Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Normális, hogy nagyon felzaklatott engem, hogy ilyen jelenetnek voltam a fültanúja?

Ma éjszaka egy barátnőmnél aludtam, aki lakótelepen lakik.

Hajnali 2-re már mindenki aludt a lakásban, engem leszámítva.

Az ágyamban feküdtem, amikor valahol a közelben ajtócsapódást hallottam, valamelyik szomszédos lakásból jöhetett. Aztán egy férfihangot hallottam. Úgy üvöltözött és fröcsögött, hogy még nekem is felgyorsult tőle a szívverésem, pedig semmi közöm nem volt hozzá. Közben egy nő elkezdett kétségbeesetten könyörögni és sírni. Erre újabb ordítozás volt a válasz, amit ezúttal hangos ütések is követtek. Aztán újabb ajtócsapódás, ahogy a férfi elviharzott. Ezt követően csak a megalázott, megvert nő zokogását hallottam.

Nagyon felzaklatott, hogy gyakorlatilag családon belüli erőszak fültanúja voltam. Még én is megrémültem attól a férfitól, pedig még életemben nem találkoztam vele. Az a szerencsétlen nő meg az egész elszenvedője volt, egy helyiségben kellett tartózkodnia azzal a vadállattal, aki bántotta, utána meg elviharzott a férfi, mint aki jól végezte dolgát.

Keress kérdéseket hasonló témákban: erőszak, bántalmazás, családon belüli erőszak

ápr. 19. 16:01  Privát üzenet  

A válaszok
Nyugi. Az ilyen nök szeretnek szenvedni.

A válasz 20%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont ápr. 19. 16:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nekem nem úgy hangzott, mintha élvezné. Kikészültem a könyörgésétől meg a rettegésétől a hangjában.

# 2/6Időpont ápr. 19. 16:52 Privát üzenet

Hát eddigi életem folyamán volt pár nő, akitől ezt szívesen végighallgattam volna, akkora aljadékok voltak.

Szóval nem minden nőcike egy szent angyalka, aki nem csinál semmit, és ok nélkül bántják őket.

Nagyon sokan élnek vissza avval, hogy szemétkednek nő létükre.

Csak kérdező, mivel te nő vagy, ezeket nem minden esetben tapasztalod meg.

A válasz 22%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 48%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont ápr. 19. 17:06 Privát üzenet
Metionin nevű felhasználó válasza:

Igazából irigylésre méltó ha ez téged felzaklat, mert azt jelenti hogy a te családodban ez nem volt megszokott. Nálunk mindennapos volt, emiatt ha ilyesmit hallok, meg se lepődök, dühít a zaj de ennyi. Szinte egész életemben erre "aludtam".

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont ápr. 19. 17:45 Privát üzenet

Ha lakótelepen laksz előbb utóbb kihal belőled, hogy értékeljen mert mindig van egy család. Az is lehet, hogy mindkettő alkesz. Az is lehet, a pasi alkesz, a nő csalja (de akk a fszért nem hagyja ott..). Meg ezer másik dolog.

Annyi ilyet hallottam már meg a saját családom is művelt ilyet, hogy engem spec max idegesít, hogy megint ezt kell hallgatnom alvás helyett...

(most pl felettem kisebbségi család él... Bár legalább dolgoznak rendesen, attól még a viselkedésképtelenség megmaradt... Tegnap is ment az anyázás, csapkodás rendesen)

Szóval szép dolog, hogy érdekel de mivel nem tudod a hátteret, nem tudhatod, mennyire jogos vagy jogtalan bármi is.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont ápr. 19. 18:29 Privát üzenet
Teljesen függetlenül attól, hogy egy ilyen jellegű helyzet mennyire egyszerű vagy összetett (ez ki a hibás és miben hibás-dolog, amin itt többen is lovagolnak), és teljesen függetlenül a jelenség gyakoriságától ezek nem normális emberi kapcsolatok és nem elfogadható konfliktuskezelési stratégiák. Igen, teljesen normális, ha ez akár egy kívülálló számára is felkavaró. Inkább az az ijesztő, hogy – a válaszokból ítélve – milyen könnyen bele lehet fásulni ezekbe a dolgokba annyira, hogy az ember egy idő után tudomásul vegye és mintegy elfogadja ezeket természetes velejáróiként az életnek.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont ápr. 19. 21:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Nagyon felzaklatott a legutóbbi álmom egy részlete. Lehet tenni ellene valamit? Van-e valami jelentése?
Gyilkosság az Orient Expresszen: a pisztolyos jelenetnek mi volt a lényege?
Mi a neve az olyan "jelenetnek" amit állóképek sorozatából készítenek?
Tegnap egy furcsa jelenetnek voltam szemtanúja. Nem tudtam eldönteni, hogy melyik nő viselkedett undorítóbban. Szerintetek?
Ennek a Family Guy jelenetnek mi a poénja?
Ennek az autóvásárlói jelenetnek mi értelme lehetett a vevő szemszögéből?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!