Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereknek egy nagy része...

Az embereknek egy nagy része miért nem tud normálisan takarítani maga után?

Figyelt kérdés
Soha nem voltam kollégista, ez az első évem (egyetemi kolesz), és elkeserít, hogy papíron felnőtt emberek ilyen szintű igénytelenséget engednek meg maguknak. Ezeket a személyeket nem tudom komolyan venni, aki ennyire életképtelen, attól hogy is várhatnék el más szinten megbízhatóságot.
2019. ápr. 26. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Ez nem életképtelenség. Szimplán mások az igényeitek. Az alkalmazkodásra való képtelenség inkább életképtelenség.
2019. ápr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Mert igénytelenek. Valószínűleg így nőttek fel, otthon ez volt náluk a szokás, így nekik nem fura.
2019. ápr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De, életképtelenek is egyben. Az egyik pl. már hetek óta beteg, állandóan szemet kajákon él, csodálkozik hogy nem gyógyul meg, éjszakákon át játszik a gépen, soha nem pihenő ki magát. A másik gyógyszert szed meg iszik rá, ezeknek az embereknek vége lesz 50 éves koruk előtt.
2019. ápr. 26. 09:59
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Szolgálati lakásban lakom, lakótársam egy 29 éves “férfi”, mérnök, 1,5 év alatt egyszer mosott fel a közös helyiségekben, azt is úgy, hogy utána ugyanúgy nézett ki, de a szobáját se takarítja. Az ilyenek örökre ilyen igénytelenek maradnak, majd ha szerez egy “asszonyt” magának, aki takarít helyette, akkor talán megváltozik a helyzet.
2019. ápr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Arról lehetne vitatkozni, hogy ki és miéárt életképtelen.

Te például a kollégiumi életben az vagy. Teljesen képtelen az alkalmazkodásra és az elfogadásra.

Most őszintén: mi a fészkes franc közöd van ahhoz, hogy egy önálló, felnőtt ember mit eszik? Mert szerintem semmi. Mellesleg kíváncsi lennék arra a betegségre, ami attól nem múlik el, hogy nem a Gundelben eszik. Jó, ha gyomorpanaszai vannak, akkor oké. De tudod, mondjuk egy torokgyulladásnál édesmindegy, hogy Maggi-levest, vagy hortobágyi húsos palacsintát eszik-e az illető.

De tudom, te nem csak egy mindenkinél mindent jobban tudó életvezetési tanácsadó vagy, hanem gyakorló bakteriológus is. ;-)

Oké, azzal egyetértünk, hogy a züllött életmód nem vezet sok jóra. De ismét megkérdezem: mi közöd van hozzá? Ne legyél már ennyire hisztis kis piperkőc! Az ő élete, ő dönti el, hogy hogyan alakítja. Mellesleg tudod, a legtöbb embernél ez csak ideiglenes állapot. 1-2 évig kiélvezik a "nagy szabadságot", aztán élnek tovább boldogan.

2019. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lakótársam ilyesmi, ő 25, én 26, lányok vagyunk.

Én vagyok a tulaj.


A haját rendszeresen én szedem ki a szűrőből.

Nem takarítja le maga után a konyhapultot.

A kukát még soha nem jutott eszébe üríteni, akkor se, ha úgy megtelik nála, hogy be se tudja zárni.

Úgy mosogat, hogy sokszor még egyszer el kell mosni utána, volt, hogy tészta maradt az edényben. Sokszor úgy tűnik, nem is mosogatja el, hanem hideg vízzel leöblíti.

A közös helyiségekben a különböző tárgyakat nem a szélére, nem a helyére rakja, hanem csak úgy odaszórja, a vécében majdnem felrúgom az illatosítót, az előszobában majdnem átesek a cipőjén, a konyhában a koszos edény a pult közepén, nem a mosogatóban vagy szorosan mellette.



És ő még istenes az előző lakótársam után, aki nem dolgozott de otthon se csinált semmit, tízezrekkel tartozott nekem, fél órát mosogattam utána (!), miután én főzhettem.

Plusz nála is fennáltak detto ugyanazok, mint a jelenleginél.

