Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy nő kijelenti magáról,...

Ha egy nő kijelenti magáról, hogy problémás és nehéz a természete, miért kezdenek rá tapadni? Aztán amikor kiderül, hogy tényleg baj van a fejével, mindenki csodálkozik és menekül?

Figyelt kérdés

Mostanában rendre ez történik. Tudom magamról, hogy nagyon nincs rendben az elmém, és nem csak a depresszió miatt.

De amikor előrevetítem, hogy mennyi és mennyi gond van velem, akkor csak löki mindenki a süket dumát, hogy nem baj, meg hogy majd türelmes lesz, meg így is elfogad és blablabla, aztán amikor szembesülnek a nehéz dolgokkal, akkor meg vannak döbbenve, mintha nem szóltam volna előre, hogy én nem az a fajta cukin ütődött vagyok, aki valójában tök átlagos, hanem tényleg keményen gázos és nehezen viselhető, ráadásul agresszív is. Tehát tényleg semmi cuki vagy kívánatos nincs bennem.

Miért nem lehet elhinni és a sokadik figyelmeztetés után meg miért kell csodálkozni? Ezek a férfiak úgy mégis mit remélnek vagy hisznek? Ezt nem tudom megérteni.

(Főleg úgy, hogy mostanában azt is hozzáteszem, hogy nem kérem a megmentő hős lovagokat - ha valamit szeretnék, az maximum egy stabil, erős alapokon nyugvó barátság, de súlyos bizalmi problémáim kvázi totál ellehetetlenítenek ettől is.)

Sokszor még én se tudom, mit akarok és gyengébb pillanataimban még befolyásolni is lehet kicsit, de másnapra ötször olyan makacsul ellenállok. Jobb lenne, ha tényleg mindenki békén hagyna, de nyilván nekem is vannak olyan napjaim, amikor kapaszkodót keresek (és mindig meg is bánom.)

Szóval nem kell a lelki elemzés, köszönöm teljesen tisztában vagyok saját viselt dolgaim zömével.


A kérdés tényleg csak arra irányul, hogy az ilyen férfiaknak mégis mi a fene játszódik le a fejében? Szeretném őket megérteni.


2019. ápr. 22. 00:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

"az ilyen férfiaknak mégis mi a fene játszódik le a fejében? Szeretném őket megérteni."


Férfi vagyok, nem szoktuk túlbonyolítani a dolgokat, ahogy most sem. Szerintem csak azt hiszik, hogy kéreted magad. Ennyi a történet.

2019. ápr. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
És hogy lehet a tudtukra adni úgy, hogy ők is megértsék, hogy nem, egyáltalán nem ez a helyzet? Mert hogy próbáltam, csak ezek szerint rosszul.
2019. ápr. 22. 00:21
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan ebben a helyzetben vagyok, egyszerüen nem tudom ezeket a sötét “férfiakat” megérteni🤦🏻‍♀️ Szerintem mivel mostanában túlságosan divat lett ez a “depcsi vagyok öngyi leszek”, vagdosom magamat és társaik, ezért nem tudják felfogni egy ilyen dolognak a súlyát.
2019. ápr. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem sötétek. Férfiak, de nem sötétek.

Ha így állsz hozzájuk, az gáz. Inkább vágd meg magad rendesen és vérezz el. A hozzád hasonlók inkább ne írkáljanak ide választ, nem róluk szól a kérdés. Köszönöm.

2019. ápr. 22. 00:23
 5/19 A kérdező kommentje:

Meh, kicsit benéztem a választ, nem te vagdosod magad.


De ettől még utálom, ha lenézik a srácokat. Nem hülyék, nem sötétek. Másképp működnek, ennyi.

Az más kérdés, hogy adott srácok viselkedése idegesít, de hogy ők úgy állnak hozzám, abban nyilván én is hibás vagyok, és azt akarom kideríteni, hol és mit közlök feléjük rosszul.

Az első válaszoló például elég jó sugallatot tett.

2019. ápr. 22. 00:30
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

És mi lenne, ha a szüleid defektes nevelési módszereit próbálnád felülbírálni pl avval, hogy elmész egy pszichológushoz?

Ha már ezt felismerted magadban hogy gáz van veled(bár inkább azt élvezed, hogy bunkó lehetsz a férfiakkal, vannak ilyen nők...), akkor tiszteld már meg a társkeresőket avval, hogy kivonod magad a forgalomból.

2019. ápr. 22. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elmondod a problemaidat egy sracnak, akkor a kerdesben megfogalmazotthoz hasonloan mondod el? Tehat ennyit mondasz, amit itt is kozoltel vagy esetleg konkretabb peldakat is mondasz neki? Mert ez alapjan, anelkul, hogy komolyabban ismernelek, en is valoszinuleg a tobbi srachoz hasonloan reagalnek, elfogadom hogy ilyen vagy es belemennek.
2019. ápr. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem kerekes társat, nem kell félnie senkinek hogy bárkit elhalászok előle. A pszichodokik meg nem játszanak több okból sem.

Egyik srácból se lett partner, le se feküdtem velük, nagy erőfeszítéssel elhajtottam végül őket. (már csak azért is, hogy találjanak valami jobbat, mint én)

És igen, akik annyira közel fúrták magukat, akiket én is viszont kedvelek, netán még valamiféle kötődés szerű fura érzést is indukáltak, azok sokkal sokkal többet tudtak. Az a fajta vagyok aki szereti elmagyarázni mindennek az okát és megérteni is a másikkal kapcsolatban.

A cél az lenne, hogy még idejében le tudjam magamról hámozni ezeket a kéretlen udvarlókat. A legutóbbi is több hónapos heveny depressziós hullámot hozott, majdnem tönkre ment az összes felszínes kapcsolatom is a rossz hangulatom miatt. (és nincs másom, csak ezek a felszínes kapcsolatok és ez is csak a munkahely kapujáig tart) Inkább jobb lenne, ha senki még csak nem is próbálna közeledni, akkor nem gyengülök el és nem éri el senki, hogy elkezdjek reménykedni, aztán jöjjön megint az eldobódás.

Csak az a baj, hogy első nekifutásra egy vidám, belevaló és nem is olyan ronda (átlagos arc és alkat) nő vagyok, tehát sajnos fel szoktam kelteni az érdeklődést. Pedig nem azért vagyok ilyen, hanem mert így érzem jól magam. Pedig nem is hordok kihívó cuccokat és nem sminkelek sose. Igazából ezt a részét se értem, tetszeni se akarok és mégis...

Szóval miért is néznek ki egyáltalán? Nincs jobb?

2019. ápr. 22. 09:40
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha félre is olvastad a válaszomat, akkor is, hogy írhatsz olyat, hogy vérezzek el? És ha egy olyan ember írt volna, aki csak beszélgetni akart volna arról, hogy tényleg vagdossa magát? És igenis, az olyan emberek, akiknek megnyílasz és nem hiszik el, amit mondasz, lekezelnel, azok sötétek, érzelmileg és agyilag is és én ezt nem csak a férfiakra értettem!
2019. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem különösebben volt segítségemre a válasz. És nem vagyok szeretet szolgálat. Sajnálom, biztos azért van, mert én se sok megértést kaptam eddig.

Nem akarok barátkozni se. És vállalom, hogy tahó vagyok. Legalább nem ál-kedveskedem mint a nők nagyja.

2019. ápr. 22. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!