Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mást is lekövérez a családja...

Mást is lekövérez a családja folyamatosan?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. 178cm 95kg, de ... heti 5x járok konditeremben szóval kicsit sem kövér. A kockáim formái valamilyen szinten látszanak, de nem vagyok verseny képes szállkás.


Mindegy ... az a lényeg hogy átlagnál izmosabb vagyok és közel sem kövér.



Mégis minden egyes alkalommal amikor találkozok nagyszüleimmel kb 40 percen át kell hallgathatom ahogy burkoltan lekövéreznek és elmondják, hogy


"Így is szeretünk, de kicsit lekéne fogynod. Most jó súlyban vagy, de ennél már tényleg ne legyél kövérebb, mert nem áll jól. Már kicsit kezdesz túlságosan elhízni"


Ilyenkor anyukám is beszáll, hogy "Igaz, már tényleg kezdez túl kövér lenni. Picit kevesebbet kéne enni és többet mozogni"


(Amin tényleg elkezdek röhögni, mert heti 5nél többet nem hogy nem tudok, de nem is érdemes mozognom, mert nem vagyok mondjuk élsportoló Judos, aki reggel konditeremben kezd este meg elmegy Judo edzésre és így összejön a heti 8-10 edzés)


... stb és ilyenkor csak ámulok hogy miről beszélhetnek :D


Főleg hogy enyhe testkép zavarom van így én elvileg rosszabbnak is látom a testalkatomat mint ami és kb minden ismerősöm dicséri hogy milyen jól állok a hobbi szintű testépítéssel és hogy milyen sokat változok a jó irányba.


Máshol is van ilyen?


Mért csinálják ezt? :D vagy ilyenkor arra gondol hogy még nem látott senkit sem 44es karokkal és azt hiszi zsír? Amit amúgy sem értek, mert látszanak az izmaim nem egybe folyó semmiség.



2019. ápr. 22. 02:42
 1/8 anonim válasza:
100%
Hat ha tenyleg igy van , ahogy leirtad, ha tenyleg igy nezel ki, akkor senki sem fogja tudni megerteni azt, hogy ilyen testtel miert mondjak ezt neked a csaladtagjaid.. 🤨 talan oket kene errol megkerdezned, hogy miert is gondoljak igy? .. de am a rohoges az jo reakcio, a lenyeg hogy te jol erezd magad a borodben, es az meg meg plusz jo hogy edzel is meg minden.. szerintem engedd el a fuled mellett es tedd amit jonak latsz! 🙂 Aamugy megneznem azt a testet, ha nem vagy szegyenlos :P
2019. ápr. 22. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
178 centihez a 95 valoban sok, meg ha gyursz is. Tudom, mert en is gyurok 2 eve mar. Ilyen sulyal kizartnak tartom, hogy formas legyel, nincs izom definicio, max latszik, hogy edzel. Amugy meg a testepites nem egyenlo a kardio tipusu mozgassal, tehat hiaba mondod, hogy 5szor mozogsz, kardio nelkul ez a szam igazabol 0 nalad. Az etrendedre meg kivancsi lennek...
2019. ápr. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, 185 cm, 95 kg vagyok.

amíg sportoltam, voltam 65 kg is. Folyamatosan azt kaptam milyen vékony vagyok. Aztán a sportot felváltotta az irodai munka, felszedtem jó pár kilót, most az van, hogy el vagyok hízva, folyamatosan a megjegyzések, de emelett ugyanúgy tömnek, mint amikor túl vékony voltam.

Nekem az segített, hogy megmondtam, hogy lehet állást foglalni, vagy folyamatosan kajával traktálnak, süteményt küldenek stb stb. vagy b/sztatnak a súlyom miatt, a kettő együtt nem megy. Ha nem sikerül választani, akkor lehallgatom őket, a kaját meg rituálisan kidobom mindig. Ez hatásos volt. Bár nem úgy ahogy képzeltem. TOvábbra is tömnek, de nem szólnak érte azóta. (Vidéki család, a kaja szent, mindent meg kell enni, mindig több fogásos kaják vannak, sütemény hegyek, 80+-os nagymamám szó szerint rohan a járókerettel, hogy mielőtt elmegyek még a süteményből tudjak vinni egy tálcával stb)

2019. ápr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2#

"Tudom, mert en is gyurok 2 eve mar"


Oké :D én 7 éve edzek, de ez amúgy sem mérvadó, mert első 1 évben inkább fogytam. Összesen 35kgot. Utána kezdtem el edzeni, de ezt követően is volt egy komolyabb kihagyásom, mert elszakadt részlegesen a bicepszem.



"Amugy meg a testepites nem egyenlo a kardio tipusu mozgassal, tehat hiaba mondod, hogy 5szor mozogsz, kardio nelkul ez a szam igazabol 0 nalad. "


Pull-pull edzéstervet követek, ami alapjáraton 4db konditermi edzést jelent a számomra. Ezt egy testépítő személyiedző rakta össze nekem még régebben, de van hogy 5 nap van a héten, mert nem tartok annyi pihenőt a következő ciklus előtt.


Lol amúgy ha bele gondolsz a deadlift is kardió xD első set után úgy izzadok mintha lefutottam volna 30 percet.


Persze kardiós napjaim is vannak néha, de azt nem számoltam bele, meg nem értem hogy jön ez a 0db normális edzés.


Kicsit olyan mintha csak trollkodni jöttél volna ide.

2019. ápr. 22. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ideális testsúly nőknél a magasságból levonva 10, tehát neked 68 kg lenne az ideális súlyod, 10 kg még valahogy beleférne, de 25 kg plusz van rajtad, hiába vagy izmos. A férfiaknál nem kell levonni a 10-es a magasságból, ha fi
2019. ápr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha fiú vagy, akkor nem kell levonni 10-et a magasságból, akkor 78 kg-nak kellene lenned.
2019. ápr. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez segíthet eldöntened, jó-e a súlyod:

[link]

2019. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ThisIsNotHuman válasza:
Ha mind a szüleid,nagyszüleid ezzel piszkálnak, szerintem ott csak van némi probléma.. az is lehet hogy olyan testképzavarod van hogy jobbnak látod magad mint amilyen vagy , or I don't no
2019. ápr. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!