Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés tárgyakat birtoko...

Milyen érzés tárgyakat birtokolni? Ha van valamid?

Figyelt kérdés

Én 30 leszek nemsokára és soha nem volt semmim amin az én nevem lenne. Nagyon keveset kereset, ami marad az is a családra megy és a szüleim gyógyszereire, testvérem kezelésére. Nem panaszkodni akarok, mert boldog vagyok az életemmel és örömmel csinálok mindent! Nem bánom hogy így alakult!

Csak most jutott eszembe hogy soha semmi újat nem vettem még boltba. Még ruhát se. Nem volt olyan hogy bemegyek valahova és kérek valami vadiúj dolgot. Azon is gondolkodtam hogy milyen jó érzés lehet ha valakinek a nevén van egy autó vagy egy lakás. Sokan panaszkodnak, ismerőseim is, közben mindenük megvan amiről álmodok. Haver nettó 200-at keres, a felesége 160-at, van egy saját lakás a nevükön amit örököltek, van egy 10 éves kocsijuk és mindig panaszkodnak. Pedig ennyi pénzből simán bemennek a boltba és nem is kell nézni mit vesznek le a polcról. Csak ők a milliomosokhoz képest nézik hogy milyen szegények. Azért én híreket se nézek mert nem akarok másokra irigykedni.


2019. ápr. 16. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember soha nem lesz elégedett, ha elér valamit, lesz valamije, akkor többet, jobbat akar. Bizonyos szempontból ez jó, mert ettől fejlődik a világ.

Nekem vannak dolgaim, de nem vagyok boldogabb, mint amikor még nem volt.

Pl mindig szerettem volna házat, vagy lakást, amikor lett házam, akkor örültem, de egy idő után azt gondoltam, hogy milyen jó lenne egy lakás is, amit pl. ki lehet adni. Az is lett, 2 is. De kicsik régi építésűek. Aztán lett mégegy házam, amit eladásra felújjítottunk. És már azt tervezem, hogy kellene megint befektetni azt a pénzt. Ezeknek az ingatlanoknak az árát néhány év alatt el lehetne költeni, úgy, hogy nem kifejezetten luxus dolgokra költeném. Szóval jó ez, de ugyanúgy dolgozni kell, figyelni, hogy mit veszek meg, stb. Szerintem jól csinálod, akkor sem jobb, ha van valamid. Nálam sokkal több vagyonnal rendelkező ismerőseimnek is vannak gondjaik, van mire panaszkodniuk.

2019. ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Nincs sok értelme, maximum, ha a legjobbat tudod birtokolni, egyébként bármit le lehet szólni, lehet szép autó a bmw, audi, de nem szebb a jaguárnál, és persze a jaguárnál is van szebb és jobb.
2019. ápr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Az igazság az, hogy hiába van meg minél több dolgod, akkor is rájössz, hogy azok csak tárgyak és nem jön el az életben a pont, hogy "most minden jó és innentől az lesz". Ugyanúgy lesznek mindennapi kihívások, mindennapi küzdelmek.


Például ismerőseid nézve. Egy 10 éves kocsi nem nagy szám, viszont egyre többet kell rá költeni és mégis egyre értéktelenebb. Egy lakás is hiába saját, pár év alatt elkezded lelakni, elkezd lepusztulni, folyamatos karbantartás kell, mindig kell rá költeni. Aztán a végén meg úgyis meghalsz és eladják. 360 ezer meg egyáltalán nem sok pénz egy családnak, párnak. Tipikusan az a pénz amiből kényelmesen megélsz az adott szinteden, de nem fogsz sokkal fentebb lépni.

2019. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag akinek sok értékes dolga van, annak sem jó mindig mivel a mai világban őrizni kell vagy nagyon figyelni rá, mert lehet hogy nehezen jött de könnyen el is mehet.
2019. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!