Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van aki érzelmileg örökre...

Van aki érzelmileg örökre megragad egy adott életkorban?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem hogy felelőtlen stb. hanem pl. 40 éves és amúgy teljesen felnőtt életet él, felelősségteljes, van karrierje, akár szakmájában sikeres vezető, egzisztenciája is rendben stb. de belül érzelmileg olyan mint ha csak 20 éves lenne.


Tehát olyan élményeket és érzelmeket, hétköznapi helyzeteket keres és akar átélni, mint mondjuk 20-22 éves egyetemista diákok, tehát új ismereteket szerezni, új élményeket, barátokat stb.


És az olyan dolgok hogy családot alapítani, gyerekeket nevelni teljesen távol állnak tőle, nem is tudja elképzelni hogy olyat csináljon.


Pszichológiailag mi az oka annak amikor valaki ilyen?



2019. ápr. 16. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj, ha valaki fiatalos.Hidd el, később, ha lesz családja, mindennél jobban fogja őket értékelni.
2019. ápr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen dolog jó, mert nem savanyodik be egykönnyen. Egy szinten nem nő fel, "nem nő be a feje lágya" szokták mondani, de esetleg még, hogy örökifjú.
2019. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 14 évesen kialakult a szemléletmódom, rengeteget olvastam, tanultam, kissé álomvilágban éltem, ma 37 évesen is megvan ez az erős "gyermeki énem", túl sok bizalmat vetettem az emberekbe és szinte állandóan csalódnom kellett, mert a nagyon kevés kivételt leszámítva csak kihasználtak, átgázoltak rajtam. Az emberek nem változnak nagyon kevés kivételt leszámítva, csak jobb színészek lesznek.
2019. ápr. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!