Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó csak a pozitív...

Miért jó csak a pozitív dolgokat hallani? Velem van a baj, ha szeretek rossz dolgokról beszélni és sajnálni magam?

Figyelt kérdés
Múltkor beteg anyámmal voltam orvosnál és mellém ült egy kedves nő, aki folyamatosan arról mesélt, hogy milyen egészségügyi problémái voltak meg miken ment keresztül. Anyám pedig egyből figyelmeztetett, hogy koptassam le a pi***ba, mert ő nem akarja ezt hallani és azt mondta, hogy csak a pozitív dolgokkal kell foglalkozni. Hát őszintén megmondom én inkább hallgatom más nyomorát, meg beszélgetek arról, hogy milyen sz** ez meg az, minthogy valaki egész álló nap hencegjek a diplomájával, jó munkahelyével, csinos barátnőjével és a pozitív boldog életével. Egyetemista vagyok és nem haladok a tanulmányaimmal és folyamatosan tiltottam le azon ismerőseimet, akik a szakdogájukról meg a diplomaosztójukról posztolgattak képeket. Engem nem érdekelnek ezek a lehúzó pozitívnak beállított ajnározások. Ezeket én lesz**om, mert egyrészt irigy vagyok, másrészt rohadtul nem érdekel kinek milyen jó, de abból erőt tudok meríteni amikor valaki panaszkodik és szívesen hallgatom illetve a sajnálkozás is jó dolog, mert önigazolást ad számomra, hogy tehetetlen vagyok. Inkább élek így, minthogy sanyargassam mások fényezésével meg azzal, hogy mindig megfelelni akarok. Nagyon szívesen ismerkednék is ilyen emberekkel, de az a baj, hogy alig találkozok ilyennel, mert nekem úgy tűnik, hogy mindenki sikeres, motivált és pozitív. Utálom az önfényezést és a beképzeltséget! Köztetek van hozzám hasonló gondolkozású ember?

2019. ápr. 26. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Ha annyira szereted hallgatni mások panaszkodását, barátkozhatsz velem, én imádok nyűglődni :D
2019. ápr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó, mert a pozitív gondolkodásmóddal képes vagy előre haladni az életben, míg a negatív gondolkodással csak fetrengsz egy helyben az önsajnáltatás mocskában és hamisan azt is igazolod vissza magadban, hogy "jól van ez így". Csak ugye mindig egyszerűbb egymás vállát veregetve ülni a földön, mint felállni és elindulni.
2019. ápr. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A negativitás minden emberben ott van. Matek órán hányszor megtanultam, hogy a plusz jel alapja egy minusz. Először mindig azt rajzoltam meg, mert csak át kell húzni egy vonallal. Olyan jó érzés volt plusz jelet írni. Mintha minden alkalommal mikor áthúztam, legyőztem a
2019. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat véletlen küldtem el. Egyébként miből gondolod, hogy az, ami a másiknak ment, az neked nem fog menni? Ugyanúgy született, ahogy te. Ugyan úgy érik őt a szelek meg a viharok, de a napsütések is, ahogy téged csak lehet más irányból. Csak ő lehet kevesebb figyelmet szentel ezeknek és több ideje jut arra, ami a dolga. Hibázunk és ez egy tény, ami mindenkire igaz. Mindenki egyedi, és különc. És ennek az egységében van helyünk. Viszont az tényleg igaz, hogy jobb őszintének lenni, mert fárasztó megjátszani magunkat. Viszont az őszinteség az, amit hiszel épp, azt mondod ki. És te döntöd el, hogy mit hiszel. Változtathatsz akármikor. Ami körülvesz téged, amivel táplálod az agyad, ami ér téged az olyan, mint egy szél, ami próbál elfújni valamerre. De te hova tartasz? Mit akarsz, milyen életét? Menj és szerezd meg. Sikerülni fog, ne add fel. Higgy annak, aki segít neked abban, hogy boldog légy. Maradj őszinte mindig, mert ez csodálatos. De ne feledd, hogy te irányító a dolgokat. Csak a múlt történt meg. Ha tudod, hogy minden, amit mások megtettek te is képes vagy, az elveszi a fájdalmat. De lehet, hogy neked nem kell azt megtenned. Vagy egy másik időpontban. De mindenki másfelé halad, ha ugyanazt kellene elérnünk mindig, nem férnénk el.
2019. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A plusz jel ott kezdődik, hogy áthúzod a mínuszt. Sok érvem van mellette. Sokkal több időd lesz. Többet látsz és veszel észre a világból. Másokat is kimentheted a sárból. Megtapasztalhatod, hogy milyen az őszinte boldogság, aminek nincs keserű íze.

Örülj úgy mások sikereinek, mintha a sajátodé lenne. Régebben sosem tudtam örülni semminek vagy hálásnak lenni. Vagy örülni mások sikereinek. Nem tudtam hogy mások hogy csinálják, azelőtt sose mondta senki. De mióta egy evangélizáción megértettem, értelmét nyert minden. Nem érdemlek meg semmit, amim van, és nem is tudom kiérdemelni. Se a rosszat, se a jót. Amit tudok tenni, az az, hogy elfogadom és élek vele. Nem tudni meddig kapjuk, de minden pillanatát ki akarom élvezni. Egyszerűbb így élni. És izgalmasabb. Jó motiváció a rossz dolog. De

2019. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg hasonlót élek át mert épp gyászolok valakit,munkám nincs,sikertelen a munkakeresesi próbálkozásom, és bár diplomálas előtt állok, nem tesz boldoggá, mert nem látom, hogy érvényesülni lehetne,ráadásul anyagi gondjaim is vannak,nem tudom higy oldom meg,az ún.barataim egyszer se jelentkeznek a gyász óta.Igen most engem is zavarnak a sikeres, boldog emberek aki a párkapcsolatáról rak ki képeket, mosolyog,aki az utazásairól áradozik vagy egyszerűen csak viháncol. Szeretnék kitörni ezekből a gondolatokból, de most olxan sötét minden,hogy csak ez van.
2019. ápr. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!