Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Probléma lehet-e, ha valaki...

Probléma lehet-e, ha valaki "túl kedves"?

Figyelt kérdés

Alapvetően megadom a tiszteletet mindenkinek, amíg olyat nem mondanak/tesznek amivel ezt elveszíthetik, és kicsit nem is értem azokat, akik teljesen bunkó stílussal szólnak a másikhoz. Igyekszem kedvesen szólni mindenkihez, még ha feszült is vagyok, vagy legszívesebben lemészárolnék egy falut, azonban azt veszem észre, hogy ezt gyakran kihasználják. Látják, hogy alapvetően szívesen segítek, és egyre gyakoribbak a kérések, egyre többet kérnek, én pedig emiatt elidegenedem az adott személyektől, és megszakad a kapcsolat, elvégre attól még, hogy igyekszem tisztelettel bánni a másikkal, és segíteni ha tudok, nyilván van egy határ, amikor már nemet mondok.

Tehát valóban ennyire rossz dolog lenne az, ha valaki kedves? Rögtön meglátják benne, és kihasználják?

(Félreértések elkerülése végett nem ajnározni akarom magam, attól még, hogy kedves vagyok lehetek szar ember, de kíváncsi lennék a véleményetekre)

(Sőt, igazából nem is bírom különösebben az embereket, mert iszonyatosan sok a $eggfej, annyi az egész, hogy nem vagyok paraszt)

(Még a buszon is átadom a helyem a néniknek/bácsiknak, pedig nagyon szeretek ücsörögve nézelődni :( )

(Meg valamiért mindig köszönök a BKV-n is a sofőröknek felszálláskor, amit valszeg nem is hallanak)

(Vagy BKK, elvesztettem a fonalat évek óta, hogy melyik-mit művel)

25/F


2019. ápr. 17. 22:44
 1/5 anonim válasza:
Szia! Az hogy kedves vagy, az egy pozitív dolog, tartsd meg ezt a szokásod! Akik kihasználnak, azokat jól kezeled. Viszont Az, hogy köszönsz mindenkinek, az egy olyan szokás, amit lehet MO-on nem igazán érdemes csinálni. A magyarokról nem alaptalan az a sztereotípia, hogy pesszimisták. Ha ezt csinálnád Hollandiában, akkor nekik ez lenne a normális. Mindenesetre kicsit tényleg túlzás amit csinálsz, és nem hiszem, hogy az emberek többsége azt gondolná rólad, hogy normális vagy, hanem inkább, hogy egy bolond. Sajnos ilyen a kis hazánk. Feleslegesnek tartom, hogy mindenkinek köszönsz, szerintem ezt nyugodtan hanyagolhatod. Az ülés átadás viszont egy nagyon pozitív dolog. A bunkókkal ne foglalkozz, az, meg hogy lemészárolnád őket egy normális dolog. Nincs baj veled, de jóból is megárt a sok. :)
2019. ápr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a választ, bár kicsit az jön le, hogy úgy olvastad, mindenkinek köszönök a buszon, az valóban túlzás lenne, ha elüvölteném magam minden áldott alkalommal, de csak a sofőrnek szoktam odabiccenteni, aki unott fejjel az esetek többségében rám sem néz :D
2019. ápr. 17. 23:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak a fő kérdésre válaszolva: igen, baj a mai világban, mert sokan pont erre utaznak, mert azt hiszik, hogyha valaki kedves-rendes, akkor azt ki kell/lehet használni...
2019. ápr. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

#1 vagyok

Azt, hogy "mindenkinek köszönsz" persze nem szó szerint értettem :D

2019. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én munkahelyeken vettem észre akedvesség árnyoldalát.Engem is kedvesnek ismernek meg, aztán egyesek azt hiszik, a fejemre lehet nőni.Mikor erre begorombulok, és undokabban reagálok, akkor még ők vannak megsértődve.Annyi szemétláda ember van, vagy sunyi féreg, aki csak mutatja magát kedvesnek, de hátad mögött kifúr! Csak gy hemzsegnek az ilyenek amunkahelyeken, nem érdemes egy percig sem rendesnek lenni!
2019. ápr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!