Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan dolgoznád fel, ha a...

Hogyan dolgoznád fel, ha a szeretett városodból, annak környékéről annak riválisába kellene költöznöd munka miatt?

Figyelt kérdés
(esetemben Sopron környékéről Győrbe), még sose laktam a szülőfalumon kívül, reméltem, hogy Sopronba fogok egyszer lakni, de most nagyon úgy néz ki, hogy Győr lesz belőle. Valahol megvisel eléggé. 26/F

2019. ápr. 23. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Itthon nagyon nincsenek rivális városok.


Pl.: USAban LA vs. New York már tényleg rivális lenne, de ott is inkább a külömbségek miatt olyan nagy a kontraszt és sokszor a már nevetséges egymás ócsárolása.


Itthon csak Budapest van, de kisebb városok ... Igazi rivalitás nincs.

2019. ápr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Erről az jut eszembe, hogy a szülővárosomban van az Ady Endre játszóteres csapat meg a piacteres játszóteresek, és ez anyám idejében is így volt már, aki elmúlt 60. :D Gyerekes kicsit, bocsi, nem kötekedésből. Én pl. nem rég óta Ferencvárosban lakom, de most akkor Fradi-drukker vagyok? Nem is nézek focit.
2019. ápr. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Ilyen van hogy rivális város?

A világ hatalmas, alig mész odébb, nem költözöl idegenbe, csak egy rövid vonatúttal mész odébb. A változás megviselheti az embert, de én azt hiszem te még nem nagyon nézted messzebbről a dolgot.


A kerületemben ha megkérdezik hol lakom, az utcát mondom, a budapesti ismerősöknek a kerületet. Az országban bárhol azt mondom budapesti vagyok, ha kimegyek más országba, amit szerencsére jó sűrűn megteszek, a legtöbbeknek azt mondom, Magyarországról jöttem, aki tudja mi az egyáltalán, annak esetleg említem Budapestet. Ha amerikaival találkozom, annak már biztos, hogy max Magyarországot említem, de inkább Európát. Az otthonunk nem pusztán azaz utca, kerület, város ahol lakunk, kicsit távolabbról nézve elmosódik ez az egész. Persze más bolygó lakóival nem sűrűn beszélhet az ember, de gondolj bele, milyne érdekes lenne nekik már csak egy bolygót mondanál, vagy a tejút rendszert. és akkor amikor egy iylen messziről jött beszélgetőpartnernek mondanád ezt, otthonodnak éreznéd az egészet, amikor én egy országgal válaszolok, és nem egy kerülettel vagy egy utcával, otthonomnak érzem az országot is.


Ha teheted szakadj kicsit ki az országból, akár csak egy-egy hétvégére, gyorsan segít felismerni, mennyire nem is távolság az, amiről most szó van.

2019. ápr. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor ezt a rivális várost leszámítva a költözésről mondjatok valamit.
2019. ápr. 24. 07:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg. Pl. Szegedre a világ összes pénzéért sem mennék. Nagyon ronda város.
2019. ápr. 27. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!