Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki élt már külföldön le...

Aki élt már külföldön le tudná írná hogy mennyiben volt más ott az élet és az emberek mint hazánkban?

Figyelt kérdés
Az emberek mentalitására vagyok kíváncsi és a közhangulatra elsősorban. Ami nálunk szerintem elég tré szóval aki nem szeretne idő előtt roncs lenni az kialakítja a kis buborék világát maga körül.

2019. ápr. 14. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
En Angliában élek, itt nagyon más. Az élet mondjuk nem. Itt is dolgozol, fizetést kapsz, fizeted a számláidat. De nem hónapról hónapra élsz, itt ha letelik a munkaidőd, akkor akár az iroda vagy gyár közepén is hagyhatod a befejezetlen dolgaidat, nem foglalkoznak vele. Az üzletekben a pénztárosok mindig kedvesek, nem küldenek el a búsba a tekintetükkel, ha kérdezel valamit, vagy levegőt veszel. Az emberek is nyugodtabbak, soha nem rohannak. Én ezt tapasztalom.
2019. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Angliaban szulettem, az egyik szulom pedig onnan is szarmazik, szoval eltem ott egy ideig es van “first hand experience”-m az orszagrol es az emberekrol. Egyetertek az egyessel, eg es fold Magyarorszaggal osszehasonlitva, de nem erzem fairnek az utobbit szidni vagy “lenezni” (sok emberrel ellentetben, akik kimennek dolgozni es mar rogton derogal magyarnak lenni.:D)

Emellett toltottem eleg sok idot Norvegiaban, az a vilagon a kedvenc helyem es barmikor visszamennek. Kulonleges emberek, orszag es nyelv. Ha szeretnel kiszakadni az itthoni buborekbol, en Norvegiat ajanlom

2019. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

2 országban éltem eddig, 8 illetve 4 évet. Az első idő csilivili, kicsit mint a "szerelem", aztán az idő múlásával jön a realitás. Én Mo-n is olyan helyen élek ahol mindenki kedves és ismer, senki sem bunkó. Itt erzem otthon magam, ma már ha utazom külföldre, alig várom hogy hazaérjek. Az egyik országban találtam ugyan barátokat (csak magyarokat), a másikban soha, pedig abszolút nyitott vagyok. Iskolaban oviban nincs az külföldön mint otthon, hogy összejövünk vmelyik gyereknél és mi szülők kávézunk csevegünk, a gyerekek meg akár egymásnál alszanak. Nekem ezek hiányoztak.

A németek hiaba precízek meg kedvesek, vhogy nagyon merevek. A másik nép ahol voltam meg tipikusan a ráérünk, lesz**juk, majd jó úgy ahogy van, egyik sem az én világom. Az tény hogy emiatt viszont jókedvűbbnek tűnnek, tudnak mulatni, csak ez a "minden mindegy"....

2019. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!