Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen a társadalom nagy...

Miért ilyen a társadalom nagy része Magyarországon?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy legtöbbnyire csak addig jók és figyelmesek az emberek egymással ebben az országban, ameddig érdekük fűződik hozzá.

A másik ember életével való foglalkozás is az esetek többségében abban merül ki, hogyha valaki sikeresebb, akkor irigykednek, ha sikertelenebb, akkor pedig lenézik.

A tehetséget nehezen szeretik elismerni, és egyéb körülmények is sokkal jobban nehezítik az érvényesülést.

Mindig találnak valamit, amibe beleköthetnek.

Segíteni nem nagyon sikk, ha pedig valaki alulmarad, megy az áldozathibáztatás.

Amikor kint voltunk Ausztriában osztálykiránduláson, a vasútállomás olyan higiénikus volt, mint egy fogorvosi magánrendelő.

Szerintem nem csak a gazdasági lemaradás ezeknek az oka.

Sokkal nagyobb baj, hogy nincs rend a fejekben.


2019. ápr. 14. 09:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon nagy hiba egy egész nemzetet egy kalap alá venni a te szűk környezeted tapasztalatai alapján! Hányan vesznek körül, milyen emberek között mozogsz? 400-500? És máris 10 millió emberről állítod, hogy irigy és nem segítőkész?? Te jó ég!

Inkább válogasd meg a társaságod és másképp fogod látni a saját népedet.

2019. ápr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
A putris emberek miatt.
2019. ápr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a kérdezővel másik tömeget ismerünk és pont ugyanez a véleményem, de sok embernek semmi önismerete és önkritikája nincs, úgyhogy nem lep meg, hogy nem akarja senki látni, hogy egyébként tényleg egy rakás fos aznl egész és igenis borzalmasak vagyunk.
2019. ápr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Hasonlót tapasztalok, amiket leírtál.

Nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy nem mindenki ilyen, meghogy nem lehet egy kalap alá helyezni mindenkit. Akkor miért van az, hogy mondjuk a környezetemben akiket ismerek, azok tudnak normálisan viselkedni (mondjuk 20 ember), és valahogy a többi, a környezetemen kívüli egy része meg nem (pl.: ha tömegközlekedik az ember, beleakad ilyenekbe). Szóval igen, a fejekben van gond.

Sokszor az van, hogyha történik valami, akkor "én" nem lépek, majd megteszi a másik, ez az egyik rossz hozzáállás.

Érdek: mindenhez a pínz fűződik, illetve az előbbre jutási vágy;

Sikeresség: az irigykedők sosem nézik, hogy az a siker mivel járt, mennyi lemondással, stb.;

Áldozathibáztatás: kb. 2008 óta ez megy, amibe nagy szerepe van a politikának is;

"Mindig találnak valamit, amibe beleköthetnek." Sajnos.

2019. ápr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben igazad van. Amit az emberek másoknak adnak, azt fogják majd visszakapni az élettől.
2019. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Elsőnek: elkerülte a figyelmedet a "legtöbbnyire" és az "esetek többségében" kitétel is.

Ezek elég egyértelműen jelzik, hogy nem általánosítok.

2019. ápr. 14. 10:34
 7/15 anonim ***** válasza:
26%
A keserűség beszél belőled! A világban úgy ismerik a magyarokat, hogy segítőkészek, vendégszerető nép, barátságosak és összetartóak.
2019. ápr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Persze, mert nem itt élnek és senki nem foglalkozik nyomorult kis házakkal igazán. A legtöbben talán azt se tudják, mi a különbség köztünk és a románok között.

De áltasd csak magad.

Mondjuk én pont azt hallottam, hogy annyira azért nem szeretik a magyarokat, meg fent vagyok egy külföldi oldalon, és hát ott se reklámozza senki ha magyar, okkal.

2019. ápr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, te micsoda egy hazátlan, sehova sem tartozó áruló lehetsz, aki ilyen véleménnyel van a saját népéről. Gyökértelen vagy és sehol sem fogod otthon érezni magad.
2019. ápr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Miért kéne otthon éreznem magam ott, ahol semmi jó nincs? Egyedülállóként kb akár meg is dögölgetek, kutyát nem fogja érdekelni, az államot végképp nem. Az emberek szintén olyanok, amilyenek. Marha sok okom van egy lerombolt, búvalbszott, múltat feldolgozni és elengedni képtelen országot és félelmetesen birka népet szeretni.

De ne aggódj, tervben van a lelépés, csak nem fogom a saját megélhetésem és körülményeim kockáztatni, úgyhogy előbb megteremtem a lehetőséget.

Jham, és ahhoz hogy boldog legyek, nekem nem kell haza és nép. Nem vagyok csordaállat, ragadozó vagyok. Legyen meg a _saját_ falkám, értük akár az életem is áldoznám, de ezen felül mindenkit lesz.rok magadról. A véleményeddel együtt. :)

2019. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!