csak az tud elhelyezkedni később, aki kitűnő volt és minden tárgyat elsőre elvégzett.

Nem is nagyon fűznék hozzá ehhez semmit, gondold át kicsit újra ezt a dolgot.

2019. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk volt a fősulin egy csoporttársunk (lány), elég gyengén muzsikált ott, aztán 10 év múlva multinál lett vezérigazgató. (Közgáz.) Aki pedig jelesre diplomázott, az a csaj egy huszadik senki az önkormányzatnál, beosztott a mai napig. (Mi 1993-ban végeztünk).

Szóval nem a jegyektől függ.

2019. ápr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Volt még egy csaj, kisbabája volt, másodévben szült, szóval kb. kettessel csúszott át minden vizsgán (jó agya volt, de ennyire telt, másrészt ugye a kettes is 60%-nál kezdődött).

Rá 10 évre menő könyvvizsgáló irodája volt egy 200 ezres nagyvárosban, azóta is ebben dolgozik, tizen-valahány alkalmazottal.

2019. ápr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Eléggé erőltetve volt nálam a tanulás, mikor első félévben buktam matekból, alig mertem hazamenni, és valami enyhe depresszióm is lett. És kb napi szinten érzem, hogy tehetségtelen vagyok itt és semmi érzékem sincs emmihez.
2019. ápr. 13. 12:12
 5/15 anonim ***** válasza:
14%

Van ez így.

Az emberek NAGYOBBIK része sikertelen.

2019. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Több ismerősöm csúszott és elég sokat mindannyian dolgoznak és nem is rossz helyeken. Attól függ karrier alatt mit értesz színtiszta tökéletes minta életet vörös diplomával?

Azt szerintem felejtsd el és nem hiszem, hogy boldog életed lenne. Ha minden úgy alakul ahogy akarod akkor a dolgok egy idő után unalmassá válnának.

Ha karriert építesz kőkeményed nyomod akkor nem sok időd lesz másra a munkádon kívül és lehet a végén az egészséged is bánja, arányokon múlik.

2019. ápr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Kb minden orvos, aki manapság praktizál.
2019. ápr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem orvos, de mérnöknek tanulok a BME-n. Rossz látni, hogy mások hol tartanak meg milyen jól nyomják az egyetemet, én meg kb sose lennék olyan élvonalbeli
2019. ápr. 13. 15:38
 9/15 anonim ***** válasza:
28%
Jóvan.
2019. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Persze, biztosan te vagy az egyetlen a BME-n, aki nem kitűnő, eddig rajtad kívül mindenki summa cum laude végzett...
2019. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!