Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sértődik meg mindenki?

Miért sértődik meg mindenki?

Figyelt kérdés

Az van, hogy egyenes, őszinte ember vagyok, amiből rendszeresen problémák adódnak. Tévedés ne essék, nem vagyok bunkó, udvariadan, de őszintén kommunikálok.

Például, amikor egy kövér ismerős panaszkodott, hogy fogyni akar, én mondtam, hogy nem lesz könnyű 20 kilót leadnia nyárig. Vérig sértődött, hogy neki elég 5 kg-ot fogyni.

Vagy amikor mondtam anyámnak, hogy süthetne valami újat is húsvétra (30 éve ugyanazt a sósat süti, utálja mindenki), mert olyan ügyes, vérig sértődött, hogy miért nem jó, amit szokott.

Főnök meg mindig engem küld vásárolni, de pénzt nem ad, nagy sóher. Már két ebéd árával is tartozott, amikor szóltam, hogy szeretném elkérni. Ő volt megsértődve, hogy nem ingyen kérte, mégis nekem kellett kéregetnem, mert magától oda nem adta volna.

Van egy haver, aki 40 éves és anyjával lakik, nője nincs. Mindig sír, hogy nem érti, mi a baj. Mondtam, hogy talán lekéne anyádról szakadni, könnyebben találnál barátnőt. Vérig sértődött és mondta, neki olyan nő nem is kell, aki csak a külön lakásba hajlandó menni. Majd közösen vesznek...

Szóval mi a baj? Vagy hazudnom kéne?


2019. ápr. 16. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Na most megtudtam,hogy miért nincs barátnőm. Külön kell költözni. Szóval ha nincs lakásod,akkor nincs barátnőd se.
2019. ápr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek egy része sokkal jobban szereti az egóját simogató, kegyes hazugságokat, mint azt, ha a képébe vágják a nyers igazságot.

Persze a stílus sem mindegy, hogy kioktató, lekezelő módon mondod meg neki a magadét, vagy kedves, normális hangnemben.


Az elsőnél talán én is megsértődnék, igen. A másodiknál viszont elgondolkodnék, hogy az illetőnek lehet, hogy igaza van.


Nem, nem kell hazudnod, az sosem jó, ha hazudsz azért, hogy a másiknak tetsszen, amit hall. Ezzel magadat is becsapod.

Igenis állj ki a véleményed mellett, ne bólogass, mondd meg, ha valamivel nem értesz egyet. De mindezt úgy, hogy közben ne veszítsd el a kedvességed, és ne tűnj olyannak, mint aki mindent csak leszólni tud.

2019. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos a mai világban, ha valaki őszinte, az kb. egyenlő a bunkóval. Én is ilyen vagyok, tudom miről beszélsz.

A másik nagy csapda, ha valaki megkérdezi valamiről a véleményed és megsértődik, ha elmondod...

2019. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Én is ilyen vagyok, de észrevettem, hogy sok ember sajnos nem boldog, nem talál boldogságforrásokat (a média is nagyon bunkó szinten tartja az embereket), ezért igyekszek én nekik adni, szépen beszélni, empatikusan, keresni egy-egy jó receptet. Az egyik leginkább empatikusan beszélő magyar hölgy szerintem Bódi Margó, sokat lehet tőle tanulni, ebben is :) Nézd meg youtube-on több műsorban, hogy hogyan beszél.32N.
2019. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok! Mondjuk nekem elröhögik amikor őszintén elmondom a véleményem! :D
2019. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mansour ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre, hogy az egyéniség, a stílus nagyon sok mindent meghatároz. Aki olyan "vagányan odamondom" stílusban vagy mindenkit lehengerlő poénkodóként mond bármit, azt jól veszik, nevetnek, esetleg még tovább is poénkodnak a dolgon, és talán még meg is fontolják, amit mondott. Vagy legalább valamennyit adnak a véleményére. De aki nem ilyen stílusú, annak vigyázni kell, mit mond. Mert akkor egy őszinte beszólás esetén megfagy a levegő, és vagy sértődés vagy csak kínos csend lesz belőle.
2019. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rossz hangnemben mondod vagy rossz a hangsúly 😄

Inkább próbálj meg mindíg bíztatni...

Pl. mond azt,hogy tuti le fogsz fogyni,menni fog stb.

A "20 kg" az sok volt 😄

A főnöktől ne kérd el a pénzt,én nem tettem volna,hanem harmadjára kérd előre a pénzt.

Valami gond lehet a hangsulyoddal,ha anyukád is megsértődött.

Igazából okosabb,ha az ember hallgat.

"Az eszes meggondolja,mit szóljon".Ez a bibliaban van.

Mindig bíztató jelleggel mond,ha nem birod ki.

Megtaláltam!

Péld.10:19

"A ki pedig megtartóztatja ajkait,az èrtelmes."


Péld.17:27

"A ki megtartóztatja beszédét az tudós ember."

2019. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van egy hírem, bunkó vagy.


"Például, amikor egy kövér ismerős panaszkodott, hogy fogyni akar, én mondtam, hogy nem lesz könnyű 20 kilót leadnia nyárig. Vérig sértődött, hogy neki elég 5 kg-ot fogyni."


Ez egy tipikus hülyepitsás, nem egyenes beszólás. Nem őszinte, még ha az autista agyad azt is hiszi.


A normális válaszok pl:


- Fogyni akarok.


A: Milyen módszerrel?

B: Hány kilót?

C: Olvastam egy életmódváltást megkönnyítő cikket, elküldöm.

D: Ha szeretnéd, segítek.

E: Kinéztél valamilyen mozgásformát?

etc.

Amit mondtál, csak akkor lehet tisztán őszintének felfogni, ha tényleg autista vagy, aki nem ért semmit az emberekhez.


"Vagy amikor mondtam anyámnak, hogy süthetne valami újat is húsvétra (30 éve ugyanazt a sósat süti, utálja mindenki), mert olyan ügyes, vérig sértődött, hogy miért nem jó, amit szokott."


Azt mondod, süthetne valamit, mert mindig ugyanazt süti, és mindenki utálja. Ez az őszinteség, de neki nem ezt mondtad. Neki megint hülyepitsa módon manipulatív szöveget nyomtál. "Olyan ügyes."


A pénzvisszakérés jogos, de a becsülethez több köze van, mint az őszinteséghez. A havert meg egy sima "érdekel a véleményem?" mondattal elintézhetted volna, és ha arra megsértődik, akkor gáz.

2019. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, nekem van autista ismerősöm, de ezerszer értelmesebb nálad.
2019. ápr. 17. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!