Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért adnak az emberek borrava...

Miért adnak az emberek borravalót a futárnak?

Figyelt kérdés
Azt mondják keveset keresnek. Oké, ez így van. De a futárt sem érdekli hogy keresek, akkor engem miért érdekeljen hogy keres ő?
2019. ápr. 25. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Elvileg nekik benne van a bérükbe a borravaló de igen szerintem se jogosan várják el főleg ha tajp*raszt
2019. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Azért, mert ez egy kényelmi szolgáltatás és így illik.


A termék árában nincsen benne a futár munkadíja, üzemanyag költség, jármű amortizációs költsége. Sokszor a futárok saját járművel dolgoznak. Önmagában a szállítási költség nagyon keveset fedez a felsorolt 3 dologból. Plusz a nagyobb futárszolgálatoknál nem reggel 8 órakor kezdődik a munkaidő és nem délután 16 órakor ér véget.

2019. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha paraszt a futár, akkor én sem szoktam adni neki, de volt dolgom már nagyon rendes futárokkal, tőlük nem szoktam sajnálni.
2019. ápr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Azért, mert nem bunkó panelprolik. Tudod, van, akinek volt gyerekszobája, és a szülei megtanították az alapvető illemszabályokra. Nos, ezért.

Én mindig adok a futároknak 300-400 forintot, úgy néznek rám, mint egy istenre, ebben a csóró városban szerintem egész nap nem kapnak ennyit összesen a szerencsétlenek :(

2019. ápr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"A termék árában nincsen benne a futár munkadíja, üzemanyag költség, jármű amortizációs költsége."


Félreértés ne essék, nem a pénzt sajnálom hanem hogy nem korrekt így. Akkor legyen 250 forinttal drágább a hawaii pizza. Vagy oldják meg, nem az én gondom.

2019. ápr. 25. 17:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az jobb lenne, ha megmondanák, mennyi az annyi.


Amúgy csak kajafutárnak adok, annak is azért, hogy ne recskázzon bele legközelebb. GLS-es, egyéb futár nem kap.

2019. ápr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak ételfutárnak adok, ám ha utánvéttel fizetek csomagnál, akkor az aprót elengedem, ne kelljen vele tökölnie.

Ezt a "bosszúból belerecskázós" dolgot meg hagyjátok már, ezzel nem csak ő vágná maga alatt a fát, de még a kollégáit is veszélybe sodorhatja, mert lehet valaki mást fognak miatta kirúgni, aki ártatlan.

2019. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért próbáld csak ki, hogy nem adsz borravalót a pizzásnak.

A legközelebbi pizzát amit ő hoz, biztos, hogy nem enném meg.

2019. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 és szerinted mondjuk egy nagyvárosban név szerint emlékezni fog arra, hogy 5 hónapja, mikor rendeltél, nem adtál borravalót?
2019. máj. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!