Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hülyén hangozhat, de hogy...

Hülyén hangozhat, de hogy érhetném el, hogy ne foglalkoztasson a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Semmilyen körülmény nem adott számomra hozzá, nappali tagozatos egyetemista vagyok, még nem repültem ki a szülői fészekből, apajelölt sincs kéznél, de leginkább az fáj, hogy szerintem sosem leszek alkalmas egy kisember felnevelésére. Mégis (vagy talán pont ezért) sokszor gondolkozom ilyeneken, biztos bezavarnak a hormonok meg az ösztönök.

Létezik valami megoldás rá?


2019. ápr. 18. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez a helyzet, azzal a különbséggel, hogy nekem van párom. Ilyenkor mindig a tanulásra koncentrálok (gyerekekkel foglalkozó hivatásom lesz), és arra gondolok, hogy még sem anyagilag, sem lelkileg nem állok készen arra, hogy anya lehessek, bármennyire is vágyom rá.
2019. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy egyáltalán ne foglalkoztasson. Csak amíg nem vagy abban a helyzetben, hogy gyereket vállalhass, próbáld elterelni a figyelmed: hobbikkal, barátokkal, bármivel. Illetve arra gondolj, hogy egyszer lehet majd gyereked, csak még nem jött el az idő, és nem arra, hogy úgyse leszel rá képes. Egyáltalán miből gondolod, hogy nem leszel rá képes? Valami betegséged van?
2019. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Többek között abból gondolom, hogy az első válaszolóval ellentétben fogalmam sincs, hogyan kellene megszólítanom mások gyerekeit, félek, hogy hamar elveszíteném a türelmemet, ha egyedül kéne időt töltenem velük. Hallottam már, hogy más a saját, akit tényleg szeret az ember, és akinek az érkezését kifejezetten várja, de nincs arra garancia, hogy így lenne, mindenki látott már magánakvaló, idegbeteg anyát. Plusz ja, betegségem is van, ha úgy vesszük. Diagnosztizáltak bipoláris zavarral, bár én szimpla depresszív tendenciának érzem, lenne mit javítani a kötődési mintáimon is, nagyon sérülékeny és érzelmi függésre hajlamos vagyok. Van még OCD-m, ami halmozódást mutat a családomban, nem szeretném, hogy az esetleges jövőbeli gyerekemnek nehéz legyen.

Nem számítottam olyan válaszra, mint a második, de végülis hasznos, mert rávesz, hogy gondoljam át alaposabban, mi mindennel járhat ez az egész.

2019. ápr. 18. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!