Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen könyveket ajánlanátok...

Onmyway kérdése:

Milyen könyveket ajánlanátok önmegismerésre és fejlesztéshez?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok, pályaválasztás előtt, kicsit kesze kusza családi állapottal fűszerezve. Olyan könyvek érdekelnének, amelyek nem a tipikus önbizalom fejlesztésére szolgálnak, sokkal inkább egy új nézőpontot vagy egy új oldalát ismerheti meg az ember saját magának. Ha tudtok ilyet, kérlek leírnátok a címét és egy pár sorban a tartalmát? Nagyon köszönöm:)

2019. ápr. 22. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"amelyek nem a tipikus önbizalom fejlesztésére szolgálnak, sokkal inkább egy új nézőpontot vagy egy új oldalát ismerheti meg az ember saját magának."


Nekem nem rég volt ilyen élményem, amikor Harari Sapiens című könyvét olvastam. Igazából nem konkrétan rólam vagy rólad szól, hanem az emberiségről, mint olyanról, aminek én is része vagyok. Tehát nem csak magamról tudtam meg többet, hanem az egész emberiségről.


Arról szól, hogy mi a különbség ember és állat között (pontosabban az ember és a TÖBBI állat között), és hogy az emberiség a mai pontig. Végigszalad tehát ugyan az történelmen, de nem úgy, hogy "ez az uralkodó ekkor ezt a csatát vívta", hanem tényleg olyan folyamatokat mutat be, amik a mai ember hétköznapjait is alakítják. (Lehet nem pont ilyen témájú könyvet kerestél, de nekem tényleg ennek a könyvnek az olvasása közben volt olyan élményem, amit te leírsz.)

2019. ápr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*és hogy az emberiség a mai napig hogyan fejlődött
2019. ápr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
37%
Szerzőket írok: Csernus Imre, Osho, Rhonda Byrne, Bagdi Bella, Kurt Tepperwein, Szabó Péter, Csattos Ilona
2019. ápr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!