Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki türelmetlen az emberekhez...

Aki türelmetlen az emberekhez és ezt bevallja, az már rögtön gonosz?

Figyelt kérdés
Piszkosul nincs érzékem az emberekhez. A teljesen átlagos emberekkel is nehéz dolgom van, hát még a "gyengébbekkel". (Azért nem irom ki a homlokomra.) Rövid ideig elvagyok olyannal, aki több odafigyelésre szorul, viszont hamar lefáradok. Nem sokáig bírom cérnával a túl bizonytalan emberek, vagy értelmi fogyatékosok társaságát. Emiatt igyekszem kerülni őket. Akiknek elmondtam, úgy néztek rám, mint egy idegenre. Volt, aki szerint ez kegyetlen, kirekesztő hozzáállás. Mitől lenne kirekesztő? Nem bántok senkit.
2019. ápr. 16. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

A hozzáállásoddal van gond.

Nem szabad fogyatékosnak nevezni senkit.

Ha így mondtad el másoknak is,persze,hogy gonosznak néznek.

A leírásod alapján nem érzek benned empátiát,szeretetet.

Nekem se nincs türelmem az emberekhez,de megértő vagyok és elfogadó,ha szükség van rá.

Kerülheted embertársaid ez nem gonoszság de tisztelned is kell embertársaid.

Igazából nem vagy bölcs és megértő.

Ha valaki nehéz eset nem szabad lenézni,egyszerűen csak kerűld,ameddig te is fejlődsz a szeretet irányába.

Mert szerintem nagyobb fogyatékosság az,ha nincs benned szeretet,mintha egy nehéz természetű ember lennél...

2019. ápr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Úgy tudom az értelmi fogyatékosság orvosi dolog és nem vélemény kérdése. Ez lehet valóban félreérthető, (és igen, èlőszóban is ezt mondtam), de azokra gondolok, akiknek "papírja van" a fogyatékosságról, nem azokra, akiket ezzel a jelzővel szidnak, holott orvosi értelemben egészségesek.


Valóban kevés embert tudok szeretni, de mindenkit tiszteletben tartok. Kevés barátom van, amin nem lepődöm meg. Nem vagyok túl népszerű, mivel kerülök másokat, észre se vesznek. Ezt sem szívom mellre.

2019. ápr. 16. 18:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Azt ugye te is érzed, első válaszoló, hogy ő a valódi értelmi sérültekről beszélt.

S tudod mit? Dettó úgy vagyok, ahogy a kérdező. Valaha volt bennem empátia és szeretet is, de az emberek tettek róla, hogy kihaljon belőlem és most már pont ugyanannyi megértést és szeretetet forgatok vissza a nagyvilágba, amennyit kapok, és kaptam eddig is. S az nem túl sok. (Nem teljesen 0, de azért egészségesen funkcionálni is elég nehéz vele.)

De bizonyára én vagyok a gyökér. Nem érdekel. Hazavágtak, ez van. Most akkor egyék is meg, amit főztek, már nem akarok jobban lenni és vissza szocializálódni, úgyhogy igen. Bunkó vagyok, kemény és könyörtelenül őszinte, végtelenül távolságtartó és igen szűkmarkúan mérem a kedvességet.

Ettől független segítek, ha látom, hogy kell, még az ellenségemnek is. A magam mogorva módján.

Ha ettől rossz ember leszek, nem érdekel. Nem csak én tehetek róla.


"You either die young or live long enough to see yourself become the villain."

2019. ápr. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gondold magad a helyzetükbe. Ők mit gondolhatnak veled kapcsolatban.
2019. ápr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Miért érdekeljen?

Őket sem érdekelte. Tőlem soha senki nem kér bocsánatot. Mostanra már én is meguntam.

2019. ápr. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem semmit sem gondolnak rólam. Maximum annyit, hogy ismernek látásból esetleg tudják a nevem.
2019. ápr. 16. 19:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért próbáld meg átgondolni ki,miért lett,olyan amilyen...

Ki tudja mi okból,mi érte őket,hogy nőttek fel,bantották őket stb.

Úgy talán kissé megértőbb leszel,ha éppenséggel muszály lesz :)

Csak magadnak ártasz avval,ha igy gondolkodol...

Szellemi hanyatlás lesz a vége,mert a szeretetben növekedni kell.

2019. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na jó, azokkal alapból nem foglalkozom akik leírják a muszáj-t ly-nal és az azzal-ezzel helyett avval-evvelt használnak. Viszlát.
2019. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vree ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy az értelmi fogyatékos miért van kiemelve. Rokonságban van, vagy szanatórium van a szomszédban, hogy ezzel szembesülnöd kell? És miért van a bizonytalan ember és a szellemi sérült egy kategóriába rakva? Ha átvitt értelemben használnád a “buta” emberre, még érteném, de külön ki van emelve, hogy valódi gondozasra szorulókról beszélsz - akkor most mi van?...Nem értem
2019. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8! Elnézést kerek a muszály szó miatt.

Viszont az avval vagy azzal szó!mindkettő helyes!

Azért remélem fogsz tudni,majd aludni emiatt😄😛ha már ennyi felidegel!

Te jártál rosszabbul,mert nekem csak helyesírási problémáim vannak,de te bizony stresszelsz!!!!!

2019. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!