Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy ennyire...

Lehetséges, hogy ennyire megváltozik az ember érdeklődési köre? (lent)

Figyelt kérdés

Korábban főleg a gondolkodós, logikai, matekhoz közeli dolgok érdekeltek. Élvezettel csináltam, mikor ilyesmi problémákat kellett megoldanom, gyakran csak azért oldogattam a matek feladatokat, mert érdekelt. Így hát elmentem mérnöknek. Az utolsó felevemben vagyok, és annyi ilyen logikai cuccoson mentem keresztül, hogy manapsag ha nem muszáj, akkor kerülöm az olyan logikai feladatokat, ahol tényleg gondolkodni kell, és nem csak betanult algoritmust követni. Előtérbe kerültek olyan dolgok, amiket nagyon rég végeztem, vagy egyenesen gyűlöltem. Pl általános iskolában sokat rajzoltam, gimiben és az egyetem elején egyáltalán nem, de most ismét elojott, több mint fél éve rendszeresen rajzolok. Elkezdtem olvasni különböző könyveket, amik főleg a társadalomról szólnak, és több pszihologiai könyvet is tervezek elolvasni. Megakarok tanulni főzni. Eddig egyenesen utaltam az ilyet, de most már ez is egyre jobban vonz. A jármű vezetés sem érdekelt régen, de most hogy lett jogsim, egyre inkább csak menni, gyakorolni akarok, hogy rutint szerezzek.


Tehát régebben jóformán mindig a tudományos dolgok érdekeltek, de most egyre inkább kezdek atterni az érzelmek és a hétköznapi dolgok világába.


Volt már valakivel hasonló? Miért lehet ez? Esetleg sz ember ilyen periódusban működik több dologban, és én most kerültem át a másik oldalra?


2019. ápr. 21. 02:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ember folyamatosan változik, így az ízlése, érdeklődése is. Meg olyan is van, hogy megun bizonyos dolgokat, és új dolgok kezdik érdekelni. Én pályaválasztáskor azt mondtam, hogy mindegy mi leszek, csak autószerelő ne legyek. Most kb csak a szerelés érdekel. Vicces.
2019. ápr. 21. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meguntad a többit.
2019. ápr. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Világ életemben idegenkedtem a tudományos oldaltól és utáltam a matekot, csak annyit foglalkoztam vele, amennyit kell, most pedig arra a pályára készülök és remélhetőleg idén össze is fog jönni. 1-2 vagy akár 5-6 év múlva sem gondoltam volna, mikor már nagyjából körvonalazódik egy ember érdeklődési köre, kiindulási alapja. Régen sokat olvastam, több 100 könyvnek köszönhetően fejlődött az írói vénám is, néhány tanár észrevette és kérdezték, hogy miért nem foglalkozok vele komolyabban, pedig én nem éreztem akkora számnak (és nem is volt az), csak a nagy átlaghoz képest másabb kifejezésmódot használtam, főleg esszéknél, beadandóknál vagy elemzéseknél. Családi ágról bennem és a testvéremben is kialakult egyfajta művészi hajlam a rajzolás területén, jelenleg a testvérem építészeti vonalon mozog, nekem pedig megmaradt hobbiként, nem akartam továbbvinni. Ezen felül elkezdett érdekelni a kommunikáció, az önkifejezés, egy magasabb szintű téma, ami a materiális világon felül mutat. (véletlenül sem ezotéria, hanem lélektani dolgok) Rengeteg mérnöknek, informatikusnak és hasonló szakmában az embereknek alacsony, fejletlen az érem másik oldala, ami nem is meglepő, mert rá vannak állva a szárazságra és a logikára. El van nyomva évek óta a másik felük (mert valamennyire mindenkiben megtalálható) vagy egyáltalán nem foglalkoztak vele soha, esetleg teljesen elutasítják, kevés az igényük. Sok ismerősöm van ebből a körből, valami katasztrofális a kifejezőkészségük (érzelmi szinten IS) és borzasztóan maguknak valók. Ott vannak a kivételek, mint te pl (és az én ismeretségi körömben szintén akadnak), akiknek megoszlik az érdeklődési köre, sokoldalúbbak, mélyebbek. Semmi gond nincs azzal, ha mérnöknek tanulsz és közben más is érdekel, ami tőle legtávolabb áll. Ezekből születnek a legjobb társulások. :) (nem csak a magánéletben fogod majd tudni kamatoztatni)

Az okát nem kell feltétlen túlgondolni, szimplán változol, fejlődsz, formálódsz, mint bárki más. Örülj, hogy kilépsz a megszokottból és bővülsz. Lehet csak kezdeti fellángolás, de reméljük tartósan megmarad :)

2019. ápr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!