Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy építettétek fel az...

Ti hogy építettétek fel az önbizalmatokat?

Figyelt kérdés
Mit csináltatok? Hogy kezdtétek? Mennyi időbe telt?

2019. ápr. 21. 21:34
 1/9 bettiiiiiiiiiiiiiiii válasza:
72%
Elsősorban támogató környezet kell hozzá, pozitív visszajelzések, de ez gyermekkortól kezdve alakul. Nem csak eldönti az ember, hogy na, mától tele leszek önbizalommal, hanem egy hosszú folyamat. Szerintem ha úgy érzi az ember, hogy nincs elég, legjobb, ha olyan emberekkel veszi körbe magát, akikrők tudja, hogy támogatni fogják és segítik.
2019. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt vagy 1 év. Leginkább önismereti könyveket olvastam. Pl csernustol 2-őt is, szeretettel sebezve, mérgező szülők, önbecsülés(park kiadós könyv), tanulom magam, a benned rejlő gyermeknek haza kell találnia. Ez még fedi az időrendet is. A tanulom magam mellé kiegeszitesnek még jó a sorskonyv is. Ez is meg van, de még várok vele egy kicsit, mert nagyobb lelekzet vetelu a könyv.


Igazából abban segítettek, hogy rajottem mi miért történt és adott egy irányt, hogy mivel kell foglalkoznom.


Ezen kívül amit még fontosnak gondolok és van hozzá partnered is, az egy belső gyermek meditáció. Neten megtalalhato, csak ne olvasd el előre.

2019. ápr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Korral is jár. Az emberben ledőlnek a hiedelmek, nem igyekszik már másoknak megfelelni, közelebb kerül önmagához, és ezek észrevétlenül is megerősítik mentálisan.

Nekem 30 felett kezdődött, és néhány év alatt sokat fejlődött a dolog. Előtte feltűnően sokat szenvedtem.

2019. ápr. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

1) A saját magadról alkotott vélemény domináljon

2) Csak azok véleményére adj, akiket tartasz valamire

3) Fogadd el az emberi gesztusokat, ne legyél paranoiás, ne láss mindenbe összeesküvéselméletet

4) Edz

5) Dugj


Röviden és tömören a gimnáziumi éveimet összefoglaltam

19F

2019. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nemaRendőrség ***** válasza:
23%
Elmész a konditerembe oszt emelgeted a súlyokat
2019. ápr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első lépésben rá kellett jönnöm mi okozza a problémát,milyen múltbeli sérelmek vezettek idáig,ezt egy terapeuta segítségével sikerült megoldani,aki rávezetett hogy nem tartom magam egyenjogúnak a többi emberrel,úgy éreztem nekem semmi sem jár,mivel anyám mindenért büntetett kiskoromban,és a legapróbb rossz tettért is gyűlölet járt és kiközösítés.

Mire erre rájöttem,és tapasztaltam mást is az életemben,rájöttem hogy vannak nálam butábbak,rosszabbak is és mégsem depressziósak,úgyhogy szép lassan felbátorodtam. Elkezdtem felvállalni a véleményem,hangosabban beszélni,nem hagytam hogy túlkiabáljonak,nem hagytam hogy mások igényei szerint alakítsák az időmet,programomat,jobban tiszteltem magam és így mások is tiszteletben tartottak. Ez egy hosszabb folyamat,persze,de kb 1-2 éve kezdődött és azóta nagyon szépen haladok vele. A könyvek,különböző segítők videói is sokat segítenek,minden ami a kérdéseidre választ ad.

2019. ápr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Az onbizalmat nem lehet felepiteni. Az van vagy nincs.
2019. ápr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 ez nem igaz.
2019. ápr. 22. 12:52
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja az egyes, és még kiegészíteném azzal, hogy kipróbálni egy-egy új dolgot, folyamatot, a saját kis komfortzónánkból kissé szélesebb körben kipróbálni magunkat más feladatokban is hozzásegíthet.
2019. ápr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!