Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez rasszizmusnak számít?

Ez rasszizmusnak számít?

Figyelt kérdés

Ha Budapesten egy ázsiaival vagy négerrel alapból angolul kezdek el beszélgetni, mert nem gondolom, hogy beszél magyarul.

Egyébként, hogy érthető legyen, olyan szitukra gondolok, hogy mondjuk az utcán véletlenül nekimész, és bocsi helyett sorry, vagy kasszásként angolul szólítod meg.



2019. ápr. 16. 20:02
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
94%

>>Nem értem ennek a relevanciáját. Gondolom ez a "jófiú bevándorló" valami módszer arra, hogy azok, akik nem szeretnék, hogy a hazájukat fel se ismerjék a jövőben, kicsit megpuhuljanak, hiszen itt "jófiú bevándorlókról van szó". Kit érdekel, ha dolgoznak? Kit érdekel, ha "jófiúk"?


Erre írtam, még akkor is, ha ott a vagy a szövegben, hogy nem mindenki bűnöző, sőt az itt élő feketék többsége valószínűleg vagy tanul, vagy dolgozik, mert amúgy kitoloncolnák:


De sajnos a felsoroltak nem elég multikulturálisak és sokszínűek a poszt-liberális rendszernek, mert egyik sem fekete, ázsiai, cigány vagy közel-keleti, és/vagy egyik sem arról ismert, hogy jelentős részt vállalnának bűnözésben vagy felforgatásban.


De akkor még azt hittem, hogy csak az a bajod a külföldiekkel, hogy szerinted mind bűnöző. Szerinted miről lehet felismerni Magyarországot mondjuk száz év múlva? Mik azok a tulajdonoságaik az országban élőknek, amit szeretnél, ha nem felejtenének el a jövőben?


Jól értettem, hogy a fehér bőrszín és az európai szem két fontos kritérium?

Viszont, hogy mindenki dolgozzon, az nem?

2019. ápr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
95%

Hagyjad 11-es. Aki rasszista és előítéletes, annak akárki akármit is mond, rasszista és előítéletes marad. Nem fog rajta elgondolkodni, és más nézőpontba helyezni az egészet.

Szóval idő- és energiapocsékolás lenne itt veszekedni vele. (Sőt, inkább sajnálni kéne)

Kilences voltam.

2019. ápr. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

#11


"Jól értettem, hogy a fehér bőrszín és az európai szem két fontos kritérium?


Viszont, hogy mindenki dolgozzon, az nem?"


Az milyen tulajdonság szerinted, hogy "dolgozik"? Ezek szerint ha mindenki dolgozik, akkor Európa fennmarad, mivel ezek szerint szerinted Európa egy földrajzi fogalom és egy gazdasági egység. Tipikus modern ateista-materialista világnézet. Az ilyen emberkenek a politika sem terjed tovább a gazdasági érdekeknél. Egyébként mi az az "európai szem"? Totális kép- és fogalomzavar mindkét téren...


Ellenben, igen, Európa és az európai emberek >genetikai< kontinuitásának az abszolút fenntartása, a földjeink nem elhagyása és integritásának megőrzése (környezetvédelemmel IS, emlékeztető hogy pontosan kik is voltak az elsők, akik Európában környezet- és állat-védelemmel foglalkoztak igen erősen).


Emellett fontos a kulturális kontinuitás, ami nem lehetséges genetikai kontinuitás nélkül. Fontos a vallási kontinuitás illetve annak visszaállítása (az iszlám ÉS a kereszténység elutasítása az európai vallásokért vagy a (hiteles, nem neo-ezo-nyugati) buddhizmusért, ha nincs vagy nem lehet más).


Ezen kívül fontos a nyelv megőrzése is, ami szintén támadás alatt áll (habár nem, vagy nem csak Magyarországon), pontosabban a szavak eredeti jelentésének megőrzése és nem feltöltése mindenféle szeméttel. Ez egy kicsit lehatárolt kategória, de bizonyos területeken -- főleg azokon, ahol a nyelv már csak kis mértékben használható, és csak akkor, ha a legpontosabb -- elképesztően fontos, nélkülözhetetlen.


Ezen kívül, politikai szinten a legfontosabb mind közül a nemzetalkotó ősök (Magyarország esetében Árpád és az akkori arisztokrácia) érdekeinek védelme, fenntartása, és továbbadása. Ez kiválóan összefoglalja az összes eddig felvetett dolgot.

2019. ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Tudom, azt írtam, hogy ne veszekedjünk, stb. De mindig is édekelt, hogy mit gondol a 10-es azokról a magyar fiatalokról, akik külföldön végzik el az egyetemet és ott is telepednek le (pl. Egyesült Államok)
2019. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
58%

Kedves rasszista barátom. Ezen az alapon húzzál vissza Mongóliába.

Elárulom amúgy, nincs magyar faj. Az európai szintén egy nagy mix. És mit csinálsz a cigányokkal?

