Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagy baj van, hogy segitsek...

Nagy baj van, hogy segitsek magamon?

Figyelt kérdés
23 eves vagyok lany/no. Tudom,hogy regen nagyon naiv voltam..de ezt nem gondoltam volna..ami van. Borzaszto dolgokat lattam, sok igazsagtalansagot. A lelkem mar annyira faj, elet nincsen benne belul. Elni akarok. Latni akarom a napfenyt..most csak setalok benne de nem latom. Tonkretett a sok igazsagtalansag amit lattam. Ezert sok embertol mar undorodom is (parom csaladja pl) pedig ok engem nem bantottak meg! De olyan igazsagtalansagokba voltak h inkabb leminimalizaltam veluk a kapcsolatot es csak 4-5 havonta udvozlom oket..nem erdekel mit gondolnak errol. Olyan rosszul lettem a sok rossztol amit tapasztaltam vagy lattam..nem akarok ilyen fiatalon ebbe meghalni. Mindenki azt mondja "Te olyan szep vagy, es olyan szomoru,minden nevetesedben a vilag fajdalma.." bar mondanak h "kicsattansz a derutol.." ez mar 2 eve nincs.. azota oszinten nem nevettem.. HAGYJATOK A PSZICHOLOGUSSAL..SEMMI ERTELME, a LELEKGYOGYASZNAK VAN ERTELME AZ OKE. De itt azzal van a baj h latom ami rossz !!! Es nem akarom.

2019. ápr. 22. 15:42
1 2 3
 1/26 anonymousreview60 ***** válasza:
47%
Pszichológusra van szükséged. A pszichológus a lélekgyógyász. Mik azok az igazságtalanságok, amiket említettél?
2019. ápr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
Felnőtt létnek hívják a problémádat.
2019. ápr. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

Amit tehetsz, hogy tudatosítod magadban, hogy mi tartozik hozzád és mi nem. Mi a te "karmád" és mi nem. A ZEN szellemi autonómiának hívja azt, hogy ugyan segítsünk minden élőnek megszabadulni a szenvedéstől, de senki nyűgjét ne vegyük a nyakunkba. Nem kell az empátiát túltolni, nem szabad érzelmileg bevonódni olyan dolgokba, ami nem hozzánk tartozik és egyidejűleg ráhatni sem tudunk.


Mert például mondjuk látsz egy fülhallgatóval zenét hallgató embert lelépni a járdáról. Nem veszi észre a közeledő kamiont, de te el tudod rántani és megmented az életét vagy legalábbis egy súlyos sérülést megspórolsz neki. Itt helye van és "kötelességünk" is beavatkozni.


De ha a hírekben hallod, hogy elütött valakit a vonat, leégett a Notre Dame, leöltek egy csomó hívőt egy templomban stb stb stb. Persze, minden érző lény megrökönyödik, sajnálja az áldozatok és az ittmaradottakat, de ennyi. Nem szabad rajta pörögni, aggódni, mindenki baját magadra venni.


Kellő önismeret, kellő önszeretet és öntisztelet, húzd meg a határaidat, légy autonóm szellemileg!


Ezekben a dolgokban az Eredetifény Temploma Zen Közösség nagyon jól használható ötleteket ad, ha nem idegenkedsz a keleti filozófiáktól.

Nagyon ajánlom Chong An Sunim videóit. Akkora tanítások vannak bennük.


https://www.youtube.com/watch?v=xI7OgapWluQ


Ezt csak azért linkeltem, hogy egy hasznos infót adjak Neked. Ami a Te gondod, az szerencsére orvosolható, de tenned kell érte.

2019. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Arról van szó, hogy bölcsebb lettél. És ennek még nincs vége.
2019. ápr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Sajnos ezt mondta mar mas is..

Faj h hazudozni kell, meg nem mondhatsz mindenhol igazat.

Egy hozzam kozel allo (de megszuntettem a kontaktot amennyire lehet) embert vettek fel irodara kepzetlenul.. nekem nem sikerult es tobb mint 1 eve keresek.. es magasabban kepzett vagyok. Nem korrupcio volt nem volt ismerose..


Ez a 100 000 000 000. eset h ezt tapasztalom. Nem vallaltam szarabb melot. Vagy az vagy felkotom magam, nem pakolaszok magasan kepzetten mikor a csont hulye irodan ul.

2019. ápr. 22. 16:18
 6/26 A kérdező kommentje:
Tudom k#rva sok ilyen van. De mas dolgok is aggasztanak. Pl mezes mazos az anyos, de kozbe b#szottul nem lehet benne megbizni. Nem 1 nem 2 ilyen van. Ossze vissza kell hazudni h nyugtom legyen. Utalom.
2019. ápr. 22. 16:24
 7/26 anonim ***** válasza:
Átérzem, amiről beszélsz, szerencsés vagy, hogy inkább csak láttad és nem átélted. Az elmúlt 3 évben annyi igazságtalanság ért, hogy megszámolni nem tudom, a lényeg azon van, hogy naiv voltam és aljas emberek maximálisan kihasználva teljesen tönkretettek, olyan szinten, hogy 1 lépés választott el a hajléktalanszállótól. Szerintem igazság nem nagyon létezik, ez csak egy emberek által kitalált fogalom, hogy valamilyen kompenzációt reméljenek. A világ kegyetlen, nem fair, a legtöbb ember hátba szúrja, letapossa, kihasználja a másikat. Annyit tudunk tenni, hogy akiben van jóérzés és igazságérzet megpróbáljuk jobbá tenni ezt a világot a saját környezetünkben. Nagyon nehéz, de ha senki nem próbálja meg, akkor előbb utóbb győz a káosz.
2019. ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Jezusom utolso! Mit tettek veled ?


Komolyan megorulok mar.. Hogy dolgozzam fel h nem bantott az anyosom de ruhellem mint a sz@rt..gyulolom.. nem bizok benne.

2019. ápr. 22. 18:37
 9/26 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ridegen fog hangzani, de ez egy szívteli válasz lesz.


Nézőpont. Ha szabadon tudod érezni magad, szabad leszel ezektől, nem kesz több külső nyomás.

A külső negatívok pedig spirituális tudás hiányában szörnyűék. Védd magad taszítsd a rosszat, vonzd a jót, és majd idővel tanuld meg, hogy, a létezés törvényéi szeretetből teszik s hagyják, amit.

2019. ápr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Koszonom! Most jutottam el odaig h ezt probaljam megtanulni..kovetni.

Sajnos nehez

2019. ápr. 22. 19:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!