Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy tudat alatt a legtöbb emeber azt gondolja, hogy nem várhatjuk el a nőktől, hogy ugyan annyi felelősséget vállaljanak a tetteikért mint a férfiak, és nem vonhatjuk ugyan annyira felelősségre őket a tetteikkel kapcsolatban mint a férfiakat. Nekem ez a tapasztalatom. Ti mit gondoltok erről? Egyetértetek?

2019. ápr. 18. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem tapasztalom ezt.

Sőt, sokszor a nőket hamarabb előveszik, mint a férfiakat.

2019. ápr. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Biztos nem veszed természetesnek, amit a férfiak csinálnak?
2019. ápr. 18. 12:08
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Abszolút nem tapasztalom. Tényleg, inkább fordítva. Pl juj lány létedre ilyen rendetlen vagy? És hasonlók
2019. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak hogy pontosítsak, felnőtt emberekre gondoltam.
2019. ápr. 18. 12:11
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem így látom

A nőktől sokkal tobb mindent várnak el,sokkal tobb elvarasnak kell megfelelniuk hogy a társadalom szemében “igazi” nők legyenek

Pl miert nincs meg gyereked? Mi az hogy ma ezzel a pasival voltal,a masik nap meg azzal?

Pont hogy a pasik fele van kevesebb elvaras

2019. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"miert nincs meg gyereked? Mi az hogy ma ezzel a pasival voltal,a masik nap meg azzal?"


Ezek csak idegesítő megjegyzések, amiket a szülők is mondanak a gyerekeiknek, de igazából senkit sem érdekel annyira, hogy komoly következményekkel járjanak ezek a dolgok (ami nem is baj). Nincsenek ugyan azon a szinten azzal, hogy "csináld ezt, vagy dögölj meg, csináld ezt, vagy halj meg egyedül, tarts el ezt véletlen terhességből származó gyereket, akkor is ha csak a nő akarja a gyereket, stb.

2019. ápr. 18. 12:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Imádom ezeket a “mit gondoltok erről” = gondold azt amit én tipusu kerdeseket -.-

Akkor legyen igazad

2019. ápr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én csak megmagyarázom miért gondolom úgy ahogy. Túl egyszerűen indult a kérdés.
2019. ápr. 18. 12:47
 9/14 anonim ***** válasza:

A "csináld ezt/azt vagy dögölj meg" miért komoly következmény, és miért nem szimpla idegesítő megjegyzés az is, ha nem valószínű, hogy meg fogsz halni, ha nem teljesíted az adott parancsot? Bár érdekelne, hogy itt pontosan mire gondoltál, mert ilyesmit nem szoktam hallani senki szájából.

Az, hogy fizetni kell a nem tervezett gyerek után, nem abból adódik, hogy a férfi férfi a nő meg nő, hanem abból, hogy akkor is ketten járultak hozzá a fogantatásához, ha az egyikük nem akart szülővé válni. A nő kezében volt a végső döntés, mert az ő testében növekedett a gyerek, de ha a férfi hordta volna ki, akkor a nőnek is fizetnie kellene.

2019. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is inkább fordítva tapasztalom.


Egyes családokban talán jellemző, hogy a fiúktól/férfiaktól komolyabb teljesítményt, nagyobb "előremenetelt" várnak el, a lányoknak/nőknek viszont sokkal kevésbé nézik el a megbízhatatlanságot, hirtelenséget, linkséget.

2019. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!