Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom tartani a...

Miért nem tudom tartani a szemkontaktust?

Figyelt kérdés

Hello. Az lenne a gondom hogy nem vagy csak nagyon nehezen tudom tartani valakivel a szemkontaktust. Ha ráerőltetem magam akkoris csak pár másodpercig megy aztán elkezdek más felé nézni. Rossz érzés fog el, hogyha úgy kell beszélnem, hogy a másik ember közbe a szemembe néz. Ugyanez van ha sétálok valaki felé és ő néz engem. Akkoris szörnyen rosszul érzem magam és próbálok másfele nézni.


Mitől lehet ez?



2019. ápr. 18. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomhiány, szorongás.
2019. ápr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bettiiiiiiiiiiiiiiii válasza:
Úgy gondolom, hogy ez csak egyetlen tünet, és ha ez ennyire központi téma lett nálad, és látod, hogy valami nincs rendben, fordulj pszichológushoz. Én ezt tenném, talán tud segíteni ezen a kellemetlen szorongásos tüneten :)
2019. ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát vannak ennél (az én szemszögemből) súlyosabbak is, pl az empátia hiánya csak a kérdésben ezt emeltem ki
2019. ápr. 18. 22:53
 4/6 anonim válasza:
Kicsit önbizalomhiányosnak tűnsz. Azért néznek a szemedbe, mert a szem nagyon sok mindent elárul. Egy csomó mindent tudsz vele üzenni, őszintébbnek fognak gondolni, és magukat is külölnegesebbnek érezhetik, mert az azt jelenti hogy 100%ban rájuk figyelsz. Ezt gyakorold először tükör előtt majd családtagokkal. Egy idő után teljesen hozzá fogsz szokni. Addig is próbálj magadba valahogy egy kis önbizalmat pumpálni.
2019. ápr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert a szemkontaktus tartásához az extrovertáltak ragaszkodnak, és próbálják ráerőltetni a társadalom többi részére. Amúgy ez egy túl intim gesztus.
2020. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Asperger-szindróma? Írtad az empátia hiányát is.
2020. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!