Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért a beállított...

Az emberek miért a beállított nem természetesebb fotókat szeretik?

Figyelt kérdés
Legyen az esküvő fotó,vagy bármilyen fotó olyan mű beállított képek készülnek sokszor,sőt azt látom versenyeken is csupa mű képek indulnak és nyernek és normál fotóval az embernek esélye se nagyon van.

2019. ápr. 18. 01:38
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Járok fotótörténeti kurzusra, és egyszerűen arra lyukadtunk ki, hogy ez a fajta "műség" jelenti sokak számára a művészetet, az, hogy hazudunk magunknak és másoknak is a valóságról, amit egyébként sosem tud teljesen megragadni egy-egy fotó, a pillanatképek jobban, de azok sem egészen. Sajnos versenyeken ritkán nyernek pillanatképek, a természetfotók sem azok, ha azt vesszük, kemény munka úgy lekapni az adott állatokat, ahogyan sikerül őket megörökíteni.


Ez elég filozófiai kérdés, azt sem nagyon lehet megérteni, miért a csontsoványság elvárás a kifutómodelleknél, bár ennek egyik alapvető oka talán abban keresendő, hogy a homoszexuális divattervezők nem az átlagos női alkatot látják a fejükben, hanem "kisfiúsítják" őket. Ez csak egy elmélet, de talán van benne valami, ők ezzel tudnak azonosulni a divat művészetében és ez lett az elvárás egyszercsak...

2019. ápr. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én magamról személyszerint azért, mert pl egy rendezvényen úgyis tudom, hogy fotóznak, és vagy "beállítom magam" hozzá, vagy egy borzalmas, nagyon kínos mű-természetes hatás lesz a végeredmény, mikor próbálok csak lazán létezni, de piszkál hogy fotóznak, és nem sikerül természetesnek maradnom.
2019. ápr. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Általánosságban jobban tetszenek a pillanatképek, de magamról még nem láttam olyan spontán képet, ahol ne néztem volna ki teljesen fogyatékosnak. Alapjáraton nem vagyok valami fotogén és lehet, hogy az ismerőseim amúgy mindig olyan fogyinak látnak, mint én magam a pillanatképeken, szóval csak nekem fura, de a halálom, mikor lefotóznak, miközben pislogok, vakaródzok, beszélek, eszek, félig nyitva a szám, stb... Egy idő után már meg sem néztem a ballagásról vagy egyéb alkalmakról készült képeket, mert szörnyen előnytelenül nézek ki mindegyiken.
2019. ápr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

Ismerős, apukám rendszeresen pakolt fel egy időben face-re rólam "elkapott pillanatképeket", rendszeresen írtak rám a közös ismerőseink, hogy drogozok-e, vagy csak beteg vagyok, vagy mi a jóisten bajom van.

Utál engem a kamera, ez van. Néhány évente 1 fotó sikerül használhatóra, ha elég ideig próbálkozok.

2019. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, mutass már példát, hogy mi a "természetes" "elkapott pillanat" és mi a "mű"! Simán lehet, hogy csak tré munkát láttál...


Viszont:

1. az emberek szeretik szebbnek, jobbnak láttatni magukat, mint amilyenek

2. és fantáziavilágba menekülni

3. tök mindegy ki emeli fel a fényképezőgépet, a valóságnak szeletét látod (ráadásul elmúlt szeletét!): valami óhatatlanul le van hagyva, más hangsúlyozva és annak a szemén keresztül, aki a képet készítette - az más kérdés, hogy ki milyen látásmóddal és szemléttel mit tud "beletenni" egy képbe

4. a lájkok száma nem tükrözi a képek minőségét, sem a "művészi értékét" (ha egyáltalán létezik ilyen :P )

2019. ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!