Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha én Lucifernek szeretném...

Ha én Lucifernek szeretném hívni a fiamat, akkor hol tudom elintézni a papírokat? Melyik országban engedélyezik?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 25. 22:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%

A pokol országában természetesen.

A papírokat személyesen Lucifer intézi.

2019. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
11%
Nem vagyok benne a témában, de isten kedvenc gyermeke a sátán lenne?
2019. ápr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
9%

A jelentése szép, volt ilyen püspök is: [link]

Ha lány lesz lehet Luca. A Belzebúb szerintem sokkal férfiasabb. [link]


Viszont tènyleg inkább magadat kereszteld át, a gyereknek olyan nevet érdemes adni ami a 100 leggyakoribb között van, különben nagyobb eséllyel lehet sorozatgyilkos meg ilyenek. Ezt olvastam egy tanulmányban.

2019. ápr. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt hol olvastad, hogy Isten kedvenc gyermeke?! Tudtommal a történet úgy szól, hogy Lucifer tartotta magát kedvenc angyalnak.

De hogy a kérdésedre válaszoljak: nem fogják ezt engedélyezni semmiképp, hiszen az egy dolog, hogy kiragadtad a “fényhozó” jelentést, a köztudatban nem ez van. Én biztosan nem nevezném így a gyerekem, egyrészt azért mert tuti, hogy rengeteg bántást kapna miatta, ez garantált, másik, tudjuk mi a történet vége, nem tartanám túl szerencsésnek.

2019. ápr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#6 igen, jártas vagyok a bibliában. Nem tartom hitelesnek, de van benne egy-két jó történet. Katolikus iskolába jártam és ott sem szörnyülködött senki, mikor szóbajött a kedvenc gyermek, akit inkább megbélyegeztek mint hogy megsemmisítsenek. A Lucifer férfi név szóval magamat biztosan nem fogom így hívni. Harmadik névnek esetleg?
2019. ápr. 25. 23:14
 6/21 anonim ***** válasza:
97%

Figyi, ha te és a családod nem rökönyödnétek meg ettől a névtől, az a ti dolgotok. Ha veszel egy aranyhalat, akkor hívhatod Lucifernek, mert nem fog kimozdulni a házatokon kívülre, nem fog emberekkel találkozni, nem kell középsuliban bemutatkoznia az osztály előtt, nem kell állásinterjúra mennie és önéletrajzot írnia.

egy aranyhalnak tökéletes név lehet bármilyen hóbortod.


de egy gyerek fel fog nőni, és bizony kilép a csodabogár kis családodból, ki abba a nagy csúnya világba, ahol bizony negatív hatással lenne rá egy ilyen név.


És hogy miért?


Kapásból most az jutna eszembe, hogy ergy ilyen srácot (gondolom fiú névnek gondolnád) az értelmesebb lányok már név alapján kerülnének.

Sokan belegondolhatnak abba is, hogy vajon milyen idióta szülei lehetnek, és akar-e bárki egy lökött családhoz tartozni.

Ugyanis annak a szülőpárosnak aki ezt megszavazza a gyereknek, igencsak sajátos életfelfogása lehet.

Én pl kerülnék egy olyan családot,m ahol a lánynak pl Pandorra a neve. Mert valszeg kattosak a szülők, kattos szülő gyereke meg esélyes hogy szintén sérült.


Vagy ott van az az aspektusa a történetnek, hogy a kötekedőbbek, konvencionálisabbak nem vennék komolyan, egy életen át a lenézésükbe ütközne.

Nem lenne túl szép, hogy a hóbortod miatt jut tízszer nehezebben álláshoz szegény srác, mert mondjuk nincs olyan cég aki szívesen alkalmazna ilyen nevű embert.


Ha majd te szépen megváltoztatod a nevedet, és harcolsz a gonosz, intoleráns világgal, hogy igenis fogadjanak el Luciferina néven, akkor az a te dolgod. De a gyerekedet nincs jogod a társadalom normái elleni harcba belerángatni, hogy "Márpedig te a következő minimum 18 évben mindenhol cseszegetéssel fogsz megbírkózni".


Majd szépen te végigcsinálod a saját életedben a céltábla szerepet.


amúgy meg egy ilyen anyukát-apukát, aki ilyen nevet ad, azt az összes szülői értekezlet után kibeszélné mindenki, hogy mekkora agybajos kretén.

Ha mindenáron két lábon járó vicc akarsz lenni, akkor mással égesd magadat.

2019. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy egy kis ajánlat a saját neved megváltoztatásához:


-Melanóma

-Eutanázia

-Hisztéria

-Arrogancia

-Demencia

-Necromancia

-Apokaliptika



Olyan szép nőies csengésűek ezek. Ha majd 18 évet egyikkel végigcsinálsz, akkor lesz némi tapasztalatod mi is az amikor a társadalom egésze ellen kell folyton védekezned.

2019. ápr. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Ezt a választ úgy írom, hogy semmilyen negatív dolgot nem gondolok a Lucifer névről, sőt, szerintem kifejezetten szép, én is szívesen viselném.


De!... nem tudod, hogy milyen lesz a gyermeked, mert nem csak rajtad múlik, hogy hogy viszonyulna a nevéhez. Vannak, akiknek jól állnak a különleges nevek, mert el tudták fogadni, hogy úgy hívják őket és magabiztosan mutatkoznak be pl. az iskola első napján, mert nem kaptak bántást miatta a környezetükben... és vannak akiknek szorongásuk alakul ki miatta, szégyellik, nem merik elmondani, mert mindig gúnyolták őket miatta. Ez nyomot hagy egy gyerekben.


Ha nagyon ragaszkodsz a névhez, akkor harmadik névként javasolnám, hogy tudjon választani a Lucifer és még valami között, hogy melyiket használja.


Én is adnék hasonló nevet a gyerekemnek, de csak abban az esetben, ha biztos lennék benne, hogy meg tudom neki adni azt a biztonságérzetet, támogatást és odafigyelő nevelést, ha meg tudnám tanítani az emberi viselkedésre és hogy hogy kezelje a negatív kritikát, ami miatt leperegnének róla a sértések a nevével és minden mással kapcsolatban. De ez szerintem csak akkor lehetséges, ha nem kell dolgoznia az embernek, esetleg kis időt igénylő munkája van, mert a helyes nevelés rengeteg időt és energiát igényel, ezt sajnos sokan nem veszik figyelembe gyermekvállalás előtt, gondolják elég ha eltartják, pedig nagyon nem így van. :)

2019. ápr. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
Horogkeresztet nem akarsz az arcára tetováltatni?
2019. ápr. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!