2019. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#5 Ha valaki csak cukros, szar, egészségtelen ételeken él, fogat akkor most ha néha eszébe jut, az elég jó táptalaja a baktériumoknak. Hosszú távon az immunrendszernek is biztos jót tesz.

Mivel együtt élünk, annyi közöm van hozzá, hogy ha a nemtörődöm életmódja miatt engem is megfertőz, én is beteg leszek. Ha neked van kedved más után takarítani, vagy téged sem zavar a mások által összeokádott konyhában és közös helyiségben főzni és enni, akkor megértem hogy nem zavar, pontosan a hozzád hasonló emberekről beszélek.

2019. ápr. 26. 10:47
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem kaptam el tőle szerencsére, de az esély ott van. Amúgy miért vagy ennyire büszke arra, hogy nem érdekel más? Ennek erénynek kéne lenni, hogy ennyire magadnak való és önző vagy?
2019. ápr. 26. 11:35
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Szia! Én megértelek, többek között ezért sem lettem koleszos (a fő indok az volt, hogy nem tudtam volna tanulni, koncentrálni), szóval engem ez igenis zavar. Szeretem a rendet és a tisztaságot, de nem szabad átesni a ló túloldalára sem. Tényleg tudatosítanod kell magadban, hogy ez az ő dolguk, lehetsz kedves és egyszer elmondhatod a beteg ismerősödnek, hogy szerinted mi segíthetne még rajta, de ne érezd feladatodnak.

Azzal törődj, hogy a te dolgaid rendben legyenek.

Vagy elkezdesz hadjáratot indítani és állandóan piszkálod a rendetlen ismerőseidet - de ezt nem ajánlom, nagyon ritka, hogy ez hatással lenne valakire.

Esetleg megmutathatsz valami videót, hogy mittudomén, a lehúzott wc-ből a kiszálló vízcseppek rátelepednek a fogkefékre, meg hogy a baktériumok milyen komoly gondokat tudnak okozni - ez néha hatásos lehet. Nagyon sokan nem értik, hogy a tisztaság mellőzése hogyan szaporítja fel ezeket a jószágokat és milyen károkat okozhatnak.

(Meg persze olyan is van, főleg fiúknál, hogy otthon nem kellett takarítaniuk, azt sem tudják hogy fogjanak neki, vagy egyáltalán észre sem veszik, nincs benne a napi rutinjukban).

És amit leginkább tehetsz, saját tapasztalat (is), hogy te magad után takarítasz, meg néha esetleg besegítesz valakinek. Pl. muszáj volt elmosogatnom a lakótársnőm cuccait, mert már muszáj volt a sajátomat is elmosogatnom több nap után, és épp volt időm meg kedvem erre, ez kb. megtörtént kétszer, és a lány észbekapott, és meg is köszönte (!) és volt olyan, hogy ő mosogatta el az én cuccaimat, amikor éppen nekiállt.

Ha valaki normális, csak nem igazán tudja, hogyan fogjon bele, azon segít a pozitív példa. Nem azonnal, de segíthet.

A WC pucolás is ilyen volt. Vártam, mikor fog neki valaki (domestos sem volt), mert én később költöztem oda, az ő "mocskukat" nem akartam eltakarítani. De aztán muszáj volt, mert én már undorodtam tőle. Vettem vegyszert, nekiálltam, legközelebb ők vettek domestost és ők takarították ki. Nagyon látványos volt a koszos és a tiszta wc közti különbség. Akkor leeshet a tantusz. Aki egy kicsit sem mozdul erre vagy takarítószemélyzetnek néz, azzal egyszerűen nem tudsz mit kezdeni, igénytelen, és csak a magad dolgaira figyelj.

:)

Kicsit hosszú lett, bocsánat.

2019. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Eddig mindig én porszívóztam fel a szobában, jövő héten is fel fogok, de csak az én részemen.Szeptembertől próbáltam pozitívan állni a dologhoz, most untam meg. Ha az anyja nem tanította meg neki, 24 éves létére most már én nem fogom, ez az ő szégyene. A másik meg hogy van hogy nem fürdik napokig és büdös.
2019. ápr. 26. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!