Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is a 16 éves kor...

Szerintetek is a 16 éves kor környéke a legjobb?

Figyelt kérdés

Ekkor az ember már valamennyire szabadon dönthet az életéről, de még nincs rajta akkora teher és felelősség, mint majd a húszas éveiben. Ilyenkor igazán, "pofátlanul fiatal", lehet őrültségeket csinálni, nem szedik elő érte úgy, mintha 20 felett tenné, mert valahol még gyerek, de közben már a szülők partnerként is kezelik valahol.

Már lehet dolgozni, de még csak magára keres.

A többség még nem tört meg lelkileg, nem fásult bele a mindennapokba, tele van tervekkel, ilyenkor még minden lehetséges.


Én is 16-19 éves korom közt éreztem magam igazán fiatalnak, szépnek, úgy éreztem, még lehetek bármi, meg tudok valósítani bármit.


Most 25 éves vagyok, bár nem ért semmi, ami konkrétan megtört volna, de már én is érzem, hogy nem vagyok olyan fiatal (ha nem is látszik még), már nem merek olyan nagy dolgokat tervezni, már elvárt, hogy pontosan tudjam, mit akarok kezdeni magammal a fennmaradó 40-60 évben, az olyan meghatározó dolgoktól kezdve, hogy mivel akarok foglalkozni végleg, szeretnék-e gyereket, egészen az olyan apróságokig, hogy vidéken vagy városon élek szívesebben.


Véleményeket, ellenvéleményeket várok, kíváncsi vagyok, ki hogy látja a témát.


25l


2019. ápr. 22. 15:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Gyerekként és kamaszként sok trauma ért, ami felnőtt koromra megszűnt. Így most vagyok életem legjobb, legszebb időszakában, ha úgy vesszük.
2019. ápr. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Metionin ***** válasza:
100%
Nem, 16 évesen én még a túlélésért küzdöttem egy bántalmazó családban és széttanultam a fejem hogy elmehessek egyetemre és így elköltözhessek tőlük. Nekem a huszonéveim sokkal jobbak voltak, önálló élet, nem lakom otthon, nem bántanak, eltartom magam stb. Ja és mivel 16 évesen nem dönthettem el hogy hova megyek, kivel, hogy nézhet ki a hajam, a ruhám, mit ehetek stb. nem is néztem ki olyan jól mint huszonévesen amikor mindezekbe nem szólhat bele már senki.
2019. ápr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
16 évesen egy pszichopatával éltem együtt, epilepsziás lettem, és nem volt semmi esélyem elmenekülni. Most 24 éves fejjel bánat kívánja vissza a kamasz éveket. Tizenévesen nem volt esélyem a sorsomon változtatni. Most viszont igen
2019. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. 16 évesen napiszinten bántalmaztak az osztálytársaim. Szerencsételen külsejű kamasz voltam a pubertás nem volt hozzám kegyes. Emiatt is örömmel bántottak.


Szerintem az egyetemista évek a legjobbak. Főleg ha van olyan szerencséd, hogy támogatnak a szülők és másik városba is keveredsz, külön élhetsz. Gyakorlatilag szinte nulla felelősség pont úgy mint 16 évesen, tanulgatsz de mellette azt csinálsz és akkor amit akarsz.

2019. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan férfi vagyok, de úgy látom, hogy a húszas éveiben lévő nőknél (főleg a második felében) óriási stresszfaktor, hogy úgy 30 év körül már karrier meg családi állapot szempontjából is sínen akarnának lenni.


Én személyesen amúgy egy kezemen meg tudom számolni, hogy egyetem előtt hány alkalommal voltam szórakozóhelyen például. Az időm nagy részét ugye az iskola meg a tanulás tette ki (az átlagnál jóval többet tanultam), jártam sportolni, meg volt kettő barátnőm gimi alatt. Én inkább az egyetem első 2 évében voltam a "csúcson".

2019. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a 18-25 közötti időszakot gondolom a legjobbnak.

16 évesen kevés pénzem volt diákmunkával azt is inkább félre raktam és a szüleim még nem engedtek el mindenhova, meg sehol nem szolgálhattak ki piával

2019. ápr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Számomra szörnyű időszak volt, amikor 16 éves voltam. Ha lesz egyszer gyerekem, tenni fogok érte, hogy neki mindig minden életkora boldog legyen, amíg velünk, a szüleivel él.
2019. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem is sok trauma ért 16 éves korom körül, ahogy az előző válaszolók is írták. Azért voltak jobb időszakaim, de csak pár hónapos periódusok... Azon kívül egyik pofon ért a másik után, a család által is... Jelenleg antidepresszánst szedek...

Az érettségi nagy vízválasztó volt, éreztem hogy egy teljesen új szakasza kezdődik az életemnek, és a sorozatos kínoknak vége.

Az egyetem kezdete óta külön lakom, előtte nyáron is már a lakóhelyemtől távol dolgoztam. Elkezdtem önállósodni és a magam ura lenni, de még mindig nagyon fiatal vagyok. Élvezem az egyetemi életet és a függetlenséget (kivéve zh és vizsgák előtt : )), de a múlt tanulsága alapján már nem futok bele olyan hü lyeségekbe, mint kamaszkoromban. Bár még most is tininek érzem magam, csak már jut a felnőttéletből is : )) de nem olyan mértékben, mint aki már 30 körül van. Úgy hogy számomra ez a legszebb kor eddig, sokkal jobb, mint 16 évesen. Megkockáztatom, hogy 50 évesen azt tartom már a legjobb kornak, hiszen akkorra igen komoly szintre elérhetek a karrieremben, ha lesznek gyerekeim már nagyok lesznek, élhetem világom a munkán kívül, csak már saját lakással, kocsival, tehát addigra beérik minden úgymond.

20/L

2019. ápr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van ebben, én is így látom.

Sajnos én későn érős típus vagyok,sok dologból ki maradtam, én úgy gondolom hogy most még bármit meg tehetek és meg is fogok tenni amég csak lehet,kábé 40-45 éves koromba lesz a vissza vonuló :-D

Most még de egyébként bármikor fel építhet az ember magának bármit csak akarni kell tenni érte, soha nem szabad feladni,fiatalon kell inkább valamit felépítent mert ugye ahogy halad a kor úgy lesz egyre nehezebb, de most még akárhol dolgozhatok nem kell csak azon a bizonyos egy helyen örökké dolgozni, ki kell élvezni a fiatalságot, természetes azért pénzt is kell mindig félre tenni későbbre.

21F

2019. ápr. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit szerettem volna mondani, hogy most egy fokkal nekem is jobb mot 16 évesen, mert sajnos engem is értek rossz dolgok a suliba és más helyen is de mostmár meg tudom magamat védeni, oda mehetek ahova csak akarok,azt tehetek amit csak akarok és végre élvezhetem az életemet.
2019. ápr. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!