Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is bunkó vagyok...

Szerintetek is bunkó vagyok ez miatt? Ha igen/nem, miért?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


A 10-es a válaszom, ha nem egyértelmű. A 12-es válaszoló miatt fogalmazódott meg a kérdésem, amin egyébként felnevettem. (Ez lehet rontja az "esélyeimet")


2019. ápr. 13. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy bunkó, csak nem értem, mért kell egy kérdésből egy másikat csinálni. 1 kivételével mindenki veled értett egyet, ez elég egyértelmű, nem?
2019. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, félrenéztem. Akkor fordítva: igen, ha nem is bunkó, de becstelen vagy. Az előző válaszomat törölni kéne, de nem lehet.
2019. ápr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Megírtad a valóságot, amit az emberek többsége is tenne. A többi válaszoló a felpontozásra hajt és nem pedig arra hogy megírja az igazat.
2019. ápr. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért vagyok becstelen? Kifejtenéd? (Nem fogok senkit se lepontozgatni, írjátok ki nyugodtan ami a "nyelveteken" van.)
2019. ápr. 13. 16:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ezt 8 éves koron túl magyarázni kell. Mert eltennéd azt, ami a másé. Nem sokkal jobb, mint a lopás, csak nem aktívan cselekednél benne, hanem passzívan, de a végeredmény ugyanaz. Kábé mintha valaki megölné a másikat, egy másik ember meg probléma nélkül megmenthetné, aki veszélybe került, de nem teszi.
2019. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Nem hiszem, hogy ezt 8 éves koron túl magyarázni kell." A lekezelés, na az nem kell, főleg a levegőbe beleeresztve azt tudatlanul. Vagy én is menjek át ilyen stílusba...? Meg azért az emberölés kicsit merész hasonlat.


Csak kíváncsi voltam, hogy miért tart valaki bunkónak, ezért a válaszomért. Elvégre a kérdésben elhangzott szituáció fiktív, tehát nem tükrözi a valóságot. Megtörténhet, de valljuk be, ez nem valószínű. A másik, semmi konkrétumot nem írt hozzá az illető, így érthető módon az agyam/agyunk elkezdte kiegészíteni azt, és valami meghatározott elem mellett folytatni a gondolatmenetét (rendőrség belevonása). De akkor is, ha csak annyi lenne a jelenség és semmi körítést nem képzelünk hozzá (tehát a rendőrség nem fog utánad jönni, kamera sincs), hogy ott fekszik a pénz + vhonnan megtudod, hogy a tulaja beteg és arra gyűjtötte azt, akkor kb ez jönne ki: és? Ő baltázta el, az ő hibája miért az én lelkemen kéne száradjon?


De ha most tovább gondolom ezt a fikciót, és tegyük fel az illető 17 éves, súlyos de gyógyítható beteg, nyilván reálisan nézve: egy fiatal élet többre lehet képes, mint pl a szüleim, így valószínűleg ezen az alapon visszaadnám.

De ugyan így jöhet az a feltételezés is: mi van ha az illető összelopta a pénzt, és közben erőszakos múlttal rendelkezik (pl megerőszakolt vkit), na kíváncsi lennék-e hogy az a sok erkölcsös ember ilyen esetbe is visszaadná a pénzt, ahelyett, hogy a családjára vagy barátaira költené azt, vagy ha tényleg ennyire emberséges mindenki, akkor miért nem egy alapítványnak vinné oda egyből a pénzt, ahogy megtalálta?


Különben is, ha meg is történne az eset, valószínűleg több környezeti tényező nehezítené a döntéshozatalt. Pl 1 millió forint miben/hogyan lenne ott, friss bankjegyekről van-e szó, hol fekszik helyzetileg... Szóval még csak a valóságot se tükrözi, se a kérdés, se a válaszom így.


Rendelkezem annyi önkritikával, hogy ezért a válaszomért biztos, hogy nem titulálnám magamat bunkónak (vagy mást esetleg), max nem vagyok álszent és nem hazudok még magamnak is.


Azt a 2 opciós választ megértem: a) hogy a tv pszichológiai hadviselése miatt (azaz a törvénykezés miatti félelem) vki visszaadja a pénzt

b) a saját lelki éppsége miatt

De azt, hogy ebbe már belemagyaráz pár ember mindent, és megjátsza a minta polgárt egy anonim oldalon, az szerintem nagyobb kivetni valóra vall, mint az én válaszom, de nem a kommentek rovására, hanem úgy emberileg, önértékelésileg. Bár ezeket a sorokat nem hiszem, hogy sokan értelmezni fogják/tudják, azaz, hogy mit értek alatta.


Persze, mindegyik saját vélemény, amit nem lehet(ne) értékelni hasznosság alapján.


A kérdésemmel arra akartam rájönni, hogy az embereknek mi a motivációja az mögött, hogy pl lebunkóznak/becstelenítenek egy ismeretlen személyt, egy olyan jellegű kérdés alatt. Nem ez az első eset, hogy engem vagy mást ilyen szavakkal/kijelentésekkel illettek meg így.


Capisci?!

2019. ápr. 13. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!