Nem, barátom. Ha itt valakivel baj van, az te meg a többi hozzád hasonló, szemellenzős, érzelmi nyomorulttal van.

Ami engem illet, nem vagyok rasszista. Mindenkit egyformán utálok. Nem a bőre színe miatt.

Szívből kívánom neked, hogy majd az egyik gyereked vagy unokád egy négerbe vagy ázsiaiba szeressen bele, és legyen is valami szép félvér utód. :) Hadd szenvedj a saját hülyeségedtől.

2019. ápr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
5%

Miért ne lennél rasszista?


Manapság már az is rasszizmusnak számít, ha csak ránézel, sőt, még a nap is rasszista, hogy süti őket.

2019. ápr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

#15


>> "Ezen az alapon húzzál vissza Mongóliába."


A magyaroknak semmi köze a mongoloidokhoz, sem az ázsiaiakhoz, mivel genetikailag sosem tartoztak hozzájuk. A magyar nemzet törzsek szövetsége volt, akiknek az eredeti őshazájukat tekintve lehettek mongoloidokkal kevert(!) szolgáik, akikkel ők maguk később sajnos szintén keveredtek. Eredetileg azonban a Yamnaya kultúrához, illetve az onnan keletre elvándoroltakhoz tartoztak (amihez nem mellesleg a szlávok, germánok is -- ha a Kárpát-medencei keveredés okozott valamit, hát akkor azt okozta, hogy most még közelebb vagyunk az őseink genetikájához).


De mit is tudna erről egy olyan félőrült retardált, mint te? Mégis mit számít ez? A lényeg minden identitás lebontása, féligazsággal vagy hazugsággal -- nektek aztán mindegy.


>> "Az európai szintén egy nagy mix."


Szintén hazugság, nem is értem, hogy miért próbál ilyen kijelentéseket tenni az, aki egy percet sem töltött el például az antropológia tanulmányozásával. Ezek mind szép posztliberalista jelmondatok, de egyáltalán nem igaz. Európa messze nem biológiailag egységes, hanem nagyon is fragmentált. Átfedések és tendenciák vannak bizonyos területeken, és ennyinél ki is merül az a "hatalmas mix", amiről álmodozol.


>> "És mit csinálsz a cigányokkal?"


Alapvetően Indiából menekültek/vándoroltak el, az ottani kaszt-nélküliek (érinthetetlenek) közé tartoztak, ami a rabszolga "kasztra" utal. Hogy hová mennek, engem nem érdekel, és nem is az én problémám, hanem az övék. A tény az, hogy Európában nem maradhatnak.


>> "Ami engem illet, nem vagyok rasszista. Mindenkit egyformán utálok. Nem a bőre színe miatt."


Csak ilyen 20 éve lejárt, színamerikai, viccesnek szánt jelmondatokkal tudod megmagyarázni a nyomorodat és az emberiség gyűlöletét? :) Kettőnk közül vajon ki az "érzelmi nyomorult", barátom? És ki vetíti ezt ki a másikra? :D


>> "Szívből kívánom neked, hogy majd az egyik gyereked vagy unokád egy négerbe vagy ázsiaiba szeressen bele, és legyen is valami szép félvér utód. :) Hadd szenvedj a saját hülyeségedtől."


Én nevelni fogom a gyerekeimet, a szüleiddel ellentétben, így ez alapvetően ki van zárva. De tegyük fel, hogy erre valami módon nincs lehetőségem, mert mondjuk a kiváló szólásszabadság és egyéb fikciók mellett valahogyan a hozzád hasonlóknak sikerül börtönbe juttatnia egy-egy nekik nem tetsző véleményemért. Ezután pedig tegyük fel, hogy valamilyen utódom az említett módon elárulja magát, a családját, az őseit, a nemzetét. Ez esetben természetesen nem tartozik hozzánk, és oda megy, ahová akar, én minden tekintetben lemondok róla, és amennyiben lehetséges, még a nevét is megtagadom tőle.


E kettőből következően, elképzelhetetlen, hogy olyan utódom legyen, mivel ha lesz, akkor nem lesz. :)

2019. ápr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
81%

Oké, agyfájást okoztál. Nyertél.

Én vagyok a hülye, hogy egyáltalán írtam, elnézést.

(Avagy sose menj le a szintre, ahol rutinnal győznek le.)

2019. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
50%
És még mindig nem tudom mit gondol a rasszista barátunk a kivándorló magyarokról, akik ugyebár “elárulták” a nemzetüket és máshova mentek (csak hogy őt idézzem)
2019. ápr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
79%
Ezen már èn is gondolkoztam. A Pestre tartó vonatomon egy Ázsiai lány ült a helyemen, ès reflexből angolul szólítottam meg, ès úgy folytattuk le a beszèlgetèst. Csak később tudatosult, hogy amúgy lehet tudott magyarul, mert vannak már akik eleve itt születtek. Bár ahogy nèztem egyetemista vagy turista lehetett. Ki tudja.. mindenesetre örülök hogy ez nem számít rasszizmusnak.
2019. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!