Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kell engem mindig azzal...

Mit kell engem mindig azzal cseszegetni, hogy nem járok temploma? 18/f

Figyelt kérdés

Itthon mindenki jár, nagyiék, anyuék, bátyám...

Engem ez egyszerűen nem érdekel, nekem a logikus gondolkodása nem férnek bele azok a dolgok, a legtöbb dolog totál elképzelhetetlen (pl Noé meg az özönvíz... persze jött a nagy víz de ő épített hajót és megmentett minden állatot...)


Egyszerűen engem ez nem érdekel, nem húz, én abban hiszek ami bizonyítva van/bizonyítható.


Itthon is folyton ezt hallgatom, rokonoktól is, mindenki azt hajtogatja hogy miért nem járok szépen mint a többiek, heti 1 vasárnapot kibírok reggel 8-tól fél 10-ig...



2019. ápr. 22. 19:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Kérdezz vissza, hogy mi a f sznak?

És maradj meg olyannak, amilyen vagy.

2019. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Es ide is leirjak majd hogy kibirhatnal egy orat...

Csak az azt jelenti hogy feladod, es forditva is illene hogy mukodjon a dolog. Ok is szepen kibirhatnak egy orat vasarnap nelkuled...

2019. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Engem megkereszteltek pár hónaposan, mégsem neveltek vallásosnak. Azóta néha én is megkaptam néhány rokontól, hogy "de hát így a templomban a helyed", meg hogy "hinned kell benne, ha már meg vagy keresztelve" stb. Szerintem mindenkinek a szíve joga eldönteni, hogy miben hisz és ha nem hisz valamiben, akkor erőltethetik bárhogy, úgysem fogsz hinni benne. Engedd el, azokkal foglalkozz, amiben te hiszel.
2019. ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Tökre igazad van. De nyilván őket a tévképzeteik arra sarkalják hogy téged is be akarjanak vonni az egészbe.
2019. ápr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Ezt én sem értem minek, pedig hívő vagyok. Sokszor látom embereken hogy muszájból vannak ott, és azt kérdezem magamtól minek van ez itt? Hogy itt üljön savanyú pofával akire rossz ránézni is, mert rá van írva mennyire gyűlöli az egészet... Húsvétkor ilyenekkel volt tele a templom. Én családom nem vallásos sajnos, de mégsem rángatok el senkit magammal a templomba, mert minek?
2019. ápr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Azért cseszegetnek ezzel mert ostobák és nem képesek felfogni hogy a hit az nem arról szól hogy "kell"
2019. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
mond nekik, hogy kísérjenek el egy mecsetbe
2019. ápr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%

En se jarok templomba,pedig meg vagyok keresztelve. A multkor elmentunk es teljesen ertelmetlen dolgokat beszelt a pap. A baratom se ertette. Nem en egyedul. Igy hamar elaludtam. Teljesen ertelmetlen dolog. Jobb,ha kihagyod.


Kerdezd meg a csaladtagjaidtol,hogy mier nem jonnek el veled boxorara meg brazil jiu jitsura? Az is olyan fontos ,mint a vallas. Kibirnak azt a 1,5 orat az oran...


Minel hamarabb koltozz el az ilyen gyoker csaladtagoktol.

2019. ápr. 23. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

J.J. A legnagyobb tudósok, zenészek, filozófusok nagy része, vagy talán mind hívô ember volt, akik hitüket érvekkel tudták alátámasztani. Nem lehetett olyan nagy butaság, hiszen 2019 évig megmaradt. A legegyszerûbb dolog feladni valaminek a megismerését. Bármire és bárkire az életben azt mondod, hogy butaság, hülyeség, azzal igazából csak gátat szabsz magadnak, mert sosem fogod megismerni azt az oldalát, ami fontos: a jó, hasznos, építô oldalát.

Az vagy, amit megeszel - mondják. A testedre is igaz, de a lelkedre is. De hiába hallasz valamit, te döntöd el, hogy melyik részét fogadod be, eszed meg. Noés történetben hallottál egy elképzelhetetlen dolgot, és süket maradtál a többire.

Mi marad belôled, ha kivonjuk a látható, tapintható, hallható, ízlelhetô és testbeni dolgokat? Vannak, akikúgy élnek, hogy valamijük hiányzik, mégis teljes életet tudnak élni.

Mostanában mintha divat lett volna az elzárkózás a világ elôl. Pedig akkor marad egy gát az életedben. Valami, amit kerülsz. Magadat akadályozod meg ezzel. Nincs olyan, ami ne tudna jót is tenni veled. Még a mérgezô, pusztító dolgok is jó érzést tudnak hozni az emberbe (dohány, drog). De ami a testednek kellemetlen, az a lelkednek hasznos

És a világon bármit lehet szeretni, az egyetlen, aki gátakat, feltételeket szab, az az ember maga.

Nem volt talán olyan kedvesnek hangzó a szövegem, de a kedvesség is egy olyan dolog, amit születése után tanul az ember. Nem akartalak rábeszélni semmire, csak elmondani, hogy ha kinyílsz a világnak, az is kinyílik neked.

Senki sem tökéletes (csak Isten, aki szeret és megosztaná velünk mindenét) ezért biztosan lesz mindenben valami rossz dolog, de örülj neki, legalább kaptál megint valamit Istentôl, amirôl dönthetsz, hogy hogyan fogadod és ezáltal mit hoz. Keresd meg, mi a szép abban, amit most nem szeretsz, és köszönd meg. És meglátod, hogy ha Istent, a szeretetet megtaláltad, a hálád megtöri a gátakat. Bízz benne nyugodtan, aki alkotott, ismer téged és gondoskodik rólad, milyen nagy ez a világ! Minden cseppje érted van ott. Légy ôszinte és merj hinni. Még csodásabb életed lesz napról napra, hiszem. Bárhol és bárhogy legyél, Isten mindig elérhetô távolságban lesz. H.I.

2019. ápr. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Lux morulus ***** válasza:

Feri!


Te nem jársz, templomba? Miért nem jársz szépen, mint a többiek?

2019. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!