Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Van aki érzelmileg örökre megragad egy adott életkorban?

Nem úgy értem hogy felelőtlen stb. hanem pl. 40 éves és amúgy teljesen felnőtt életet él, felelősségteljes, van karrierje, akár szakmájában sikeres vezető, egzisztenciája is rendben stb. de belül érzelmileg olyan mint ha csak 20 éves lenne.

Tehát olyan élményeket és érzelmeket, hétköznapi helyzeteket keres és akar átélni, mint mondjuk 20-22 éves egyetemista diákok, tehát új ismereteket szerezni, új élményeket, barátokat stb.

És az olyan dolgok hogy családot alapítani, gyerekeket nevelni teljesen távol állnak tőle, nem is tudja elképzelni hogy olyat csináljon.

Pszichológiailag mi az oka annak amikor valaki ilyen?

Keress kérdéseket hasonló témákban: felnőtt, gyerekkor, éretlenség

ápr. 16. 19:33  Privát üzenet  

A válaszok
Nincs ezzel semmi baj, ha valaki fiatalos.Hidd el, később, ha lesz családja, mindennél jobban fogja őket értékelni.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont ápr. 16. 19:47 Privát üzenet
Az ilyen dolog jó, mert nem savanyodik be egykönnyen. Egy szinten nem nő fel, "nem nő be a feje lágya" szokták mondani, de esetleg még, hogy örökifjú.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont ápr. 16. 20:35 Privát üzenet
Nekem 14 évesen kialakult a szemléletmódom, rengeteget olvastam, tanultam, kissé álomvilágban éltem, ma 37 évesen is megvan ez az erős "gyermeki énem", túl sok bizalmat vetettem az emberekbe és szinte állandóan csalódnom kellett, mert a nagyon kevés kivételt leszámítva csak kihasználtak, átgázoltak rajtam. Az emberek nem változnak nagyon kevés kivételt leszámítva, csak jobb színészek lesznek.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont ápr. 17. 01:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan ne függjek másoktól érzelmileg? Hogy ne törjek össze ha valaki kilép az életemből? Vagy ha más társat, barátot, társaságot választ?
Miért érzem magam érzelmileg üresnek? Miért tűntek el a vágyaim akár egy zene meghallgatására vagy egy kis sportoláshoz vagy, hogy bulizni menjek?
“Általában azok az emberek törődnek a legtöbbet másokkal, akik érzelmileg nincsenek túl jól. ” Szerintetek ez igaz, ha igen miért?
Kettő érzelmileg kiégett ember, megtudja gyógyitani egymást?
Hogy ne függjek másoktól? (Érzelmileg)
Ti túl tudnátok tenni magatokat egy olyan emberen, aki kihasznált titeket testileg, lelkileg/érzelmileg?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!