Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha csak egy jobb autó az...

Ha csak egy jobb autó az életem egyik fő célja akkor valami nem stimmel velem?

Figyelt kérdés

Nem mindenki, de a legtöbb ember szép családról, nyaralásokról, szép házról álmodozik. Nekem ezekre nincs szükségem, mivel "csak" egy prémium kategóriás autó minden vágyam az életben na és, hogy fent tudjam tartani. Persze ezt nem 50 éves koromra szeretném elérni, hanem minél hamarabb míg fiatal vagyok (21 vagyok most).

A kérdés csak az, hogy miből. Nyelv szakon tanulok, így abból szeretnék valamilyen úton-módon megélni, ha itthon nem fog menni akkor külföldön. Bárkinek ezt elmondom furcsán néz, hogy nem akarok otthonról elköltözni meg nem akarok feleséget, gyerekeket.

Van itt olyan, aki hasonlóan volt mint én és néhány éves mondjuk külföldi munkával vett magának egy 10-15 ezer eurós autót?

Szerintetek hülyeség erről álmodozni ha nincs családi vállalkozásunk, nem leszek jól menő informatikus, orvos stb?



2019. ápr. 16. 21:37
 1/10 anonim válasza:
91%
A feleség, gyerek utáni vágy nem mindenkinél jelentkezik már 21 éves korban. Ez normális. Nem gáz, ha kocsira vágyakozol, külföldön 2-3 év után, még ha jól élsz, akkor is félre tudsz tenni 15-20ezer eurot, abból pl. egy 300 lovas Ford Mustang is kijön, azzal már lehet villogni, és a hangja is pöpec.
2019. ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Azért csajozzál is, azt megbánnád később ha kihagyod, én nekem is valami jó fajta autó a célom, bár egyedül, nyomorultan sok értelmét már annak sem látom.
2019. ápr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
76%

Szerintem ez tök normális. Egyrészt fiatal vagy, másrészt vannak emberek, akiknél egész életük során mások a prioritások mint a hagyományos ház, gyerek, stb.

Én spec. szeretnék háziállatokat, akkor fogom az életemet teljesnek érezni ha már lehet. Mivel albérletben kell laknom és itt nem engedik, gyűjtenem kell egy házra. De kocsit meg gyereket meg ilyesmit én sem akarok, nem fontosak számomra.

2019. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tetszik amit mondasz első válaszoló, nagyon is. A Mustang is jól hangzik, köszönöm!

Második, épp ez az. A csajozás sajnos nem megy, vagyis úgy telnek az évek, hogy közöm sincs nőkhöz. Emiatt is menekülök inkább az autókba és a vezetésbe (amiket imádok). Próbálom pozitívan venni a jelenlegi, esetleges későbbi szingliséget is. Legalább egyedül csak magamnak keresek, gyűjtök.

2019. ápr. 16. 22:07
 5/10 A kérdező kommentje:
Az igencsak izgalmas lesz :D A közvetlen környezetembe sok háziállat van, elég mókás velük az élet. Az állatok ráadásul nem is különösebben drágák, egyedül a ház amibe költöznél miattuk.
2019. ápr. 16. 22:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

igazából mindenkinek a magánügye, hogy mi teszi boldoggá, szóval nem másoknak kell megfelelned.


a családalapítás meg főleg nem társadalmi elvárások alapján működik.


én is hasonlóan élek 27 évesen. úgy körülbelül 5-6 évig próbálkoztam keresni a helyem, ezalatt voltak barátnőim, egyik sem lett komoly, beláttam, többnyire én is hibás voltam benne...de emellett volt egy csomó "barát" jelöltem...fél év, 1 év, 2 év alatt végül mindről kiderült, hogy legjobb indulattal se nevezhetőek barátnak, felszínes emberek vettek körül.


azóta határoztam el, hogy nekem nincs szükségem mély kapcsolatokra, se tervekre, mivel az előző években én ugye ezekkel az emberekkel terveztem is, több évre.


karrierista lettem, szerencsére van egy szerethető, jó munkahelyem, imádok dolgozni. szabadidőmben meg például utazok, első autóm van, ami bár nem egy hatalmas értékű, de mégis olyan, amilyet elképzeltem magamnak...de igazából már gondolkozom én is a cseréjén egy drágábbra.


racionálisan szégyellnem kéne magam, mert többségnek sokkal szarabb jut első autónak is...én meg kvázi úgy érzem, nem becsülöm, de azért már mégis több, mint 2,5 éve megvan.


szüleim elváltak, nem eröltetem igazából az ilyesmin gondolkodást, mert gáz ilyeneken gondolkozni, de a tények azok, hogy jelenleg egy nagymamám él már csak, és egy részről az ő házukat is én öröklöm, meg aztán még egy jópár év azon felül, de a szüleimét is...tehát 3 ingatlan is van a jövőre, ha esetleg azon kéne aggódnom, lesz-e hol laknom, mert nem kell, hisz lesz.


elég markáns problémának kellene beütnie ahhoz, hogy mindezek elvesszenek, de ha meg úgy alakul, akkor tulajdonképpen minden más is veszik.


csak ilyenkor gondol vissza az ember, hogy a múltja milyen volt...szóval én inkább a jelenben próbálom a vágyaimat megvalósítani.

2019. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Metionin ***** válasza:
100%
5: pont ezért írtam hogy nekem a ház nem azért kell hogy kipipáljam a társadalmi bakancslistán hanem mert ez kell az állatokhoz, egyfajta szükséges rossz...egyébként simán megengedhetném magamnak anyagilag több állat megvásárlását és minőségi ellátását is de baxhatom amíg nincs önrészem lakáshitelhez :,D
2019. ápr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Elolvasva a kérdésedet és a hozzá fűzött válaszokat, meg kell, hogy állapítsam, hozzátok képest én magam vagyok Katar leggazdagabb sejkje. Semmim nincs, csak a családom. Semmire nem vágyom, csak arra, hogy a holnapot fájdalom nélkül, és másoknak okozott bánat nélkül tudjam megélni. Ez az orvostudomány mai ismereteire és tapasztalataira támaszkodva általában véve még sikerülni szokott. Egyet nem tudok, hogy a jelen állapot meddig és mi módon lesz fenntartható. Bocsánat, ha ünneprontó voltam, nem akartam az lenni, csak gondolkozzatok el azon, hogy az életben melyek is azok a FONTOS dolgok, amiken elmélkednünk kellene, és amelyeket szeretnénk megvalósítani.
2019. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én véleményem eltér az előzőektől.

Szerintem bekaptad a marketing horgot rendesen.

Valójában az emberek nagy részének nincs szüksége még autóra sem, nem hogy prémiumra.

Az autó egy pénztemető, ha nem kell a munkádhoz.

Amit autóra költesz azért kőkeményen meg kell dolgoznod.

2019. ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem kaptam be semmiféle horgot. Világ életembe az autók körül forgott minden, azért is képeztem magam a vezetésbe, hogy ennek hasznát vegyem. Talán nem a reklámok hatására akarok szép, erős nagy múltú autót. Ez egy vírus, biztos van olyan akinek az autó csak arra kell, hogy elmenjen a boltba, nekem nem. Nem pénztemetőként fogom fel.
2019. ápr. 17. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!