Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ha valaki kettős...

Szerintetek ha valaki kettős állampolgár, annak 2 hazája van vagy 1 sem?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 21. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez csak az egyéntől függ szerintem. Ha én lennék kettős állampolgár, az lenne a hazám, ahol életvitelszerűen élek. Ha két helyen nőnék fel egyszerre (tehát ingáznék a két ország között) akkor meg mindkettő a hazám lenne, mert mindkettőhöz köt érzelem. Vagy ha egyikhez se kötődnék igazán érzelmileg, akkor nem lenne hazám. Szerintem egyikkel sincs gond.

De lehet mindjárt jönnek a véresszájú ősmagyarok és majd jól kioktatnak a témát illetően.

2019. ápr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kettős állampolgár vagyok, de az első válaszoló feltételezésének megfelelően az az ország a hazám, ahol életvitelszerűen tartózkodom. Itt vannak a barátaim, a férjem, a munkám, az ismerőseim 99%-a. "Otthon", a szülőországomban ott van anyukám meg két gyerekkori barátom, párhavonta megyek egy hétvégére és ennyi, nem igazán köt már oda semmi. Amikor megyek is, mindig idegennek érzem magam, feszengek, kényelmetlen az egész, nem érzem jól magam már ott, és alig várom, hogy végre visszajöjjek "haza", a saját otthonomba a kis lakásomba amit én rendeztem be, aminek minden kis hibája az enyém, ahol ott vár dorombolva a macskám és satöbbi. Nem az állampolgárságtól lesz hazám egyik vagy másik hely, hanem a hozzá fűződő érzelmektől és emlékektől.


Más kérdés, hogy mikor anyukámhoz megyek, akkor is azt mondom, hogy "hazautazok", meg amikor visszajövök a férjemhez, akkor is "haza" jövök :D Kicsit néha engem is megzavar, de ez csak a nyelvi használatomban jelentkezik, valójában csak ez utóbbit érzem otthonomnak.

2019. ápr. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmi köze az állampolgárságnak a hazához. Hazája csak 1 van az embernek, amelyik országhoz tartozik, amelyiknek a történelmével, kultúrájával, értékrendjével azonosul. Attól függetlenül, hogy hol él vagy minek hívják az országot, ahol él és dolgozik. Háza lehet akárhány, hazája csak egy.

Vannak többes állampolgárok is, 3-4-sőt még több állam papírját, sőt útlevelét is megszerezhetik, nem számít.

Mondjuk az a tanítónéni, aki egész az utóbbi ideig nem volt magyar állampolgár, csak szlovák, annak Szlovákia lett volna a hazája? Kétlem. Vagy az, aki valamelyik nyugati ország állampolgárságát megveszi, akármilyen okból, annak az az ország akár 50 év múlva is a hazája lesz? Még ha úgy is gondolja, akkor is ritkán lehet úgy. Más a megélhetés, más a haza, ahova bármikor hazamahet.

2019. ápr. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!